Neler Yeni

Ravencoin Mining şu an daha mı karlı?

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
hocam gtx 1650 gddr5 kaç mh ile kazar bilginiz var mı?
4 GB olduğu için Ethereum kazamazsınız. Ancak ETC, RVN gibi DAG boyutu 4 GB'ı aşmamış hatta 4 GB bile olmamış coinleri kazabilirsiniz. Ravencoin size günde 1 dolar civarı getirir. Elektrik hariç.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
4 GB olduğu için Ethereum kazamazsınız. Ancak ETC, RVN gibi DAG boyutu 4 GB'ı aşmamış hatta 4 GB bile olmamış coinleri kazabilirsiniz. Ravencoin size günde 1 dolar civarı getirir. Elektrik hariç.
günlük 10 lira için gerek yok sanırım
sağolun iyi geceler

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Valla oturduğun yerden aylık kim sana 300 TL verecek ki? Bence yapmaya değer. Eğer soğuk bir ortamın varsa yap. En azından harçlığın çıkar.
hocam ben bu ekran kartını en az 2 sene daha kullanmalıyım
aylık 300 TL ile yeni ekran kartı parasını çıkartana kadar sağlam kalacak mı bu kart
bu arada rog strix olduğu için soğutması baya iyi

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
hocam ben bu ekran kartını en az 2 sene daha kullanmalıyım
aylık 300 TL ile yeni ekran kartı parasını çıkartana kadar sağlam kalacak mı bu kart
bu arada rog strix olduğu için soğutması baya iyi
Mining'in bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Mining yapıp ekran kartlarını bozan insanların çoğu şu sebeplerden ötürü karta zarar veriyor;
  • Montaj'ının yanlış yapılması (Genelde Rig'ler için)
  • Kalitesiz bileşen kullanılması (Riser, Kablo, PSU, Topraksız Priz vs.)
  • Karta gereğinden fazla Overclock uygulanması
  • Karta gereğinden fazla yüklenilmesi
  • Kartın yüksek sıcaklıklara ulaşması ve sürekli bu sıcaklıklarda çalışması (Velhasıl iyi soğutulmaması)
Kartın garantisi devam ediyorsa yap etmiyorsa yapma. En azından bozulduğu zaman garantiye gönderirsin. RVN ile ETC'yi dene. ETC, RVN'ye göre daha az kartı yoruyor ve daha az ısınıyor. İkisini de dene. Getirisi 20 cent falan az ETC'nin. Baktın RVN'de kart iyi performans veriyor RVN'de devam edersin. Olmadı ETC'ye geçersin, kışın RVN yaparsın.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Mining'in bir zararı olduğunu düşünmüyorum. Mining yapıp ekran kartlarını bozan insanların çoğu şu sebeplerden ötürü karta zarar veriyor;
  • Montaj'ının yanlış yapılması (Genelde Rig'ler için)
  • Kalitesiz bileşen kullanılması (Riser, Kablo, PSU, Topraksız Priz vs.)
  • Karta gereğinden fazla Overclock uygulanması
  • Karta gereğinden fazla yüklenilmesi
  • Kartın yüksek sıcaklıklara ulaşması ve sürekli bu sıcaklıklarda çalışması (Velhasıl iyi soğutulmaması)
Kartın garantisi devam ediyorsa yap etmiyorsa yapma. En azından bozulduğu zaman garantiye gönderirsin. RVN ile ETC'yi dene. ETC, RVN'ye göre daha az kartı yoruyor ve daha az ısınıyor. İkisini de dene. Getirisi 20 cent falan az ETC'nin. Baktın RVN'de kart iyi performans veriyor RVN'de devam edersin. Olmadı ETC'ye geçersin, kışın RVN yaparsın.
hocam garantisi bitti ya
zaten 3 senedir aktif kullandığım bi kart o yüzden güvenemiyorum
bide kasamın yan kapağı açık kullanıyorum içerde çalışan fan yok oyunlarda 75 üstü görmedim fakat miningde devamlı çalışacağı için çıkabilir

Shimaida

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
galip
hocam garantisi bitti ya
zaten 3 senedir aktif kullandığım bi kart o yüzden güvenemiyorum
bide kasamın yan kapağı açık kullanıyorum içerde çalışan fan yok oyunlarda 75 üstü görmedim fakat miningde devamlı çalışacağı için çıkabilir
Mining'de 75 derece görmez. Satsan kaça satarsın kartı?

pentiti

80+ Silver
@Kensei hocam RVN deniyom da öylesine NBMiner da ki değer şeysini pek anlayamadım
1629848039173.png

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Neden konu sahibinin konu sahibi olduğu gözükmüyor??
Mesaj otomatik birleştirildi:

NOT:bug olmuş galiba düzeldi

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,863
İsim
Enes
Instagram