Neler Yeni

RTX 4060 8 GB alınır mı?

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Rx 7600 xt çok daha iyi bir seçenek

Biraz geç oldu pardon ama rx 7600 xt çok daha iyi
Mesaj otomatik birleştirildi:

RX 7600 xt 16 GB vram'a sahip
çok daha iyi değil saf güçleri benzer o karta 16gb vram rx 570lerin 8gb vrami gibi işlevsiz kalıyor 8gb vram üstü görmeden kartın gücü bitiyor zaten

rx 6700xt veya rx6750xt bakabilirsin bu kartlar 4060ti muadili
eski nesil önermem eski nesil daha geri teknoloji demek daha fazla teknoloji için güncelliği kaybetmeye değmez şahsi fikrimce ve öküz gibi elektrik çekiyorlar ve amdnin eski nesilleri güncel nesillerden daha sorunlu

LoserIl

80+ Bronze
çok daha iyi değil saf güçleri benzer o karta 16gb vram rx 570lerin 8gb vrami gibi işlevsiz kalıyor 8gb vram üstü görmeden kartın gücü bitiyor zaten

eski nesil önermem eski nesil daha geri teknoloji demek daha fazla teknoloji için güncelliği kaybetmeye değmez şahsi fikrimce ve öküz gibi elektrik çekiyorlar ve amdnin eski nesilleri güncel nesillerden daha sorunlu
Tamam çok büyük bir fark yok ama kesinlikle daha iyi

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Tamam çok büyük bir fark yok ama kesinlikle daha iyi
Ben şahsen 4060 tercih ederdim ve kesinliklesi de yok birisi NVIDIA birisi AMD en basitinden AMD eskisi gibi sorunlu değil ama NVIDIA halen çok daha fazla yönlü teknolojiler olarak aradaki birkaç fps farkına değecek çok teknoloji sunuyor

kedicik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes
Ben şahsen 4060 tercih ederdim ve kesinliklesi de yok birisi NVIDIA birisi AMD en basitinden AMD eskisi gibi sorunlu değil ama NVIDIA halen çok daha fazla yönlü teknolojiler olarak aradaki birkaç fps farkına değecek çok teknoloji sunuyor
herkes 8 gb çok yetersiz çok yetersiz diyip duruyor suankş sşstemim 512 mb :D

LoserIl

80+ Bronze
Ben markaya değil modele bakarım.

Benim de öyleydi daha 2 sene öncesine kadar

kedicik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes

hacı ultrada beni kaç sene götürür

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Yeterli epey 8GB 1080p içinde garip bir algı var
Ben markaya değil modele bakarım.
Render alırken performans uçuran cuda çekirdeği var, DLSS gibi görüntü kalitesinden ödün vermeden hatta bazen daha iyi yaparak fps arttıran yazılımı var mı AV1 Codec'i var mı ekran kaydı alırken fpsi düşürmeyen özel programı var mı kendi yapay zeka çizim uygulaması var mı, kendi ai chatbotu var mı, ray tracingde performans kaybı ne kadar, eski oyunları modern textureler ile oynatan remix özelliği var mı? Yazılım stabilitesi çok iyi durumda mı? Kısacası NVIDIA mı AMD mi? Markaya değil de modele bakarsan bu tarz yüzlerce şeyi atlamış olursun elbette tercih meselesi ama ürün seçerken özellikle böyle pahalı ürünleri seçerken her şeyi göz önünde bulundurmak gerek
hacı ultrada beni kaç sene götürür
2 sene götürür en az kendi fikrimce bu segmentteki ekran kartları birkaç yılda yüksek ayarlarda götürür

kedicik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes
Yeterli epey 8GB 1080p içinde garip bir algı var

Render alırken performans uçuran cuda çekirdeği var, DLSS gibi görüntü kalitesinden ödün vermeden hatta bazen daha iyi yaparak fps arttıran yazılımı var mı AV1 Codec'i var mı ekran kaydı alırken fpsi düşürmeyen özel programı var mı kendi yapay zeka çizim uygulaması var mı, kendi ai chatbotu var mı, ray tracingde performans kaybı ne kadar, eski oyunları modern textureler ile oynatan remix özelliği var mı? Yazılım stabilitesi çok iyi durumda mı? Kısacası NVIDIA mı AMD mi? Markaya değil de modele bakarsan bu tarz yüzlerce şeyi atlamış olursun elbette tercih meselesi ama ürün seçerken özellikle böyle pahalı ürünleri seçerken her şeyi göz önünde bulundurmak gerek

2 sene götürür en az kendi fikrimce bu segmentteki ekran kartları birkaç yılda yüksek ayarlarda götürür
dlss ile 3-4 sene götürmez mi

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,010
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas