Neler Yeni

Ram nasıl bozulur???

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
ram lerinin bozuk oldugunu dusunmuyorum. buyuk ihtimal XMP profilinden dolayi fail yiyorsun. Bir tane daha Samsung C die laneti.

XMP acip dram frequency i 3400 e alir misin?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok kesinti vs olmadı sadece PCnin arkasındaki tuşu kapattım ve sabah açtım ve mavi ekran verdi işte

hocam ramler bozuk ama bilgisayar açılıyor yani nasıl anlatsam oyuna falan girdiğimde mavi ekran veriyor bide memtest86da fail verdi bu şekilde

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
ram lerinin bozuk oldugunu dusunmuyorum. buyuk ihtimal XMP profilinden dolayi fail yiyorsun. Bir tane daha Samsung C die laneti.

XMP acip dram frequency i 3400 e alir misin?
hocam xmp ayarı açık fakat maksimum 2666mhz olabiliyor çünkü işlemcim i3 10105f.
model gskill ripjaws 8x2 3600mhz
1 hafta sorun yoktu fakat dün mavi ekran vermeye başladı çıkartıp taktım memtest yaptım ve fail yedim

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
hocam xmp ayarı açık fakat maksimum 2666mhz olabiliyor çünkü işlemcim i3 10105f.
model gskill ripjaws 8x2 3600mhz
1 hafta sorun yoktu fakat dün mavi ekran vermeye başladı çıkartıp taktım memtest yaptım ve fail yedim
aaaaaaaa dogru benim hatam. Memtest kac mhz da calistiriyor onu da bilmiyrom

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
aaaaaaaa dogru benim hatam. Memtest kac mhz da calistiriyor onu da bilmiyrom
hocam tek bir sorum var
1 hafta çalışan ramler (xmp on) dün hata veriyor bu bozuk modelmidir yoksa bozulmuş mudur?

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
hocam tek bir sorum var
1 hafta çalışan ramler (xmp on) dün hata veriyor bu bozuk modelmidir yoksa bozulmuş mudur?
Ram bozulmasi imkansiz denecek kadar cok nadir rastlanan bi durum aslinda. Ama C die cipleri genel olarak hep problematik olabiliyor yuksek frekanslarda. Senin durumuna bakarsan dedigin gibi 10105f den dolayi 2666 calisiyor ama zamanmalamari nasil bilmiyorum. Pc ye boot ettikten sonra cpu z den memory ksimin atar misin >

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Ram bozulmasi imkansiz denecek kadar cok nadir rastlanan bi durum aslinda. Ama C die cipleri genel olarak hep problematik olabiliyor yuksek frekanslarda. Senin durumuna bakarsan dedigin gibi 10105f den dolayi 2666 calisiyor ama zamanmalamari nasil bilmiyorum. Pc ye boot ettikten sonra cpu z den memory ksimin atar misin >
hocam PCye boot etmeyi biliyorum Asus anakartlarda f8 olması lazım fakat CPU Z nedir bir fikrim yok.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
hocam PCye boot etmeyi biliyorum Asus anakartlarda f8 olması lazım fakat CPU Z nedir bir fikrim yok.

bilgisayari ac ve bu programi indir ondan sonra memory sekmesine gel fotograf at

1647884769924.png

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
hocam bu şekilde

bilgisayari ac ve bu programi indir ondan sonra memory sekmesine gel fotograf at

Alıntıyı görüntüle

Ekler

• ss.PNG
    ss.PNG
    26.8 KB · Hit: 23

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
hocam bu şekilde
Garantiye gonderebilirsin cunku burada hicbir problem goremiyorum :D

bu arada xmp acmadan direk acarsan bilgisayarini daha iyi zamanlamalar alirsin diye dusunuyoruum. XMP acmadan kullanmayi dener misin? B560 ise anakartin ramleri manuel olarak 2666 ya alma gibi bir imkanin varsa

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Garantiye gonderebilirsin cunku burada hicbir problem goremiyorum :D

bu arada xmp acmadan direk acarsan bilgisayarini daha iyi zamanlamalar alirsin diye dusunuyoruum. XMP acmadan kullanmayi dener misin? B560 ise anakartin ramleri manuel olarak 2666 ya alma gibi bir imkanin varsa
hocam anakartım asus prime h510m büyük ihtimalle garantiye göndereceğim :) xmp açık olmadan 2133 kullanıyordu ramleri (3600mhz olmasına ragmen) onun dışında cevaplarınız ve tüm cevaplayanlar için teşekkür ederim herkese

Zalplex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Baran Özel
hocam anakartım asus prime h510m büyük ihtimalle garantiye göndereceğim :) xmp açık olmadan 2133 kullanıyordu ramleri (3600mhz olmasına ragmen) onun dışında cevaplarınız ve tüm cevaplayanlar için teşekkür ederim herkese
Hocam sorun ne oldu bendede sistem dondu ve şuan açıldığı gibi donuyor.

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,595
Üyeler
140,666
Son üye
xincrks
Top Bottom