Neler Yeni

Çözüldü✓ Rtx 4060 ryzen7500f vs intel 12400f Rtx 4060 ti

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
alperen özdemir
sana kalmış ama rx6750xt çok daha performanslı bir kart onu kesin olarak söyleyebilirim driver problemi falanda yaşayacağını düşünmüyorum
hocam driverlarının sakat olduğunu fakat daha f/p olduğunu öğrendim ve dlss gibi bir nimeti terkedemeyeceğimden nvidia ekran kartı almayı düşünüyorum 7500f li 4060 lı bir sistem alma planım var her şey için teşekkürler

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Ömür
hocam driverlarının sakat olduğunu fakat daha f/p olduğunu öğrendim ve dlss gibi bir nimeti terkedemeyeceğimden nvidia ekran kartı almayı düşünüyorum 7500f li 4060 lı bir sistem alma planım var her şey için teşekkürler
dlss açsan 4060 yine yetişemez ve 8gb uzun ömürlü değil rx6750xt dede fsr ve frame generation var ayrıca bi soğutmada alman gerek işlemciye thermalright burst asassin alabilirsin

Simhar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berkay
İleride sistemi upgrade yapmicaksanız ki genelde yapılmıyor intel olanı tavsiye ediyorum çünkü ekran kartı 4060 tan 4060 ti ya geçmiş oluyorsunuz fps inizde amd sisteme göre daha yüksek olur

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Ömür
İleride sistemi upgrade yapmicaksanız ki genelde yapılmıyor intel olanı tavsiye ediyorum çünkü ekran kartı 4060 tan 4060 ti ya geçmiş oluyorsunuz fps inizde amd sisteme göre daha yüksek olur
benim attığım rx6750xt sistemi alsa hem ryzen7600 ddr5 sistemi olucak hemde rtx4060ti ile kapışan bi kart alıcak ama ön yargılı biraz

ben olsam 4060ti ı alırdım, parça upgradeleme işi cogu zaman yalan oluyor, 4060ti seni min 4yıl götürür zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yağız Efe Kuru
benim attığım rx6750xt sistemi alsa hem ryzen7600 ddr5 sistemi olucak hemde rtx4060ti ile kapışan bi kart alıcak ama ön yargılı biraz
hocam adam Nvidia istiyor daha sonrasında 4070s gecicek belki rt istiyor teknoloji açısından nvidia çok önde şuan
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka intelli sistemin parçaları cidden kötü parça upgrade i şart o sisteme sizin dediğiniz gibi genelde uptade yapılmıyor zaten

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Ömür
hocam adam Nvidia istiyor daha sonrasında 4070s gecicek belki rt istiyor teknoloji açısından nvidia çok önde şuan
ya 4060la napabilir 3060ti bile daha güçlü bunu eleştireceğinize övüyorsunuz rtx açsa oyun 50 fps düşüyor zaten kimse açmıyor artık rtxsi insanları yanlış yönlendirmeyin rx6750xt 4060dan çok daha güçlü bir kart

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yağız Efe Kuru
ya 4060la napabilir 3060ti bile daha güçlü bunu eleştireceğinize övüyorsunuz rtx açsa oyun 50 fps düşüyor zaten kimse açmıyor artık rtxsi insanları yanlış yönlendirmeyin rx6750xt 4060dan çok daha güçlü bir kart
adama nvidia al diyen mi oldu dostum nvidia istiyor adam + olarak dlss var mesela daha sessiz daha sağlam teknolojiye sahip insanlar amd ekran kartlarını genelde tercih etmiyorlar evet kas gücü daha fazla ama teknoloji konusunda yeteri kadar gelişmediler

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
alperen özdemir
hocam konu biraz uzamış işlemci kısmında intel tarafını almamamın daha doğrusu vazgeçmemin sebebi ileride ekran kartını yükseltme olasılığımın daha fazla olması sonuçta laptop almıyoruz kasa alıyoruz amd ekran kartı konusunda evet daha ileriye yönelik evet daha performanslı 2k da bile oynatabilir belki fakat amd hocam driver sorunlarından bahsediliyor bu işlerden anlayan insanlar ben tanıdıklarıma amd öneremem diyor ileride ne olacağı belli değil falan fistan diyorlar ben driver problemiymiş çökme sorunuymuş eğer söylendiği gibi bunlar varsa aldığıma pişman olurum fsr dan bahsetmişsiniz evet güzel fakat dlss kadar iyi değil artı olarak daha yeni çıktı ve dlss kadar her oyunda yok ve dlss bulunan oyunlarda da zaten gene fsr var ama amd ekran kartlarında dlss yok artı intel sistemin parça upgrade ihtiyacından bahsedilmiş hocam zaten ben o sistemleri upgrade edeceğim en az 1 tb ssd yukarda da önerildiği gibi bir işlemci soğutucu alacağım ama ileriye yönelik olarak ekran kartı upgrade durumu da işin içindeyken 7500f 4060 sistem almak bence daha iyi intel öneren arkadaş bir yandan haklı fakat 12400f de ben ekran kartı yükselteceğim vakit nerdeyse bütün sistem değişmek durumunda kalıyor intelin soket sorunundan dolayı yani ben ileri yönelik bir sistem toplayacaksam 7500f 4060 veya amd ekran kartı riskini alıp bu sistemi alacağım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
957,990
Üyeler
151,149
Son üye
Qualia