Neler Yeni

Renkli kalem ile çizmiş olduğum resmim

Alı Yldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
ali yıldız
Instagram
PgYldz
El ve dudak biraz kötü olmuş.
18 yaşında birisine göre kötü geldi bana.
Birde bakarak çiziyorum telefondan falan o yüzden farklı olabiliyor bazen.

Glioma

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Nurullah Mutlu
Öncelikle Hellcat Wraith'in ne olduğunu bilmiyordum, google'dan baktığım kadar söyleyeceğim yanlış bilgi verirsem düzeltirsin. Bulduğum resimi aşşağıya bırakıyorum
maxresdefault.jpg
Öncelikle Google'dan bakmadan önce çizdiğin karakterin yüzünü ten rengi sandım, ama karakterin altın sarısı bir rengi var. Yüze detay girmemişsiniz, biraz daha onun için uğraşabilirsiniz. Renk kullanımları bana güzel geldi (Renkli çizim yapmıyorum o yüzden net bir şey diyemeyeceğim), fakat karakalem kısımları tam pürüssüz değil. Karakalem kısımlarında peçete kullandınız galiba, fakat bütün çizgiler tek bir yöne doğru değil, bütün tonlamaları tek bir yöne doğru yapıp peçeteyle üstünden geçerseniz daha pürüssüz olur. Son olarak eğer sevdiysen daha büyük çizimlerde Japonca ve Korece ismini kenara imza olarak yazabilirsin. Resim genel olarak iyi olmuş, bana göre en büyük eksisi yukarıda bahsettiğim yüzün maske olarak değil deri olarak gözükmesi. Elinize sağlık :D

Mriguana

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
332
İsim
Ali Efe TİCAN
Herkese merhabalar bugün sizlerle renkli Hellcat Wraith resmi yaptım.
1-Gölgeler ve renkler daha canlı
2-Mavi renk yansıması
3-Japonca ve Korece kendi adımı yazdım
Not : Resme iyice bakınız rica olur.

2-Mavi renk yansıması

Ekler

• IMG-20210406-WA0010.jpg
    IMG-20210406-WA0010.jpg
    96 KB · Hit: 29

Alı Yldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
ali yıldız
Instagram
PgYldz
Başka nasıl çizeceksin :D? Baskı ile mi?
Ben araştırıyorum beğendiklerimi çiziyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle Hellcat Wraith'in ne olduğunu bilmiyordum, google'dan baktığım kadar söyleyeceğim yanlış bilgi verirsem düzeltirsin. Bulduğum resimi aşşağıya bırakıyorum
Öncelikle Google'dan bakmadan önce çizdiğin karakterin yüzünü ten rengi sandım, ama karakterin altın sarısı bir rengi var. Yüze detay girmemişsiniz, biraz daha onun için uğraşabilirsiniz. Renk kullanımları bana güzel geldi (Renkli çizim yapmıyorum o yüzden net bir şey diyemeyeceğim), fakat karakalem kısımları tam pürüssüz değil. Karakalem kısımlarında peçete kullandınız galiba, fakat bütün çizgiler tek bir yöne doğru değil, bütün tonlamaları tek bir yöne doğru yapıp peçeteyle üstünden geçerseniz daha pürüssüz olur. Son olarak eğer sevdiysen daha büyük çizimlerde Japonca ve Korece ismini kenara imza olarak yazabilirsin. Resim genel olarak iyi olmuş, bana göre en büyük eksisi yukarıda bahsettiğim yüzün maske olarak değil deri olarak gözükmesi. Elinize sağlık :D
biraz karıştırdım ben istemeden yanlış yazdım birde gece çizdim gözüm kıpkırmızı oluyor o yüzden.

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe
3 şeye uyarsan çok daha iyi bişey çıkabilir

Belirgin ama çok kalın olmayan hatlar
Resimdeki karakterin yüzünüzün sol alt tarafında belirgin bir çizgi yok neredeyse

Karakalem de nasıl hat çekebilirsiniz;
Tam bir çizgi halinde olmaması ve aynı zamanda bir çok çizgiden de oluşmaması ben tercih ederim bir kaç çizgi yeterli oluyor benim için

Oran orantı
Parmaklar dalından orantı pek de göze göre değil gibi

Nasıl oran orantı yapabilirsiniz ;
Daha çok nereyi çizmek istiyorsanız oraya iyice bakarak ölçüler alırim genellikle örneğin şurdan şurası 2 ölçek ise şurdan şurası 1 ölçek diye hesaplanır genellikle isterseniz kuklaları poz verdirme uygulamaları var onları indirerek de çizim yapabilirsiniz

Gölgelendirme
Yüzün alt tarafındaki gölgelendirme yanlış olmuş gib

Nasıl gölgelendirme yapabilirsiniz ;
Kalemi yan tutarak yapabilirsiniz, parmağınızı kağıda sürterek daha iyi çözünürlükte gölgelendirme yapabilirsiniz ayrıca gölge nin boyutu nu da göz önünde bulundurmak lazımdır.

Alı Yldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
ali yıldız
Instagram
PgYldz
3 şeye uyarsan çok daha iyi bişey çıkabilir

Belirgin ama çok kalın olmayan hatlar
Resimdeki karakterin yüzünüzün sol alt tarafında belirgin bir çizgi yok neredeyse

Karakalem de nasıl hat çekebilirsiniz;
Tam bir çizgi halinde olmaması ve aynı zamanda bir çok çizgiden de oluşmaması ben tercih ederim bir kaç çizgi yeterli oluyor benim için

Oran orantı
Parmaklar dalından orantı pek de göze göre değil gibi

Nasıl oran orantı yapabilirsiniz ;
Daha çok nereyi çizmek istiyorsanız oraya iyice bakarak ölçüler alırim genellikle örneğin şurdan şurası 2 ölçek ise şurdan şurası 1 ölçek diye hesaplanır genellikle isterseniz kuklaları poz verdirme uygulamaları var onları indirerek de çizim yapabilirsiniz

Gölgelendirme
Yüzün alt tarafındaki gölgelendirme yanlış olmuş gib

Nasıl gölgelendirme yapabilirsiniz ;
Kalemi yan tutarak yapabilirsiniz, parmağınızı kağıda sürterek daha iyi çözünürlükte gölgelendirme yapabilirsiniz ayrıca gölge nin boyutu nu da göz önünde bulundurmak lazımdır.
Benim bakarak çizdiğim bu.

Ben sadece hobi olsun diye çiziyorum
laptopla çok oynadığım ve oyunlar eski gibi eğlence vermediği için resim çizmeye başlayadım.

Ekler

• 87a541a201677887401dc6f91e9562ae.jpg
    87a541a201677887401dc6f91e9562ae.jpg
    70.8 KB · Hit: 25

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
2-Mavi renk yansıması
O dudak ne reis öyle

Glioma

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Nurullah Mutlu

laptopla çok oynadığım ve oyunlar eski gibi eğlence vermediği için resim çizmeye başlayadım.
Bu ise ufak tonlamalar hariç güzel olmuş. Renk kullanımına, çizgilere biraz daha dikkat etsen daha güzel olur. Elinize sağlık

Kafa biraz daha küçük senin çizdiğinde, tam pozisyonlar tutmuyor. Ölçü alarak çizmiyorsan ona çalışabilirsin, faydası olacaktır.

Top Bottom