Neler Yeni

Rehber: James Donkey JD1000 PRO NVMe SSD

donsuz kral

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Bu konuda James Donkey'in başarılı bir ürünü olduğunu düşündüğüm JD1000 PRO NVMe modelini teknik açıdan inceleyeceğim.

Ürün görseli;​

jd1000 pro.png

Kontrolcü:​

SMI SM2262EN
Kontrolcüsü fiyatına göre çok başarılı. Değiştirilmeden önce SX8200 PRO da bu kontrolcüyü kullanıyordu.
Aynı kontrolcüye sahip diğer modeller;
  • Kingston KC2000
  • Kingston KC2500
  • XPG Gammix S11 PRO
  • XPG SX8200 PRO (SM2262G)

Bellek:​

Intel 96L TLC bellekler kullanıyor. Güzel.

DRAM:​

Micron LPDDR4
250 GB: 512 MB (?)
512 GB: 1 GB
1 TB: 1 GB
2 TB: 2 GB
Boyut olarak yüksek, LPDDR4 olması da çok iyi.

Sıralı okuma yazma:​

256 GB: 3400-1300 MB/s
512 GB: 3400-2300 MB/s
1 TB: 3400-3000 MB/s
2 TB: 3400-3000 MB/s
Yüksek hıza sahip, güzel.

IOPS:​

IOPS değerleriyle ilgili bir bilgi bulamadım ama yine yüksek olduğunu düşünüyorum, hızları da oldukça yüksek çünkü.

TBW:​

256 GB: 130 TB
512 GB: 200 TB
1 TB: 400 TB
2 TB: 800 TB
Veya 3 yıl

Yazılım:​

Bulunmuyor

Ürünün yazılımının olmaması en büyük eksilerinden biri.

Teknik özellikleri böyle. Anakartınızın M.2 soğutması bulunuyorsa tercih edilebilir diye düşünüyorum. Düz JD M.2 SSD'ler biraz fazla ısınıyordu, güçlü kontrolcüden dolayı bu SSD de soğutmaya ihtiyaç duyabilir. Markaların bazı ürünlerini objektif şekilde incelersek böyle başarılı modeller de çıkarabildiklerini görebiliriz. Model hakkında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz, tartışırız.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,148
İsim
Musa
Hep demişimdir. James Donkey'in LE serisi dışında SSD'leri çok iyidir.

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
Bioshock, Mark of the Ninja
Nasıl JD inceleme yaparsın! Onun yerine dunyanın en harika SSD si olan BX500 almalısın (!)

BX500'ün arkasında dünyanın en iyi yarı iletken üreticilerinden Micron var, tabii ki en iyisi. 2 günlük firma değil Micron. Isıyı da çok kafaya takmayın, çalışan bileşen ısınır kardeşim. Zaten Micron'dan güç alan Crucial öyle bir firmware güncellemesi getirdi ki, 880 Evo solluyor şu an bu SSD.

1614690123968.png

1614690314466.png

1614690458065.png

1614690525807.png

Konu sahibi geri dönüş yapmadığı için bilemiyoruz SSD'nin akıbetini.

1614689542598.png

1614689687740.png

Son düzenleme:
Nasıl JD inceleme yaparsın! Onun yerine dunyanın en harika SSD si olan BX500 almalısın (!)
Kesinlikle haklısın, hem bu model iyi özelliklere sahip hem de distribütör firma birebir değişim garantisi sunuyor. Yalnız sen de kısa süre önce Technopat`ın sisteminde kullanılan Addlink SSD`ye eleştirdiğin muameleyi yapmıştın, daha dikkatli olmalısın.
Addlink_SS.png

Konuda geçen SSD`nin özellikleri:
Bunun gibi durumlarda markanın genel ürün yelpazesinden ziyade ürün kalitesine ve özelliklerine, ayrıca firmanın sunduğu teknik desteğe bakmak daha mantıklı.

T.P.G.

80+ Titanium
BX500'ün arkasında dünyanın en iyi yarı iletken üreticilerinden Micron var, tabii ki en iyisi. 2 günlük firma değil Micron. Isıyı da çom kafaya takmayın, çalışan bileşen ısınır kardeşim. Zaten Micron'dan güç alan Crucial öyle bir firmware güncellemesi getirdi ki, 880 Evo solluyor şu an bu SSD.

İsimleri sansürleme ben ikisini de tanıyorum o.O2
O arkadaş ortadan yok oldu, SSD kötü ama özünde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Verileriniz eşeğe emanet edilecek kadar değersiz değildir" :kappa: :kappa:

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Kesinlikle haklısın, hem bu model iyi özelliklere sahip hem de distribütör firma birebir değişim garantisi sunuyor. Yalnız sen de kısa süre önce Technopat`ın sisteminde kullanılan Addlink SSD`ye eleştirdiğin muameleyi yapmıştın, daha dikkatli olmalısın.
Alıntıyı görüntüle
Konuda geçen SSD`nin özellikleri:
Bunun gibi durumlarda markanın genel ürün yelpazesinden ziyade ürün kalitesine ve özelliklerine, ayrıca firmanın sunduğu teknik desteğe bakmak daha mantıklı.
Hiç bir şekilde Addlink SSD'yi dalgaya almadım orada bir ironi var nE? sözümden belli dostum ben markaya değil modele bakarım

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
BX500'ün arkasında dünyanın en iyi yarı iletken üreticilerinden Micron var, tabii ki en iyisi. 2 günlük firma değil Micron. Isıyı da çom kafaya takmayın, çalışan bileşen ısınır kardeşim. Zaten Micron'dan güç alan Crucial öyle bir firmware güncellemesi getirdi ki, 880 Evo solluyor şu an bu SSD.

Bana başkalarının SS'lerini atma Micron'u başkasından öğrenecek değilim. iki tane okuduğunu buraya gelip yazıyorsun Micron hakkında bilgi istersen kanalımda Micron hakkında bir sürü video bulabilirsin otur izle öğren. Bir ürün Micron diye onu övmem kötü ise kötüdür 2020 yılı fason üretimin zirve yaptığı bir dönemdi kısaca ucuz üründe Markacılık olayı bitmiştir. Bir markanın ucuz ürünü üretici Micron diye içine dünyanın en iyi nandlarını yongalarını koymaz koyamaz bu işin matematiğine aykırı ucuz ürün ucuzdur. BX500 diye arat Türkiye'de onun kadar sorun çıkartan ikinci bir SSD modeli bulamazsın. Aynı şekilde Samsung ile çalışıp Samsung'un önbellek kısıtlamasından ötürü yazma hızının 70mb seviyesine düştüğünü gösterip söyleyen de benim! Ne oldu? Samsung önbellek yetersizliğinden 870 EVO'da 70mb yazma hızına düşürdüğü gerçeğini de "Samsung Dünya Markası Diye Mi Yalanlayacaksınız?" ben markaya değil modele bakarım esas olan şey modeldir aksini söyleyen markanın boyunduruğuna girmiştir.

Firmware güncellemesi diye tutturmuşsunuz, Arıza verip çalışmayan, yazma okuma hızları çakılan SSD'yi sadece "ısı" olarak adlandırıyorsunuz. Ayrıca yüksek ısıyı firmware ile gizlediği bile aklımdan geçmiyor değil.

Şuan youtube üzerinde markaların hatalı ürünlerinin üstünü kapatmak için manipüle içerikler yapıldığını düşünmeye başlıyorum ve konuyu da detaylıca araştracağım, ben şimdi kalkıp JD SSD'ye 300-500TB veri yazsam ve çalışıyor olsa bu en iyi SSD mi olacak? hayır! kullanıcı deneyimi esastır. Ben diyorum ki "BX500 kadar sorunla karşılaşan kullanıcı görmedim" ne yapalım bu durumu görmeyip gözlerime mil mi çekeyim

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler
@Abdullah Hacıgül BX 500 övüp duran şahsı tiye almak için yazmıştım, anlamayan olursa diye de ekran görüntüsü ekledim. BX500'ün durumunu biliyorum zaten, ekran görüntüsü attığım şahısla birkaç kere dalga bile geçmiştim BX500 savunduğu için. Sponsorluk umunan biri bile bu kadar uğraşmaz kötü olduğundan dolayı lekelenmiş bir ürünü iyiymiş gibi göstermeye çalışmak için.

T.P.G.

80+ Titanium
Bana başkalarının SS'lerini atma Micron'u başkasından öğrenecek değilim. iki tane okuduğunu buraya gelip yazıyorsun Micron hakkında bilgi istersen kanalımda Micron hakkında bir sürü video bulabilirsin otur izle öğren. Bir ürün Micron diye onu övmem kötü ise kötüdür 2020 yılı fason üretimin zirve yaptığı bir dönemdi kısaca ucuz üründe Markacılık olayı bitmiştir. Bir markanın ucuz ürünü üretici Micron diye içine dünyanın en iyi nandlarını yongalarını koymaz koyamaz bu işin matematiğine aykırı ucuz ürün ucuzdur. BX500 diye arat Türkiye'de onun kadar sorun çıkartan ikinci bir SSD modeli bulamazsın. Aynı şekilde Samsung ile çalışıp Samsung'un önbellek kısıtlamasından ötürü yazma hızının 70mb seviyesine düştüğünü gösterip söyleyen de benim! Ne oldu? Samsung önbellek yetersizliğinden 870 EVO'da 70mb yazma hızına düşürdüğü gerçeğini de "Samsung Dünya Markası Diye Mi Yalanlayacaksınız?" ben markaya değil modele bakarım esas olan şey modeldir aksini söyleyen markanın boyunduruğuna girmiştir.

Firmware güncellemesi diye tutturmuşsunuz, Arıza verip çalışmayan, yazma okuma hızları çakılan SSD'yi sadece "ısı" olarak adlandırıyorsunuz. Ayrıca yüksek ısıyı firmware ile gizlediği bile aklımdan geçmiyor değil.

Şuan youtube üzerinde markaların hatalı ürünlerinin üstünü kapatmak için manipüle içerikler yapıldığını düşünmeye başlıyorum ve konuyu da detaylıca araştracağım, ben şimdi kalkıp JD SSD'ye 300-500TB veri yazsam ve çalışıyor olsa bu en iyi SSD mi olacak? hayır! kullanıcı deneyimi esastır. Ben diyorum ki "BX500 kadar sorunla karşılaşan kullanıcı görmedim" ne yapalım bu durumu görmeyip gözlerime mil mi çekeyim
Abi sakin ol adam ironi yapmış :D.

Derek Pappalardo

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,292
İsim
Derek
İlgilendiği Kategoriler

Zaten ben de tam olarak bundan bahsediyordum ironi aracılığı ile. Şahısa SSD alev aldı desen güncelleme yap düzelir diyor. 880 Evo'dan hızlı dememden anlaşılır sanıp ironi işareti koymamıştım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,699
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom