Neler Yeni

Ram Mhz Artmıyor Neden?

anilbey55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
anıl taf
3600 alamasa bile 3200 alması gerekir. XMP ram profillerinde 3200 mhz olan varsa bir de onu dene. 2000 serisi 3000 ve 5000 serisi kadar başarılı değil ram hızı konusunda . AMD işlemci ve anakartlarda intelde olduğu gibi bir overclock limiti yok yani en azından 3200 mhz çalışması gerekir.
Kaldı ki internette 2700x ile 3600 mhz kullananlar da var. Yani anakart ve işlemciye göre de değişebiliyor. Siz bir bios güncelleyin ramlere test yapın ondan sonra bakalım tekrar.
Hocam BIOS'um güncel ram testi yapıp size yazayım. Teşekkür ederim.

BatuhanKLC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
854
İsim
Batuhan Kılıç
O nereden çıktı? Çatır çatır 3600 MHz kullanıyor millet bu bellekleri. 2-3 kişide sorun oldu diye hepsi çöp olmuyor.
En az 10 tane sorunlu elime geldi bu güne kadar , tecrübeme dayanarak söyledim ki kaldı ki marka model verdim . Tercih edilmemesi gereken ramlerden bir tanesi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam valla forumlardan çok araştırarak aldım, herkeste tavsiye etmişti. Ama sizin tabii ki böyle nokta atışı bilmeniz beni bir düşündürmedi değil. Şu an da 3000 MHZ'ye kadar çıktım fakat üstüne çıkartmıyor.
Memtest 86 yap şansını dene , direk garantiye de gönderebilirsin , dediğim gibi değişim imkanın varsa değiştir.

Top Bottom