Neler Yeni

RAM donanımsal sorun

MrCoskun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Ünal Coşkun
Arkadaşlar 2-3 gün önce RAM yükseltme ile ilgili konu açmıştım. RAM'lerim geldi slotlara taktım ve bilgisayarı çalıştırdım. Bilgisayar özelliklerine baktığımda RAM'lerin algıladığını gördüm ve rahatladım. Fakat oyuna girdim ve birden mavi ekran verdi yıllardır bu hatayı almıyordum. Windows içinde olan Bellek Sınama yazılımını kullandım ve donanım sorunları algılandı dedi bu durumda ne yapmam lazım. Üretici firmaya mı göndereyim (Bilgisayarı açtığım için garanti kapsamından çıktı, o yüzden sordum) yoksa İşinde nam salmış bir bilgisayarcıya mı başvurayım? Yardımcı olursanız sevinirim.

epyhon

80+
bilgisayarın sadece hdd ve ram gösteren kapağını açtığında garantiden çıkmıyor bildiğim kadarıyla

dagestarhep

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Taha
Instagram
instagram.com/dagestarhepx
Steam
Dagestarhep
Bilgisayarlarının tam özelliklerini yazarmısın

34480

80+ Platinum
En İyi Cevap
23
Arkadaşlar 2-3 gün önce RAM yükseltme ile ilgili konu açmıştım. RAM'lerim geldi slotlara taktım ve bilgisayarı çalıştırdım. Bilgisayar özelliklerine baktığımda RAM'lerin algıladığını gördüm ve rahatladım. Fakat oyuna girdim ve birden mavi ekran verdi yıllardır bu hatayı almıyordum. Windows içinde olan Bellek Sınama yazılımını kullandım ve donanım sorunları algılandı dedi bu durumda ne yapmam lazım. Üretici firmaya mı göndereyim (Bilgisayarı açtığım için garanti kapsamından çıktı, o yüzden sordum) yoksa İşinde nam salmış bir bilgisayarcıya mı başvurayım? Yardımcı olursanız sevinirim.
Laptop mı?

MrCoskun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Ünal Coşkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarlarının tam özelliklerini yazarmısın
Casper C600 4gb ram 1TB Toshiba HDD mx920 2 GB ekran kartı, bunları güncelleyip 500GB Sandisk SSD Ve 8X2 olmak üzere 16 GB RamTech RAM aldım ve artık bilgisayar ekranı hiç gelmiyor. Bilgisayar ram özelliklerini CMD aracılığıyla öğrendim fakat bilgisayardan çıkardığım 4GB DDr4 ram 2400Mhz'miş benim aldıklarım 2133MHz, CMD ve indirdiğim uygulamalarda desteklenen 2133 diye geçiyordu bende anlamadim niye böyle oldu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,062
Üyeler
150,606
Son üye
bruss
Top Bottom