Neler Yeni

rtx 4070 ryzen 5600x düşük fps dlss çalışmıyor

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
merhabalar az önce sistemimi rtx 4070 e upgrade ettim ekran kartını direk pc ye bağladım oyuna girdim ve dlss çalışmıyor fps yükselişi sağlamıyor sadece görüntü bozuluyor siyah ekrana felan giriyor 1080p monitörde. dsr la 2 k yaptım orda da aynı fps alıyorum değişen hiçbirşey yok gpu cpu usage %30 u geçmiyor bi önceki ekran kartım 1660 superde çok daha iyi fps alıyordum ekran kartını iade edeceğim etmeden buraya yazmak istedim bana önereceğiniz bir şey varmı bu durumu nasıl düzeltebilirim ?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Sinan Aba
merhabalar az önce sistemimi rtx 4070 e upgrade ettim ekran kartını direk pc ye bağladım oyuna girdim ve dlss çalışmıyor fps yükselişi sağlamıyor sadece görüntü bozuluyor siyah ekrana felan giriyor 1080p monitörde. dsr la 2 k yaptım orda da aynı fps alıyorum değişen hiçbirşey yok gpu cpu usage %30 u geçmiyor bi önceki ekran kartım 1660 superde çok daha iyi fps alıyordum ekran kartını iade edeceğim etmeden buraya yazmak istedim bana önereceğiniz bir şey varmı bu durumu nasıl düzeltebilirim ?
Ekran kartı driverı indirdin mi?

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı driverı indirdin mi?
denetim masasından güncellemeye çalıştığım da en güncel sürüm olduğunu söylüyor ben sadece ekran kartını kasaya montajladım ve oyunu açtım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı bozuk olabilir mi

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Sinan Aba
denetim masasından güncellemeye çalıştığım da en güncel sürüm olduğunu söylüyor ben sadece ekran kartını kasaya montajladım ve oyunu açtım

ekran kartı bozuk olabilir mi
öyle olmaz dostum ddu ile driverı sil. Nvidia sitesinden 4070'i seçip indir

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
öyle olmaz dostum ddu ile driverı sil. Nvidia sitesinden 4070'i seçip indir
yaptım dediklerinizi bu şekilde de aynı değilen hiçbirşey olmadı arkadaşlar rtx4070 almak mı pişmanlıkmıydı ya almadan önce herkes harika diyordu

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Sinan Aba
yaptım dediklerinizi bu şekilde de aynı değilen hiçbirşey olmadı arkadaşlar rtx4070 almak mı pişmanlıkmıydı ya almadan önce herkes harika diyordu
Furmark testi yapar mısın?

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
iade etmekten başka seçeneğim kalmadı mı şimdi benim

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
Hocam bende kullanıyorum direkt öyle girerseniz olmaz zaten, geforce experience indirip direk oradan en güncel sürümü veriyor zaten oradan indirin başka yerlerle uğraşmaya gerek yok.

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
Hocam bende kullanıyorum direkt öyle girerseniz olmaz zaten, geforce experience indirip direk oradan en güncel sürümü veriyor zaten oradan indirin başka yerlerle uğraşmaya gerek yok.
driveri güncelledim ddu ile silip siteden 4070 için en güncel olan ready for gamei indirdim hiçbir değişiklik yok gtx 1660 super daha iyi fps veriyordu hatta gpu kullanımı 30 u geçmiyor 15 lerde

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
driveri güncelledim ddu ile silip siteden 4070 için en güncel olan ready for gamei indirdim hiçbir değişiklik yok gtx 1660 super daha iyi fps veriyordu hatta gpu kullanımı 30 u geçmiyor 15 lerde
İşlemci nedir

Ve üstte arkadaşın dediği gibi durmak testini deneyin.

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
İşlemci nedir

Ve üstte arkadaşın dediği gibi durmak testini deneyin.
işlemcim ryzen 5 5600x yeni aldım onu da

bu konuda yapabileceğim hiçbirşey kalmadı mı ?

Furmark testi yapar mısın?
hangi değerlere bakmalıyım

Son düzenleme:

calikcmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cuma ali kocaman
işlemcim ryzen 5 5600x yeni aldım onu da

bu konuda yapabileceğim hiçbirşey kalmadı mı ?

hangi değerlere bakmalıyım
testi yaptım usage %97 ısınma sorunu yok fps 300 de ama rusta girince oyunda hem takılma hemde 70 fpsi geçemiyorum yt da aynı sistemle en az 2 kat fazlasını alıyorlar

Top Bottom