Neler Yeni

💥 RTX 40 SUPER serisi CES 2024 de tanıtılacak. 💥

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bak bu yeni işte 4070 Ti Super. Hep Ti ile Super ayrıydı artık güçleri birleşmiş :D. Yakında Ti Super X pro Max Ultra falan olur.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,927
İsim
Enver Eryalçın
Eğer TSMC de yoğunluk yaşanırsa yarısını Samsung üretimi görebiliriz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak bu yeni işte 4070 Ti Super. Hep Ti ile Super ayrıydı artık güçleri birleşmiş :D. Yakında Ti Super X pro Max Ultra falan olur.
Çok garip bir isimlendirme ama rakibi de farksız değil RX 7900XTX

Düşünsene MSI GeForce RTX 4070 Ti Super Suprim X 🤣

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Eğer TSMC de yoğunluk yaşanırsa yarısını Samsung üretimi görebiliriz.

Çok garip bir isimlendirme ama rakibi de farksız değil RX 7900XTX

Düşünsene MSI GeForce RTX 4070 Ti Super Suprim X 🤣

Rx 7900XTX = 4080 Super falandır. Ama XTX daha böle kabul edilebilir gibi bilemedim, Ti Super değişik oluyor.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,927
İsim
Enver Eryalçın
Rx 7900XTX = 4080 Super falandır. Ama XTX daha böle kabul edilebilir gibi bilemedim, Ti Super değişik oluyor.
Kesinlikle ama yapacak bir şey yok.

Ben NVIDIA nın bu ara kartlarının çıkarma sebebini Intel Battlemage den dolayı düşünüyorum çünkü adamlar 225w ile RTX 4070 ti performans sunacağı söyleniyordu kalıp boyutu AD103 benzermiş.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kesinlikle ama yapacak bir şey yok.

Ben NVIDIA nın bu ara kartlarının çıkarma sebebini Intel Battlemage den dolayı düşünüyorum çünkü adamlar 225w ile RTX 4070 ti performans olacağı söyleniyordu kalıp boyutu AD103 benzetmiş.

Güç tüketimleri özellikle üst seviyelere çıktımı hiç tutarlı olmuyor, zaten referans model örneğin 160 ise özel model yani bizim aldığımız marka kartlar 180-190 oluyor sırf 40-50MHz OC edicez diye. AMD bu konuda daha tutarlı olabiliyor ama yine oda harika değil üst seviyelerde.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,927
İsim
Enver Eryalçın
Güç tüketimleri özellikle üst seviyelere çıktımı hiç tutarlı olmuyor, zaten referans model örneğin 160 ise özel model yani bizim aldığımız marka kartlar 180-190 oluyor sırf 40-50MHz OC edicez diye. AMD bu konuda daha tutarlı olabiliyor ama yine oda harika değil üst seviyelerde.
Üst seviye alıyorsan düşünmeyeceksin.
Zaten Intel ve AMD ilerleyen serilerde ısı ve watt değerleri artacağını belirtiyor çünkü artık nm sınırlarına geldik artık saat hızı ve çekirdek artışları daha çok performansa etki edecek buda tabi ki belirttiğim şeylere etki edecek yapay zeka ile bir performans artışı olur mu bilmiyorum.

4070 TIS diye düşününce fena olmuyor
🐍

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Üst seviye alıyorsan düşünmeyeceksin.
Zaten Intel ve AMD ilerleyen serilerde ısı ve watt değerleri artacağını belirtiyor çünkü artık nm sınırlarına geldik artık saat hızı ve çekirdek artışları daha çok performansa etki edecek buda tabi ki belirttiğim şeylere etki edecek yapay zeka ile bir performans artışı olur mu bilmiyorum.

🐍

Bunun olmaması için teknolojiler daha çok kullanılabilir, saf performanslar artık çok artmaz ama teknoloji ile performanslar ciddi artabilir tıpkı Frame Generation mevzusu gibi.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,927
İsim
Enver Eryalçın
Bunun olmaması için teknolojiler daha çok kullanılabilir, saf performanslar artık çok artmaz ama teknoloji ile performanslar ciddi artabilir tıpkı Frame Generation mevzusu gibi.
Amerika boşuna mı Çin engellemeye çalışıyor HUAWEİ artık kendi işlemcisini yapmaya başladı resmen :D
Adamlar yapay zeka da ilerlemesin diye NVIDIA H100 / RTX 4090 / RTX 4080 kartlarına ambargo getirdiler. Şimdi NVIDIA da kırpılmış özel kartlar üretiyor Çin yapay zeka için çünkü dehşet paralar dönüyor yapay zeka da.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,927
İsim
Enver Eryalçın

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Top Bottom