Neler Yeni

Ram konusunda yardım lütfen

Drained

80+
aynı cihaza sahibim 8 lehimli var bir de slot olan var onu değiştirebilirsin o da arkadaşın yukarda atmış olduğu fotoda var
mux açtığına emin ol istersen ben de deneyebilirim hangi oyun kaç fps
Mesaj otomatik birleştirildi:

1675607177111.png

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Yani Muhtemelen dediğin çünkü görev yöneticisi üzerinden kontrol ettiğim Slot 1 ve Slot 2 DDR5 4800Mhz iki adet ram görünüyor ve 15.2GB kullanılabilir olarak görüyorum. Anlayamadığım kısım, Şimdi 8 gb lehimli, 8 gb de ek olarak var diyorsun ya Cpu-Z üzerinden kontrol ettiğimde Slot 1 de 8 GB ram görünüyor ama Slot 2 boş. Ekstra bir 8 gb daha takabileceğim slot 2 yok mudur yani ?

Bu arad Mux Switch ayarlı evet.
Görev yöneticisi lehimli RAM'leri pek doğru göstermiyordu hatırladığım kadarıyla.
CPU-Z üzerindeki bence doğrudur ama emin olmak adına RAM almadan üreticiyle iletişime geçmek daha mantıklı gibi.

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Ayhan TOPCU
aynı cihaza sahibim 8 lehimli var bir de slot olan var onu değiştirebilirsin o da arkadaşın yukarda atmış olduğu fotoda var
mux açtığına emin ol istersen ben de deneyebilirim hangi oyun kaç fps

Alıntıyı görüntüle
Anladım hocam yani lehimli dısında tek bir slot var diyorsun. Merak ettiğim Mux Switch Ultimate modundayken + soldaki ayarlar Turbo modundayken Lol ve valorantta 2K' da kaç FPS alıyorsun ? Ayrıyetten Armory Create üzerinde Elle ayarlama kısmı var oradan TDP'leri değiştirmek istedim daha yüksek FPS vermesi adına ama garanti dısı kalabilir vs dedi o yüzden yapmadım. Bunun bir zararı olabilir mi ?

Drained

80+
Anladım hocam yani lehimli dısında tek bir slot var diyorsun. Merak ettiğim Mux Switch Ultimate modundayken + soldaki ayarlar Turbo modundayken Lol ve valorantta 2K' da kaç FPS alıyorsun ? Ayrıyetten Armory Create üzerinde Elle ayarlama kısmı var oradan TDP'leri değiştirmek istedim daha yüksek FPS vermesi adına ama garanti dısı kalabilir vs dedi o yüzden yapmadım. Bunun bir zararı olabilir mi ?
cihazın soğutması iyi ekran kartını 120ye kadar cıkarıyorum ben sorun olmuyor 80i görmüyor bile
fps leri de ss atarım az sonra

bu arada ddr5 de single ram de dual gibi davranabiliyor diye aklımda kalmıs emin değilim

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Ayhan TOPCU
cihazın soğutması iyi ekran kartını 120ye kadar cıkarıyorum ben sorun olmuyor 80i görmüyor bile
fps leri de ss atarım az sonra

bu arada ddr5 de single ram de dual gibi davranabiliyor diye aklımda kalmıs emin değilim
Yani armory create üzerinden elle ayarladığımda garanti dısı kalma gibi bir durum söz konusu değil demi ?

Drained

80+
Yani armory create üzerinden elle ayarladığımda garanti dısı kalma gibi bir durum söz konusu değil demi ?
laptopnu arka kasasını açsanda garantiden çıkımaz zarar vermediğin sürece

armary create garanti dışı niye bıraksın overclock yok bir şey yok gücü dağıtıyorsun sadece elle ayarlarken sıcaklığı dengeli tut bir şey olmaz

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Ayhan TOPCU
laptopnu arka kasasını açsanda garantiden çıkımaz zarar vermediğin sürece

armary create garanti dışı niye bıraksın overclock yok bir şey yok gücü dağıtıyorsun sadece elle ayarlarken sıcaklığı dengeli tut bir şey olmaz
Ayarları değiştirmeye çalıştıktan sonra kaydet'e tıkladığımda garanti dışı kalabilir vs diye uyarı veriyordu o yüzden sordum

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Ayhan TOPCU
aga lolde 150-250 arası arası değişiyor ama ort 200
Aşağı yukarı aynı, turbo boostu kapattığımda ortalama 170-180 görüyorum bende ama az gibi geliyor bana

Valorant deneyebilme şansın oldu mu ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
907,246
Üyeler
140,794