Neler Yeni

RichyRich ile tanışın :) 9 GPU mining Rig

onr1818

80+ Bronze
Evet baştan sona kendim kurdum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi yazıyım sonuçta devlet sırrı değil rahatlıkla bulunabilir parçalar.
Anakart : Msi b450m pro max
İşlemci : Ryzen 5 3600
Ram : 8gb gskill tek modül ddr4
Psu 1 : Corsair cx750f 750w
Psu 2 : Cooloer Master 700w
+Psu birleştirici
+7 adet Ver09s Riser
+2 adet pci Y splitter
+Özel tasarım 7 li Rig Kasamız.
+16gb usb 3.0 bellek (mining işletim sistemi)
+1 adet m2 riser dönüştürücü.

bu kadar.
Merhabalar rig hayırlı olsun güle güle kullanın

*Anakart modelinde bir harfi yanlış yazmışsınız b450m değil b450a modeli buradan görerek satın almak isteyen olur ise yanlış satın alım yapmasın onu editlersiniz

*Ventus 1660ti da bir revizyona gidilmedi ise 6 belleginden 2 sinde termal pad yok idi hiveos üzerinden bellek sıcaklığını görme imkanı olmadığı için o kartın belleklerine çok abanmamak lazım imkan dahilindeysede thermal padsiz belleklere üfleyecek 8 cm bir fan kullanabilirsiz dikkatinizden kaçtıysa aklınızda bulunsun

*Psu tercihleriniz iyi olmuş denebilir cx xx0f serisi psu lar bana kalırsa çok güzel psu lar sadece bobin zırıltısı yapıyor rig içinde bir problem değil bu bana kalırsa
Performans kıstası olarak şunu söyleyebilirim şuan cx650f ile 3 tane 3060ti ımı sorunsuz besliyor kullanıyorum piyasadaki çoğu power bunu yapamıyor

*3060 v1 kart yada kartları riser ilemi bağlıyorsunuz 51 mh alıyorsunuz yeni eklediginiz 3060lar v2 mi Acaba ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
Yeni eklenenler v1 windows üzerinde şuan. Ancak fark etmiyor ben hem Hiveos hem Windows 50mh alabiliyorum belirli yöntemler aracılığı ile.

* PSU lardan memnunum.
* 1660ti larda fan var.
* Anakart dediğiniz gibi msi 6 slotlu model 1 m2 çoğaltıcı ve 1 pci-e çoğaltıcı var.
* 3060 v2 kartlar 36mh alıyor az önce denedim.
* 3060 v1 kartlar hakkında uzman oldum diyebilirim GPU-Z ye bakar bakmaz anlıyorum artık bios-device ıd modelinden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 2 yıl beklerim.
02.11.2023 de kartlardan biri senin. Bana özelden numaranı bırak dursun mesaj kutusunda (y)

Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Siyah Limon
:alien: (y)

Ekler

• 1.PNG
    1.PNG
    6.1 KB · Hit: 43
  • 2.PNG
    2.PNG
    6.6 KB · Hit: 41

NespaY

80+ Silver
Herşeyide ben söylemiyim dimi ? Kartları bilenler tek tek sayabilir. Bu işlerde kartın model/markasını 100 metre uzaktan bilen adamlar tanıdım bu işin genius'ı olmuşlar.
Bu konuyu açtığına göre bizlere bir şey anlatmak istiyorsun ama anlatamamışsın maalesef o yüzden söylemelisin, çelişme kendinle bu kadar konuyu sen açıyorsun.

Nikneyime

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kemal Usoğlu
Merhabalar,

Uzun sürelik bir araştırma ve 1 yıla yakın mining tecrübesi sonucu tüm kartlarımı tek 1 omurga üstünde toplayarak hem elektrik tüketimini düşürmüş oldum hemde tek sistemle 2-3 windows makinaya bağlanmaktansa tek sistemi telefon/laptop üzerinden rahatça kontrol edebilir duruma geldim.

Sistemdeki tüm parçaları sıfır kullandım ve minimum 2 yıllık bir stabil geliri hedefledim kurarken.

1. Aşama : BIOS ayarları ve Hiveos ayarları için tek kart takıp ayarları kaydedip sistemi komple kapatıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

2. Aşama : Kartları birden değil yavaş yavaş ekliyoruz böylece PSU da bir aşırı yük binmesi var mı yok mu bunu görebiliyoruz.

Alıntıyı görüntüle

3. Aşama : Tüm kartlarımızı takıp sistemimizi başlatıyoruz ve Hiveos kısmından cüzdan/Trex miner ayarlarımızı yapıyoruz. Resimde 6. ve 7. gpu lar yok çünkü onlar sonradan kargodan geldi.

Alıntıyı görüntüle

4. Aşama : 7. Ekran kartını takmayı sağlayan parçamızı kargodan teslim alıyoruz ve anakarta takıyoruz.
Alıntıyı görüntüle

5. Aşamamız ise arkamıza yaslanıp aylık güzel kazancın tadını çıkartıyor ve 2. 7 li rigimiz için yatırım fırsatlarını kovalıyoruz :)

Alıntıyı görüntüle

İyi forumlar :)
Hocam ne içiyorsan bende istiyom unutmak istiyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,595
Üyeler
140,666
Son üye
xincrks