Neler Yeni

Router olayını anlatır mısınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Semih Şenelen
modem görevi göremez. çünkü modem telefon hattındaki sinyali internete dönüştürür. zaten dönüştürülmüş bir interneti almayacak mısınız ?
Bilgisayara kablolu bir bağlantı yapmak istediğim için router almayı düşündüm. Bildiğim kadarıyla Router'ı modemle kablosuz bir şekilde bağlıyorum sonra lan protuyla bilgisayara bağlıyorum. Yanlışsam düzeltir misin?

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bilgisayara kablolu bir bağlantı yapmak istediğim için router almayı düşündüm. Bildiğim kadarıyla Router'ı modemle kablosuz bir şekilde bağlıyorum sonra lan protuyla bilgisayara bağlıyorum. Yanlışsam düzeltir misin?
yanlış.
router'ı da modeme kablo ile bağlaman lazım. Eğer ki iki cihaz da Wifi mesh teknolojisini destekliyorsa kullanabilirsin ama bu da yine ufak tefek hız kayıplarına yol açabilir.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bilgisayar parçalarını aldım fakat anakartta wifi özelliği yok. Modemi odaya taşıyacaktım fakat modem prizi yok.(Anlarsınız adını bilmiyorum). Sanırım router almam lazım. Nasıl bir şey almalıyım bütçem 200-300tl. Asus olursa iyi olur çünkü geri ödeme kampanyası var. fakat router özellikleri hakkında hiçbir fikrim yok. Bana güzel bir şey önerir misiniz?
@Linux yardımcı olursan sevinirim.
şöyle düşün iki kişi var
bir kişi elma tutuyor
aralarında mesafe var
(insanlar pc'in ve modem elma ise internet)
biri birine elma verirken çok gecikicek değilmi
ancak araya 1 insan daha yerleştirilir ise
daha kısa sürede elma iletilir
anlamışsındır diye umuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

kablolu takacak isen router'e gerek yok
sadece kablonu kısa tut

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,707
Üyeler
138,391
Son üye
serefayk53
Top Bottom