Neler Yeni

[REHBER] Windows Defender nasıl kapatılır?

hackeraz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
mehman
Windows 10 işletim sisteminde RAM'i düşük olan arkadaşlarımızın en büyük yaşadığı sorun görev yöneticisinde yüksek RAM kullanan antimalware service executable hizmetidir. Bu servis Windows defendender'in arkada planda çalışan servisidir.

screenshot_5-png.607672

Bazı arkadaşlar bunu ayarlardan kapata biliceğini düşünür. Kapatmayı denerler ama bu tek başına işe yaramaz. Bu rehberde size açıklayıcı şekilde Windows Defender nasıl kapatılır onu anlatmaya çalışacağım.
1. en basit yöntem ayarlardan Windows Defender kapatmak.
Ayarlara girin. Güncelleme ve güvenlik bölümüne girin.

screenshot_1-png.607676

Sol kısımdan Windows güvenliğe basıyoruz.

screenshot_2-png.607677

Burdann virüs ve fidye yazılımından koruma seçeneğine tıklıyoruz.

screenshot_3-png.607678

Virüs ve fidye yazılımından koruma sekmesinde bulunan manage settings (ayarları yönet) basıyoruz.

screenshot_4-png.607679

Burada gördüğünüz tüm ayarları kapalı yapıyoruz. Gerçek zamanlı koruma bulut koruma gibi ayarları hepsini.

screenshot_5-png.607680

2. regedit dosyasıyla kapatmak.
Bu linkten dosyamızı indirip çıkarıyoruz.
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
Google Drive, dosyalarınızın yedeklerini saklamanın ve tüm telefon, tablet veya bilgisayarlardan kolayca erişebilmenin ücretsiz yoludur. Ücretsiz 15 GB'lik Google Depolama Alanı ile başlayın.
drive.google.com
.
Çıkan iki dosyanın içinde.

screenshot_6-png.607682

Güvenlik merkezi.

screenshot_7-png.607683

Windows Defender.

screenshot_8-png.607684

İsmi devre dışı yazan regedit dosyalarımızı seçerek tamam basıyoruz. Sistemi yeniden başlatıp kontrol ediyoruz.
3. group policy editor ile Windows Defender kapatmak. (Yeni Windows 10 sürümleri de bu yöntem çalışmamakta 2004 gibi sürümlerde)
Windows + r tuşuna basarak çalıştır açıyoruz. Gpedit.msc yazıyoruz.
Not: Windows 10 Home sürümlerinde group policy editor bulunmamakta. Bu yüzden bu linkteki dosyayı indirip yönetici olarak başlatmanız gerek.
https://www.itechtics.com/?dl_id=43
.
Local Computer policy> administrative templates> Windows components > Windows Defender antivirus.

screenshot_9-png.607688

Kısmına giriyoruz. Orada bulunan (turn off Windows Defender antivirus) tıklıyoruz.

screenshot_10-png.607690

Disabled seçip. Apply diyoruz kapatıyoruz. Bu işlem sonrası yeniden başlatmanız gerek sisteminizi.
4. son yöntem. O&o shutuP10 PROgramıyla Windows Defender kapatmak.
Not: Bu program Window'sunuzda bulunan tüm servisleri kapatıp açmanıza yarıyor.
Program linki:
O&O ShutUp10 -Free antispy tool for Windows 10

www.oo-software.com
www.oo-software.com
.
İndirip programı yönetici olarak çalıştırıyoruz. Burada sisteminizde bulunan Windows 10 işletim sisteminin açık veya devre dışı kalan tüm hizmetleri gözükür.

screenshot_11-png.607691

Sağ üste bulunan arama kısmına Windows Defender yazıyoruz ve aratıyoruz entere basarak.

screenshot_12-png.607692

4 Tane sonuç çıkacakdır. Buradan disable Windows Defender tikliyoruz kırmızı olan bölgenin yeşil olması için.

screenshot_13-png.607693

screenshot_14-png.607694

Sonra sol üstteki çarpı işaretine basarak programı kapatıyoruz. Burada size program size uyarı verir yeniden başlatmanız gerektiğini söyler. Burada yes diyoruz ve sistemimiz yeniden başlıyor.

screenshot_15-png.607695

Okuyan yorum atan herkese şimdiden teşekkür ederim. Bu rehberimizde sizlere Windows Defender kapatma yöntemini gösterdim. Umarım işinize yaramıştır. Herkes fikrini rahatca bildirebilir. Rehberim eleştiriye açıktır. Yanlış yazdıklarım varsa kusuruma bakmayın lütfen. İyi forumlar.

Ted Mosby

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,754
İsim
Ahmet Baran
Yorumunuz için teşekkür ederim. Konum eleştireye açıkdır herhangi bi hatam varsa belirte bilirsiniz.
yalan söylemiyim çok incelemedim göz ucuyla baktım herhangi kötü bir yanını görmedim ama yazıları farklı renklerle yazarak hoş durmasını sağlayabilirsin

DenizAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Deniz
Güzel rehber olmuş teşekkürler. Bütün bunlarla uğraşmak istemeyenler için Defender Control adında küçük bir portatif uygulama var. İhtiyacınız olduğunda tek tıklama ile Windows Defender'ı kapatıp açabiliyorsunuz. Bütün bu resimlerdekileri otomatik yapıyor.

Şöyle bir arayüzü var:

Adsız4.png

Top Bottom