Neler Yeni

İnceleme Razer Viper Mini

Selamlar dostlar!
Bugün sizlerle beraber Aliexpress'den aldığım Razer Viper Mini'nin incelemesini yapacağız.

Ürünün Kutusu
Viper Mini Kutu ön.jpeg
Viper Mini kutu arka.jpeg

Ürünü nasıl aldım?
Ürünü Aliexpress'in başlattığı 10 Dolar kampanyası ile aldım.
Kampanyayı aşağıya bırakıyorum. Bu kampanyayı gösteren @Mert Özkaya 'ya teşekkür ederim. :)

Satıcı ve Kargo Süreci
Ürünü bu satıcıdan aldım.
Satıcı gayet ilgiliydi ve ürünün kutusunun üstüne 5 Dolar yazmamı rica ettiğimde anlayışla karşıladı ve yazacağını dile getirdi.
Ürünün üstüne 5 Dolar yazmasıyla Gümrük Vergisi olarak 20₺ gibi bir ücret ödedim.
Ürün toplamda bana 180₺'ye gelmiş oldu.
Ürün elime 18 günde geldi.

Kutusunun İçinden Neler Çıktı?
Kutudan sırasıyla;
Mouse
Kullanım Kılavuzu :D
Son olarak da Razer'ın Hologram Sticker'ı çıktı.

Mouse'a ilk bakış
Mouse'u elime ilk aldığımda ağırlığı dikkatimi çekti. Bundan önce SGM X7'yi kullanıyordum ve onun gibi ağır bir Mouse'dan sonra böyle hafif bir Mouse'a geçince cidden elimde sanki pamuk tutuyor gibiydim.
Mouse'un ağırlığı 61 Gram.
Mouse'u CSGO ve Valorant'da test ettim ve cidden yağ gibi kayıyordu Mouse.

Mouse ele tam oturuyor mu?
Benim elim 19CM benim elimde böyle duruyor.

WhatsApp Image 2021-03-30 at 19.23.51 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-03-30 at 19.23.52 (1).jpeg

Razer Viper Mini Fotoğrafları
Viper Mini Üst.jpeg
Viper Mini yan.jpeg

Razer Viper Mini tuş sesleri

Razer Synapse
Öncelikle karşımıza böyle bir ekran çıkıyor.
1617117677210.png

Buradan tuşların yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Hypershift ve Standart olarak 2 tane temel modu bulunuyor.

Performance kısmına geçtiğimizde karşımıza böyle bir ekran geliyor.
1617117747666.png

Buradan da Mouse'un DPI'ını , Hertz'ini değiştirebiliyorsunuz.

DPI'ı her değiştirdiğinizde sağ alt tarafta böyle bir gösterge çıkıyor.
1617117811078.png

Lightning kısmına geçelim!
1617117843452.png

Bu kısımda da Mouse'un ışıklandırmasını değiştiriyorsunuz kısaca.
Ben hem Cynosa Lite'da hem de Viper Mini'de Spectrum Cycling seçeneğini kullanıyorum.
Bu şekilde sürekli renk değiştiriyorlar.

Viper Mini Genel Özellikleri
- Viper Mini'de PMW 3359 sensör bulunuyor. Sensör konusunda gayet iyi. Sizi üzmeyecektir.
- Mouse 61 Gram Mini olmasından da anlayabiliyoruz. :)
- Mouse'un uzunluğu 11.7 CM , eni 5.45 CM , Eliniz çok büyükse almanızı önermiyorum.
- Bu mouse'da sol ve sağ tarafta optik switchler bulunuyor, bu sayede bir kere tıkladığınızda iki kere tıklamışsınız gibi bir sorun olmuyor.
- Scroll tekerleği çok ağır değil, mouse3 tuşuna basarken scroll atmıyor (Mamba ve Mamba Elite'de bu sorun var.)

Evet, sonunda incelememin sonuna geldiniz. :)
Beğendiyseniz aşağıdan bir Like'ınızı alırım. :)
Hatam olmuşsa affola.

İyi günler, iyi forumlar!

Son düzenleme:

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Mousepad modeli nedir?
Şu arkadaşın 35x30 modeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu hiç sarmaz ya tasarımını falan da beğenmedim tasarım için mi söylüyorsunuz yoksa sensör için mi
Sensör ve kalitesinden dolayı söyledim. İstersen Viper Mini alabilirsin gayet memnunum, @crazyreign benden daha uzun süre kullandı ona sorabilirsin uzun kullanımını.

Hermitus

80+ Bronze
hocam bu hiç sarmaz ya tasarımını falan da beğenmedim tasarım için mi söylüyorsunuz yoksa sensör için mi
omen reactor aldım dün. hb'nin kampanyasıyla 210 TL . bu fiyata sunduğu özellikler çok iyi tek eksisi çok ağır (160 gr) olması.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
Şu arkadaşın 35x30 modeli

Sensör ve kalitesinden dolayı söyledim. İstersen Viper Mini alabilirsin gayet memnunum, @crazyreign benden daha uzun süre kullandı ona sorabilirsin uzun kullanımını.
hocam sensörler birbirine çok yakınsa ben viper miniyi tercih ederim marka desteğinden ve tasarım,rahatlıktan dolayı palmgrip kullanıyorum ve yüzük parmağım ile serçe parmağım mousepadi süpürüyor

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya
omen reactor aldım dün. hb'nin kampanyasıyla 210 TL . bu fiyata sunduğu özellikler çok iyi tek eksisi çok ağır (160 gr) olması.
hocam biri 61gr biri 161gr çok ağır değil mi sizcede?

Hermitus

80+ Bronze
ve hp'nin omen mouselarında Tr özel fiyatlandırması yapıyor. bu mouse yurt dışında 75 dolar civarında. bundan önce kullandığım mouse omen 6oo idi o da 60 dolar olması lazım.

hocam biri 61gr biri 161gr çok ağır değil mi sizcede?
diyorum ya tek eksisi ağır olması o da ayarlanibilir yaydan ötürü.

Reacktor'ün sensörü daha iyi diye biliyorum.
@zbabomen
hp sensörü belirtmemiş ama bariz 3389 olduğu söyleniyor.

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Neyse Qck Edge ile devam edeyim en iyisi boş yere arcibi diye 150 daha harcamaya gerek yok ☺️
Ben 50₺'ye almıştım bu 35x30'u büyüğü tabii daha pahalıdır. Gerek yok büyük almaya bence. Alınacaksa Gaming Gecesinden alabilirsin.

Hermitus

80+ Bronze
hocam sensörler birbirine çok yakınsa ben viper miniyi tercih ederim marka desteğinden ve tasarım,rahatlıktan dolayı palmgrip kullanıyorum ve yüzük parmağım ile serçe parmağım mousepadi süpürüyor
hocam ihtiyacınızı en çok hangisi karşılıyorsa onu alın. ben omen 600'den aldığım iade parasının üstüne 1 kuruş eklemeden omen reactor aldım. elim büyük zaten. viper miniye de bakmıştım ama hem elime tam oturmaz diye hem de üstüne 40-50 TL civarı para koymam gerekiyordu o yüzen vazgeçtim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Metin
Selamlar dostlar!
Bugün sizlerle beraber Aliexpress'den aldığım Razer Viper Mini'nin incelemesini yapacağız.

Ürünün Kutusu
Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

Ürünü nasıl aldım?
Ürünü Aliexpress'in başlattığı 10 Dolar kampanyası ile aldım.
Kampanyayı aşağıya bırakıyorum. Bu kampanyayı gösteren @Mert Özkaya 'ya teşekkür ederim. :)

Satıcı ve Kargo Süreci
Ürünü bu satıcıdan aldım.
Satıcı gayet ilgiliydi ve ürünün kutusunun üstüne 5 Dolar yazmamı rica ettiğimde anlayışla karşıladı ve yazacağını dile getirdi.
Ürünün üstüne 5 Dolar yazmasıyla Gümrük Vergisi olarak 20₺ gibi bir ücret ödedim.
Ürün toplamda bana 180₺'ye gelmiş oldu.
Ürün elime 18 günde geldi.

Kutusunun İçinden Neler Çıktı?
Kutudan sırasıyla;
Mouse
Kullanım Kılavuzu :D
Son olarak da Razer'ın Hologram Sticker'ı çıktı.

Mouse'a ilk bakış
Mouse'u elime ilk aldığımda ağırlığı dikkatimi çekti. Bundan önce SGM X7'yi kullanıyordum ve onun gibi ağır bir Mouse'dan sonra böyle hafif bir Mouse'a geçince cidden elimde sanki pamuk tutuyor gibiydim.
Mouse'un ağırlığı 61 Gram.
Mouse'u CSGO ve Valorant'da test ettim ve cidden yağ gibi kayıyordu Mouse.

Mouse ele tam oturuyor mu?
Benim elim 19CM benim elimde böyle duruyor.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Razer Viper Mini Fotoğrafları
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Razer Viper Mini tuş sesleri

Razer Synapse
Öncelikle karşımıza böyle bir ekran çıkıyor.
Alıntıyı görüntüle
Buradan tuşların yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Hypershift ve Standart olarak 2 tane temel modu bulunuyor.

Performance kısmına geçtiğimizde karşımıza böyle bir ekran geliyor.
Alıntıyı görüntüle
Buradan da Mouse'un DPI'ını , Hertz'ini değiştirebiliyorsunuz.

DPI'ı her değiştirdiğinizde sağ alt tarafta böyle bir gösterge çıkıyor.
Alıntıyı görüntüle

Lightning kısmına geçelim!
Alıntıyı görüntüle
Bu kısımda da Mouse'un ışıklandırmasını değiştiriyorsunuz kısaca.
Ben hem Cynosa Lite'da hem de Viper Mini'de Spectrum Cycling seçeneğini kullanıyorum.
Bu şekilde sürekli renk değiştiriyorlar.

Viper Mini Genel Özellikleri
- Viper Mini'de PMW 3359 sensör bulunuyor. Sensör konusunda gayet iyi. Sizi üzmeyecektir.
- Mouse 61 Gram Mini olmasından da anlayabiliyoruz. :)
- Mouse'un uzunluğu 11.7 CM , eni 5.45 CM , Eliniz çok büyükse almanızı önermiyorum.
- Bu mouse'da sol ve sağ tarafta optik switchler bulunuyor, bu sayede bir kere tıkladığınızda iki kere tıklamışsınız gibi bir sorun olmuyor.
- Scroll tekerleği çok ağır değil, mouse3 tuşuna basarken scroll atmıyor (Mamba ve Mamba Elite'de bu sorun var.)

Evet, sonunda incelememin sonuna geldiniz. :)
Beğendiyseniz aşağıdan bir Like'ınızı alırım. :)
Hatam olmuşsa affola.

İyi günler, iyi forumlar!
Eline emeğine sağlık kardeşim bende yakın bi zamanda bu mausu kullanmaya başladım çok hafif çok rahat bir mouse herkese kullanmasını tavsiye ederim ama eliniz büyük ise küçük gelebilir. Bilginiz olsun.

RTX 7090Ti

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,600
İsim
......
Ben 50₺'ye almıştım bu 35x30'u büyüğü tabii daha pahalıdır. Gerek yok büyük almaya bence. Alınacaksa Gaming Gecesinden alabilirsin.
30x35 ine 100 TL diyor. Yok ya mousepadimden gayet memnunum zaten merak ettim sadece yardımcı olduğun için teşekkürler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,610
Üyeler
140,671
Son üye
ardah
Top Bottom