Neler Yeni

Router Wifi hızı kısıtlanmış nasıl açabilirim?

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
Gigabit Edition veya Giga Version değilse portları 100 Mbps'tir (Fast Ethernet).
Elden çıkarıp ikinci elden Gigabit Edition almanızı öneririm.
Hocam ethernet çıkışı olarak gigabit almama gerek yok wifisi 1167 mbps yazıyor onu almaya çalışıyorum

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
Hocam wifi yi 1167 verebiliyor yazıyor. Niye giriş portu 100mbps olsun ki?
senin bi ana modemin ve routerin mi var doğru mu anladım? routere ana modemden gelen kabloyla mı bağlıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ethernet çıkışı olarak gigabit almama gerek yok wifisi 1167 mbps yazıyor onu almaya çalışıyorum
bu arada senin cihazının lan portları 100mbps ye kadar destekliyor.https://www.mi.com/global/product/mi-router-4a/specs

muhtemelen sen googleye aratıyorsun ve gigabit versiyona bakıyorsun.

bahsettiğin hızlara çıkmak için routeri kablosuz olarak bağlaman gerekiyor ana modeme.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
senin bi ana modemin ve routerin mi var doğru mu anladım? routere ana modemden gelen kabloyla mı bağlıyorsun?
evet hocam. Aşağı kattan modemden gelen kabloyu wifi az çekiyor diye router a takmak istedim

Yapıyorlar işte, araştırırken onlarca o tarz Router gördüm. Bence de saçma orası ayrı.
hocam valla rezillik

Kablosuz üzerinden verebiliyor muhtemelen
Hocam ben zaten kablolu 100 mpbs geleceğini biliyorum kablosuz 300mbps ye ulaşamadım sıkıntı orda

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
Stok yazılımında yasal sınırlar dolayısıyla anten gücü sınırlaması var ondan alamıyor olabilirsiniz.
OpenWRT kurmayı deneyebilirsiniz ancak OpenWRT kuracaksanız tavsiyem Gigabit Edition'a geçmenizden yana olur.
Bu cihazla vakit kaybetmeyin.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam ben zaten kablolu 100 mpbs geleceğini biliyorum kablosuz 300mbps ye ulaşamadım sıkıntı orda
Çıkış 100Mbps olunca genelde giriş de 100Mbps oluyor. Cihazın kablosuz yayını tekrarlama yapma özelliği varsa belki öyle hızı arttırabilirsiniz, tabi Routerin olduğu yerde modemden gelen Wi-Fi iş görür seviyede ise.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
Çıkış 100Mbps olunca genelde giriş de 100Mbps oluyor. Cihazın kablosuz yayını tekrarlama yapma özelliği varsa belki öyle hızı arttırabilirsiniz, tabi Routerin olduğu yerde modemden gelen Wi-Fi iş görür seviyede ise.
Hocam galiba o şekilde 1167 mbps yazdılar kutuya ancak aşağı katta 1000mbps olan internetimden routerın orda sadece 66 mbps çekebiliyorum

Hocam peki bildiğiniz ve ucuz bir gigabit ethernet switch var mı? 2 port olması yeter ancak genelde en az 5 portlu modeller var

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam galiba o şekilde 1167 mbps yazdılar kutuya ancak aşağı katta 1000mbps olan internetimden routerın orda sadece 66 mbps çekebiliyorum

Hocam peki bildiğiniz ve ucuz bir gigabit ethernet switch var mı? 2 port olması yeter ancak genelde en az 5 portlu modeller var
Gigabit Switchde bildiğim model yok, ben o konuda yıllardır TP Link kullanıyorum ama bendeki modelde 100 lük port var.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
Gigabit Switchde bildiğim model yok, ben o konuda yıllardır TP Link kullanıyorum ama bendeki modelde 100 lük port var.
kaç çıkışı var hocam? ayrıca elektriğe bağlıyor musun sen o switch i

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
kaç çıkışı var hocam? ayrıca elektriğe bağlıyor musun sen o switch i
5 çıkışlı klasik olanlardan. Elektriğe bağlamadan Ethernet çoklanmıyor, mecbur bağlamak gerek. Basit elektriksiz çoklayıcılar var ama onlarda da çoklanan iki kablodan sadece biri aynı anda internete erişebiliyor. Tek bir kabloyu arada dağıtımı yapan bir donanım olmadan birden fazla cihaz aynı anda kullanamıyor.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
5 çıkışlı klasik olanlardan. Elektriğe bağlamadan Ethernet çoklanmıyor, mecbur bağlamak gerek. Basit elektriksiz çoklayıcılar var ama onlarda da çoklanan iki kablodan sadece biri aynı anda internete erişebiliyor. Tek bir kabloyu arada dağıtımı yapan bir donanım olmadan birden fazla cihaz aynı anda kullanamıyor.
Tek çare router ı değiştirmek gibi gözüküyor

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
@55superx hocam şu router ı 2. elde 700₺ ye buldum. sadece 2 ay kullanılmış daha 18 ay garantisi var. Satan adam wifi 6 sı var zannedip almış daha sonra bunu bırakıp wifi 6 olan başka model almış bu boşta kalınca da satışa koymuş. Cihaz güzel ve senin yorumlarını da merak ettim. Ne düşünüyorsun. Alınır mı 700₺ ye

Son düzenleme:

murat611

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Murat
hocam bu urunlerın hıcbırı sana o hızı vermezler bunların degerlerı fabrıkada kı degerlerdır temız ortamda denenmıslerdır sana o hızı asla vermezler maxımum sana 100mbps verır bunlar

attıgın ılk urun ıcın dedım

teknık verılerde kı hızlara aldanım almayın bu urunlerı youtube vs arastırın

Top Bottom