Neler Yeni

Yardım Rs 200 vs 250sr

GirayHan

80+ Gold
Merhaba bu sene rs 200 alıcam 0 km ama baska motorlarada bakıyorum sizce 130.000 e cbr 250r mı yoksa 116 ya rs 200 mü yani bilemedim cbr motor değişmiş açıklamada şöyle yazıyor
57xxx km
:
-Sc egzoz
-akü yeni 10.09.2023 tarihinde yenilendi)
-orijinal sıfır konjektör takıldı
-ağır bakımları yapıldı
-iki sezonu rahat çıkaracak anlas marka lastikler üzerinde mevcuttur
-kondisyon olarak gayet güzel ve sağlıklı bir motor olup bakımları aksatılmadan tarafımca yapılmıştır motor alt takım 7 bin km önce özenle orijinal parçalar kullanılarak rektefiye edilmiştir alan arkadaş uzun süre kulll masraf etmeden kullanabilir

Sizce ne almalıyım km- 57xxx
57x 'de motor değiştiyse motosiklet hor kullanılmış yada bilinçsiz kullanılmıştır. cbr 250r'ın motor değiştirmeden 100x km'leri çok rahat geçmesi gerekiyor. Bu sebebten dolayı bu bahsettiğin motor alınmaz.

ayrıca 100 binde olan japon motor alınır. yukarda dediğim gibi kullanıcı çok önemli.

nasıl alınır
motor max 3. eldedir ve süre gelen sahipleri devamlı yetkili servislerinde bakım yaptırmıştır ve her bakımın faturaları elindedir sahipten sahibe geçmiştir kontrol edersin ve alırsın.

yok aşağı mahallede motorcu deli hasandan çıktı yok şurda tek teker muharrem usta revize etti vb gibi cümlelere bakmıcaksın. her şey kayıtlı olacak.

yok ben risk severim motorun nasıl toplandığını hangi ustada toplandığını bilmem önemde vermem dersen alır binersin.
şu şartlarda al bir pulsar bak keyfine. Anladığım kadarı ile de çok motor tecrüben yok. Şu durumda riske girmen paranı çöpe atmak demek. yine de karar senin risk senin

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali yılmaz
sıfır her zaman iyidir. bende cf moto sıfır aldım. kinci cf motom 15k km oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım daha. en büyük sıkıntım marş rölesinde kablo çıkmıştı o kadar taktım düzeldi. pulsarda benzirdir. diyemeyizki sorun yaşamazsın şans işi.ama 20k kmde az değil bence. bir yılda max 5 k km yaparım ben misal. onda bile neler yaşıyorum motorla o motorda az buz yaşamamıştır. ki cbr 250 daha çok keko motoru. sıfır al sen yap napcaksan garanti olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Semih
60K'da 250lik japon malı bi motorun yenilenmesi pek hayrı alamet değil hocam. Benim Çin malı scooter bile 55k km'de ön varyatör silindir piston gibi ufak bakımlar harici ağır bakıma girecek bir şey bile olmadı. Benim tavsiyem RS200 almandan yana çok kaliteli bi motor değil açıkcası ama piyasası peynir ekmek gibi. Alırken de satarken de seni üzmez. CBR'ların piyasası şu anda pek aktif değil satarken uğraştırabilir. Ayrıca kimin ne yapacağı belli olmaz. Yakın zamanda bi motor daha satın aldım ve adam motorunu uydurma yapmış üstündeki kendi orijinal bloğu değil, şimdi mahkemeye vereceğiz. İkinci el motor satın alırken çok dikkat et.

adem trg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Adem trg
sıfır her zaman iyidir. bende cf moto sıfır aldım. kinci cf motom 15k km oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım daha. en büyük sıkıntım marş rölesinde kablo çıkmıştı o kadar taktım düzeldi. pulsarda benzirdir. diyemeyizki sorun yaşamazsın şans işi.ama 20k kmde az değil bence. bir yılda max 5 k km yaparım ben misal. onda bile neler yaşıyorum motorla o motorda az buz yaşamamıştır. ki cbr 250 daha çok keko motoru. sıfır al sen yap napcaksan garanti olsun.
Hmmm peki hocam 250 nk mı rs 200 mü ikiside 0 km yani rs e bi tık daha iyi bakıyorum racing diye ama sizce

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Emre
Merhaba bu sene rs 200 alıcam 0 km ama baska motorlarada bakıyorum sizce 130.000 e cbr 250r mı yoksa 116 ya rs 200 mü yani bilemedim cbr motor değişmiş açıklamada şöyle yazıyor
57xxx km
:
-Sc egzoz
-ağır bakımları yapıldı
-kondisyon olarak gayet güzel ve sağlıklı bir motor olup bakımları aksatılmadan tarafımca yapılmıştır motor alt takım 7 bin km önce özenle orijinal parçalar kullanılarak rektefiye edilmiştir alan arkadaş uzun süre kulll masraf etmeden kullanabilir

Hocam CfMoto 250SR 0km nasıl olur. Sıfırı 135k bandında olması lazım. Tabii bulabilirseniz. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hmmm peki hocam 250 nk mı rs 200 mü ikiside 0 km yani rs e bi tık daha iyi bakıyorum racing diye ama sizce
250Sr a bakabilrisib, hemde racing model

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali yılmaz
rs düşünebilrsin o zaman almışken 250 olsun çok bir fark yok ama tabi. fiyat olmuyorsada bence 250nk ama racing zorunluysa pek seçenek yok tabi. rks de racing yapıyor. nispeten daha oturmamış bir marka tabi denemek istersen bir düşün. ben girmezdim ama o topa daha.

GirayHan

80+ Gold
benden gençlere tavsiye. ikinci el motor alacağınız zaman satan kişiden şu cümleyi duyun "Yetkili serviste baktırabiliriz". Sihirli cümle bu. Bunu sorun. karşı taraf evet gideriz derse o motoru alabilirsiniz. ustanı al gel yazanlardan motor alınmaz.
tam 17 tane motor aldım sattım bu yaşıma kadar sattığım her kişiyle hala dostum. Yok reflektiye olmuş yok üst kapak conta yakmış yok şurda benim motorcum var oraya gidelim gösterelim. yok hacı. direkt yetkili servise gideceksiniz.

adem trg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Adem trg
Hocam CfMoto 250SR 0km nasıl olur. Sıfırı 135k bandında olması lazım. Tabii bulabilirseniz. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

250Sr a bakabilrisib, hemde racing model
Haaa bak oda olur iyi getirdin aklıma teşekkürler 1km ötede yetkili bayisi var

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,032
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
57xxx km
:
-Sc egzoz
-ağır bakımları yapıldı

Cbr direkt olarak alınmaması artık. Hepsi kazalı neredeyse. Bajaj iyidir hem daha az yakıyor.

adem trg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Adem trg
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,405