Neler Yeni

Realme 7 Pro VS Redmi Note 9 Pro

Assistive

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
sizin zaten böyle yazıcağınızı biiyordum +olarak eski bunun altını çizin yani artık eskide değil telefonlar yeni onu sildik 1 2. ise yazılımsal ile sıkıntısı olan yok gibi görüyorum oda 1000000 1 gibi bir ihtimal ve ben burda sizlere bu iki cihazın birbirlerine göre artılarını gösterdim tabi ben alıcak olsam dim direk gözü kapalı xiaomi note 9 pro alırdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve bence bu taploya bakılarakta net note 9 pro yeniyor
Tablonuzu eksik gördüm, Xiaomi kısmını doldurup Realme kısmını boş bırakmışsınız ve telefon sadece donanımdan ibaret değil, şunu anlayın artık. Yazılımsal bir sıkıntısı yok mu? Sorun yaşamasanız bile RAM kullanımı yüksek, arka planda bellek dahi tutmaktan aciz bir yazılım MIUI 12.

Realme kısmına şunları ekleyebilirsiniz:

- Xiaomi Note 9 Pro'da mono bir hoparlör bulunurken Realme 7 Pro'da stereo bir hoparlör bulunuyor.
- Çok daha hafif ve iyi bir yazılıma sahip.
- Daha iyi bir batarya performansına sahip.
- Daha yüksek bir RAM'e sahip.
- Super AMOLED bir ekran kullanıyor.
- Xiaomi Note 9 Pro'ya göre daha yüksek bir hafıza alanına sahip. (128 GB)
- Daha hafif ve ince bir telefon, malzeme kalitesi konusunda Xiaomi Note 9 Pro'dan geride kalıyor ama bence önemli bir fark oluşturmayacaktır, zaten büyük ihtimal kılıf ile kullanılır.

Siz kendi tablonuza bakıp Xiaomi Note 9 Pro alabilirsiniz ama konu açıldığı zaman ben önermeyeceğim.

Son düzenleme:

Donanımarşivi12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Enes
Tablonuzu eksik gördüm, Xiaomi kısmını doldurup Realme kısmını boş bırakmışsınız ve telefon sadece donanımdan ibaret değil, şunu anlayın artık. Yazılımsal bir sıkıntısı yok mu? Sorun yaşamasanız bile RAM kullanımı yüksek, arka planda bellek dahi tutmaktan aciz bir yazılım MIUI 12.

Realme kısmına şunları ekleyebilirsiniz:

- Xiaomi Note 9 Pro'da mono bir hoparlör bulunurken Realme 7 Pro'da stereo bir hoparlör bulunuyor.
- Çok daha hafif ve iyi bir yazılıma sahip.
- Daha iyi bir batarya performansına sahip.
- Daha yüksek bir RAM'e sahip.
- Super AMOLED bir ekran kullanıyor.
- Xiaomi Note 9 Pro'ya göre daha yüksek bir hafıza alanına sahip. (128 GB)
- Daha hafif ve ince bir telefon, malzeme kalitesi konusunda Xiaomi Note 9 Pro'dan geride kalıyor ama bence önemli bir fark oluşturmayacaktır, zaten büyük ihtimal kılıf ile kullanılır.

Siz kendi tablonuza bakıp Xiaomi Note 9 Pro alabilirsiniz ama konu açıldığı zaman ben önermeyeceğim.
burda benim derdim dövüş değil redmi note 9pro bana daha sıcak görünüyor 1.cisi 2.ise bazı telefonlarda mono hoparlör daha iyi oluyor super amoled ekrana bir şey diyemiyeceğim orası doğru ramide geçiyorum ortada zaten note 9 proya göre daha yüksek hafıza kullanımı ? orasını anlamadım ve +grile glas 3+ var realme 7 proda note 9pro da 5 var malzeme kalitesi olarak bence geride kalmıyor yazılımada gelirsek note 9 pro yakın zamanda hatta 1 ay içerisinde 12.5 alıcak muı ve bu sorunlar gidertilecek diye duydum yanlış duyduysam beni bilgilendirire bilirseniz sevinirim ve hatta MIUI 12.5 +android 12 alacak buda onun bence çok büyük bir artısı (MIUI 13 alıcak adroid 12 alırsa) daha iyi batarya performansı bence doğru değil 2 gün rahat gidiyor telefon birbirinden üstün hiçbirşey yok bu iki telefonda kafa kafaya gidiyor zaten epey karşılaştırmasınada bakabilirsiniz ilk başlıkta yazdığım gibide daha çok artısı var note 9 pronun HERHANGİBİ BİR XİAOMİ FAN BOYU DEĞİLİM ama xiaomi telefonları daha sıcak geliyor bana zaten burda ben telefonların +larını - lerini söylemek düşüyor bunun üstüne zaten bir şey demem diyemem zaten

verdiğim mesaj umarım anlaşılmıştır

@Assistive her yazdığım mesaja da gülücük yollamassanız sevinirim (Herhangibi bir artniyet yoktur)

Son düzenleme:

Assistive

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
burda benim derdim dövüş değil redmi note 9pro bana daha sıcak görünüyor 1.cisi 2.ise bazı telefonlarda mono hoparlör daha iyi oluyor super amoled ekrana bir şey diyemiyeceğim orası doğru ramide geçiyorum ortada zaten note 9 proya göre daha yüksek hafıza kullanımı ? orasını anlamadım ve +grile glas 3+ var realme 7 proda note 9pro da 5 var malzeme kalitesi olarak bence geride kalmıyor yazılımada gelirsek note 9 pro yakın zamanda hatta 1 ay içerisinde 12.5 alıcak muı ve bu sorunlar gidertilecek diye duydum yanlış duyduysam beni bilgilendirire bilirseniz sevinirim ve hatta MIUI 12.5 +android 12 alacak buda onun bence çok büyük bir artısı (MIUI 13 alıcak adroid 12 alırsa) daha iyi batarya performansı bence doğru değil 2 gün rahat gidiyor telefon birbirinden üstün hiçbirşey yok bu iki telefonda kafa kafaya gidiyor zaten epey karşılaştırmasınada bakabilirsiniz ilk başlıkta yazdığım gibide daha çok artısı var note 9 pronun HERHANGİBİ BİR XİAOMİ FAN BOYU DEĞİLİM ama xiaomi telefonları daha sıcak geliyor bana zaten burda ben telefonların +larını - lerini söylemek düşüyor bunun üstüne zaten bir şey demem diyemem zaten ne diyebilirimki (ama sizde bi oppo ve realme fan boy sezdim :D)

verdiğim mesaj umarım anlaşılmıştır

@Assistive her yazdığım mesaja da gülücük yollamassanız sevinirim (Herhangibi bir artniyet yoktur)
Ben batarya performansı olarak Realme 7 Pro daha iyi dedim, Xiaomi Note 9 Pro'nun batarya performansını kötülemedim. YouTube üzerinden testlerine bakabilirsiniz. +'larını ve -'lerini söylerken perspektif bir yazı hazırlamanız lazım, çoğu kişi Xiaomi Note 9 Pro kısmına bakıp daha fazla yazı olduğuna kanıp, daha iyiymiş falan diyecek. Kendinizin fanboy olmadığını söyleyip bana fanboy demeniz de saçma bir durum. MIUI 12.5 ile düzeleceğini hiç sanmıyorum, her güncelleme ile daha da kötüleşen bir yazılım MIUI. MIUI 12.5 ile düzelmezse ki bence düzelmeyecek, bu sefer bana MIUI 13 bekleyin, Xiaomi düzeltecekmiş denecek.

Gülücüğü kaldıralım, rahatsız oluyorsanız yok say yapabilirsiniz.

Donanımarşivi12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Enes
Ben batarya performansı olarak Realme 7 Pro daha iyi dedim, Xiaomi Note 9 Pro'nun batarya performansını kötülemedim. YouTube üzerinden testlerine bakabilirsiniz. +'larını ve -'lerini söylerken perspektif bir yazı hazırlamanız lazım, çoğu kişi Xiaomi Note 9 Pro kısmına bakıp daha fazla yazı olduğuna kanıp, daha iyiymiş falan diyecek. Kendinizin fanboy olmadığını söyleyip bana fanboy demeniz de saçma bir durum. MIUI 12.5 ile düzeleceğini hiç sanmıyorum, her güncelleme ile daha da kötüleşen bir yazılım MIUI. MIUI 12.5 ile düzelmezse ki bence düzelmeyecek, bu sefer bana MIUI 13 bekleyin, Xiaomi düzeltecekmiş denecek.

alacak olan arkadaş sadece buraya bakıp alacağınımı zannediyorsunuz ? ben poco x3 nfc alacaktım 3 ay ben bu foruma kaç defa yazılar yazdım gogle daki şeyleri okudum ve kaç defa youtuben dan araştırma yaptım ama kısmet değilmiş note 9s hediye geldi şuan neyin davasını yapıyoruz onuda anlamadım sanki sen realme markasının sahibisin xiaomi nin de ben neyin tartışması ben note 9 pro nun +larını ve relame 7 pronun note 9 proya göre artılarını aktardım burda persektif davrandım bence tm dahada persektif bakarım bütün özelliklerini yazar ve karşılaştırmasını yaparım zaten yaptığım ilk Öneri idi teşekkür ederim genede (bu tartışmayı gülerek geçiyorum ve tartışmanın uzamasınıda istemiyorum)

hayır gülücükten rahatsız olmuyorum isteyen istediği yorumu yapabilir ama sizin her benim mesajıma gelip gülücük atmanız beni rahatsız etti şahsen

https://www.epey.com/akilli-telefon...6-596223/redmi-note-9-pro-128gb_realme-7-pro/ ve burayada gelip ikisininde birbirinden üstün olmadığını artık anlayın isterim

Ve arada 200 tl fiyat farkı var 200 tl çok düşük bir rakam değil sadece üstünlüğü şarj ve amoled ekran (ram) şahsen 200 tl daha verip realme 7 pro almazdım

Son düzenleme:

Assistive

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
alacak olan arkadaş sadece buraya bakıp alacağınımı zannediyorsunuz ? ben poco x3 nfc alacaktım 3 ay ben bu foruma kaç defa yazılar yazdım gogle daki şeyleri okudum ve kaç defa youtuben dan araştırma yaptım ama kısmet değilmiş note 9s hediye geldi şuan neyin davasını yapıyoruz onuda anlamadım sanki sen realme markasının sahibisin xiaomi nin de ben neyin tartışması ben note 9 pro nun +larını ve relame 7 pronun note 9 proya göre artılarını aktardım burda persektif davrandım bence tm dahada persektif bakarım bütün özelliklerini yazar ve karşılaştırmasını yaparım zaten yaptığım ilk Öneri idi teşekkür ederim genede (bu tartışmayı gülerek geçiyorum ve tartışmanın uzamasınıda istemiyorum)

hayır gülücükten rahatsız olmuyorum isteyen istediği yorumu yapabilir ama sizin her benim mesajıma gelip gülücük atmanız beni rahatsız etti şahsen
Benim bir davam yok, sadece karşılaştırma yapıyorsanız perspektif bir şekilde yapmanız gerektiğini söylüyorum. Söylemiş olduğum tavsiyeleri dinleyip ekleyebilirsiniz. Saygı çevçevesi içerisinde tartışıldığı sürece anlayışlı karşılarım. :)

Donanımarşivi12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Enes
Benim bir davam yok, sadece karşılaştırma yapıyorsanız perspektif bir şekilde yapmanız gerektiğini söylüyorum. Söylemiş olduğum tavsiyeleri dinleyip ekleyebilirsiniz. Saygı çevçevesi içerisinde tartışıldığı sürece anlayışlı karşılarım. :)
zaten herhangibi bir artniyet yok söylediğimdede isterseniz bakabilirsiniz (ama profil fotoğrafınız bana biraz itici geliyor :))

Ekledim (y)

Top Bottom