Neler Yeni

RDR 2 FPS drop sorunu

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

ardaipek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Arda İpek
Çoklu Konu, Spam
3060 ti i5 12400f 16 gb xpg ram var windows 11 kurulu ama windows 10 varkende aynıydı sadece rdr2 değil anomaly agentte bile drop yiyorum rdr 2 de gelişmiş ayarlar kapalı şekilde 80 fps civarı verirken 50 fps lere düşüyor gta 5 de birkeresinde 3 fps ye düşmüştü ve detroit:bh de 16 17 fps alıyordum ne yapacağım

ardaipek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Arda İpek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunda MSI afterburner açıkken video kaydı alıp buraya yükleyebilirsen iyi olur. Neden drop olduğunu görebiliriz.
kayıt alınca dahada düşüyor neyi merak ediyorsanınz sorun her şey ezberimde bayadır uğraşıyorum bu sorunla

Parrzival

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Onur Uzun
Belki gerekli watt gitmiyordur. VRAM yetmiyor gibi durumlar olabilir.
Ben de VRAM yetersiz kalıyor olabilir mi diye düşündüm ama Anomaly Agent oyununda da oluyormuş o oyunda öyle bi sorun yaşamaması lazım o sistemin. Ekran kartı 80 dereceyi görüyormuş GPU için biraz fazla geldi bana.

selcukhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Selçuk Han Zengin
Sıcaklıkların yüksek ekran kartı 75 derecenin üstüne çıkarsan anlık fps drop girebilir. Hemde işlemcinde çok sıcak 75 derecenin üzerine çıkmamalı...

ardaipek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Arda İpek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de VRAM yetersiz kalıyor olabilir mi diye düşündüm ama Anomaly Agent oyununda da oluyormuş o oyunda öyle bi sorun yaşamaması lazım o sistemin. Ekran kartı 80 dereceyi görüyormuş GPU için biraz fazla geldi bana.
sıcaklık oyundan oyuna değişiyor tabii rdr2 de 80 derece ama gta5 de 70 derece sıcaklıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıcaklıkların yüksek ekran kartı 75 derecenin üstüne çıkarsan anlık fps drop girebilir. Hemde işlemcinde çok sıcak 75 derecenin üzerine çıkmamalı...
gta 5 de 70 drece ama yinede askıyor hatta gta 5 de bi ara 3 fps görmüştüm

selcukhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Selçuk Han Zengin
Oyunu oynarsın 15-20 dk sonra veya 45 dk sonra ara ara donmalar olabilir. Bunu MSI Afterburnerden takip edebilirsin. İşlemcine kule tipi soğutucu olsan ekran kartının ısısıda 10 derece azalır. Ortam sıcak, sıcaklığını arttırıyor çünkü işlemcide sıcak.

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
270
İsim
Batın Köse
90 dereceye kadar sıkıntı yok işlemci için 75 olması sorun değil bence.

ardaipek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Arda İpek
Oyunu oynarsın 15-20 dk sonra veya 45 dk sonra ara ara donmalar olabilir. Bunu MSI Afterburnerden takip edebilirsin. İşlemcine kule tipi soğutucu olsan ekran kartının ısısıda 10 derece azalır. Ortam sıcak, sıcaklığını arttırıyor çünkü işlemcide sıcak.
hocam 15 20 dakika sonra değil oyunda 5 sn de bir drop yiyorum bunun sıcaklıkla bir ilgisi yok keza sıcaklıklar acayip derecede değil bunun sebebi başka bir şey olmalı

selcukhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Selçuk Han Zengin
90 dereceye kadar sıkıntı yok işlemci için 75 olması sorun değil bence.
Böyle bir şey yok ya çalışıyor işlemci zaten 100 derecede de sıkıntı yok... Tabi bu işlemci tdpsine göre diyelim. Ama 75 derecenin üstüne çıktığında böyle olur. Önerim sana sende fark et diye msı afterburnerden takip et sıcaklı 80 dereceye çıkar drop girer sıcaklık 75 e düşer. Anca kendin görmen lazım. Şuanki tüm sistemlerden verimlilik almak istiyorsan stok soğutucu kullanmayacaksın.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom