Neler Yeni

Yardım RTX Laptop Seçemedim Gitti (Yardım)

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
666
İsim
selams

TİTAN.

80+ Platinum
Bu daha mantıklı
Kanka 4050 daha geleceğe yönelik olur
Hocam RTX 4050 Daha İleriye Dönük Olmaz Mı Gelecek DLSS Updateleri İle Falan İyileşme Şansı Yok Mu DLSS 3,0 İle Birlikte Hem Ufak Çaplı Yayınvılık Hem Video Editing Hem De Oyun Oynama Da Performansı Daha İyi Olmaz Mı Yoksa Yanılıyormuyum.
4050 olanı almanı tavsiye ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
Bu daha mantıklı

Kanka 4050 daha geleceğe yönelik olur

4050 olanı almanı tavsiye ederim
Hocam Benim Aradığım Olay Da Esasında Dediğiniz Gibi Geleceğe Yönelik Olması Çükü Hali Hazırda Durumu olmayan Biriyi Ve En Azından Bi 10 Yıl Beni Götürsün İstiyorum Bi 10 Yıl Kullanabileyim (Zaten Max 5 Yıl Bir Teknolojinin Ömrü Deniliyor Bide 5 Yıl İdare Etmesi Var Sayın Siz) Öyle Diyim.
Hocam Bide Ben Bunu 2 Ayrı Monitöre Bağlayacağım Yeri Geldiği Zaman (M1-Hp Compaq LA2306---M2-Hp EliteDisplay E201) Fakat Bunda 1 Adet HDMI Var İkinci Çıkış Göremedim Ama ?! Bazılarında Biliğim Kadarıyla 2.De Oluyor Yanılıyorsam Affola Bunda Da Başka Bir Bağlantı Var İse Ve Ben Göremediysem Tekrardan Affola Bilgilendirirseniz Sevinirim.
İlginiz İçin Teşekkürler. İyi Ve Sağlıklı Günler Dilerim Hepinize. Kolay gelsin.

TİTAN.

80+ Platinum
Hocam Benim Aradığım Olay Da Esasında Dediğiniz Gibi Geleceğe Yönelik Olması Çükü Hali Hazırda Durumu olmayan Biriyi Ve En Azından Bi 10 Yıl Beni Götürsün İstiyorum Bi 10 Yıl Kullanabileyim (Zaten Max 5 Yıl Bir Teknolojinin Ömrü Deniliyor Bide 5 Yıl İdare Etmesi Var Sayın Siz) Öyle Diyim.
Hocam Bide Ben Bunu 2 Ayrı Monitöre Bağlayacağım Yeri Geldiği Zaman (M1-Hp Compaq LA2306---M2-Hp EliteDisplay E201) Fakat Bunda 1 Adet HDMI Var İkinci Çıkış Göremedim Ama ?! Bazılarında Biliğim Kadarıyla 2.De Oluyor Yanılıyorsam Affola Bunda Da Başka Bir Bağlantı Var İse Ve Ben Göremediysem Tekrardan Affola Bilgilendirirseniz Sevinirim.
İlginiz İçin Teşekkürler. İyi Ve Sağlıklı Günler Dilerim Hepinize. Kolay gelsin.
Kanka 2 tane bağlama mevzusunda birini DP portundan bağlarsın diğerini HDMI 2 monitör kullanıcaksak ekran kartın güçlü olmalı
10 yıl götürür mü bilmem ama bana kalırsa rahat 7 8 yılı çıkartır
Bunu alman en mantıklısı nvdia 4000 serisi ekran kartlarını sürekli besliycektir en azından 3 4 yıl

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
Kanka 2 tane bağlama mevzusunda birini DP portundan bağlarsın diğerini HDMI 2 monitör kullanıcaksak ekran kartın güçlü olmalı
10 yıl götürür mü bilmem ama bana kalırsa rahat 7 8 yılı çıkartır
Bunu alman en mantıklısı nvdia 4000 serisi ekran kartlarını sürekli besliycektir en azından 3 4 yıl
Hocam Yani Doğru Anladıysam 1.monitörü Type-C (Display Port) Üzerinden Diğerini De Normal HDMI Üzerinden Bağlayabilirsin Demişsiniz (Monitörlerde Sadece DP Port Var Ondan Dolayı Dönüştürücü Kullanacağımı Es Geçtim) Fakat Şimdi 2 Monitör + Kendi Ekranı İle Çalışabilmem İçin 4050 Yetersiz Mi ?!
Güçlü Derken Ne Kadar Güçlü (Örnek :=: Şuanki Masa Üstü PC'mde RX 550 4Gb + i5 2500 Var) ?!

TİTAN.

80+ Platinum
Hocam Yani Doğru Anladıysam 1.monitörü Type-C (Display Port) Üzerinden Diğerini De Normal HDMI Üzerinden Bağlayabilirsin Demişsiniz (Monitörlerde Sadece DP Port Var Ondan Dolayı Dönüştürücü Kullanacağımı Es Geçtim) Fakat Şimdi 2 Monitör + Kendi Ekranı İle Çalışabilmem İçin 4050 Yetersiz Mi ?!
Güçlü Derken Ne Kadar Güçlü (Örnek :=: Şuanki Masa Üstü PC'mde RX 550 4Gb + i5 2500 Var) ?!
beni doğru anlamışsınız
ama monitörün özelliklerinede bağlı 4050 hangi monitörleri besler bilemiyorum bana kalırsa 4060 vs olmalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
beni doğru anlamışsınız
ama monitörün özelliklerinede bağlı 4050 hangi monitörleri besler bilemiyorum bana kalırsa 4060 vs olmalı
Monitörler Ofis Monitörü Zaten Hocam Ahım Şahım Monitör Değiller 5ms 1600*900 Biri Diğeri De 5Ms 1920*1080 60FPS Ekranlar
Buralardan Bakabilirsin. Tabi Bide Kendi Ekranınıda Kullamacam (Belki Kullanırım Belki Kullanmam Bu Monitörleri Kullanırken)

TİTAN.

80+ Platinum
Monitörler Ofis Monitörü Zaten Hocam Ahım Şahım Monitör Değiller 5ms 1600*900 Biri Diğeri De 5Ms 1920*1080 60FPS Ekranlar
Buralardan Bakabilirsin. Tabi Bide Kendi Ekranınıda Kullamacam (Belki Kullanırım Belki Kullanmam Bu Monitörleri Kullanırken)
Kanka alacakken en güçlü ekran kartlı olanı al bence çünkü hem ömrü artar hem aksilik çıkmaz bunları 4050de besler bence ama bilemiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Necip5270392
Kanka alacakken en güçlü ekran kartlı olanı al bence çünkü hem ömrü artar hem aksilik çıkmaz bunları 4050de besler bence ama bilemiyorum
Yani Hocam Şuan En Güçlüyü Alcak Bütçem Yok Şuan Şu 10 Yıllık PC'den Kurtulmaya Çalışıyorum Denebilir Ama Alabilecek Bütçem Olursa Daha İyi Bir Sistemi Neden Almayayım Yani.

PNSHER

80+
Merhabalar Hocam (Hocalarım) Ben Bir Süredir Laptop Almayı Düşünüyordum, Şimdi Laptop Alma PC Topla Daha İyi Diyebilirsiniz Ama Benim Durumumda Malesef o Kasayı Sırtlanıp Biyerlere Götürmem Gerekecek Ondan Dolayı Laptop Düşünüyordum.
Başta Da Dediğim Gibi Bir Süredir Laptop Almayı Düşünüyordum Hatta Bütçe Biriktirdim Fakat Her Bütçe Biriktirip Almaya Kalkıştığımda Fiyatının Artmış Olduğu Gerçeğiyle Yüzleştim Bir Süre Önce Ben Biriktirdikçe O Artıyordu Ondan Dolayı Alamadım Fakat Şimdi RTX 40 Serisi De Piyasaya Girmişken Laptop Alma Fikrine Tekrardan Giriştim Fakat Hangi model Alacağımı Kararlaştıramadım İlk Başlarda Aklımda RTX 3050 İla RTX 3060 Laptoplar Vardı Fakat Ekran Kartı Gücü 45W Olan Değil En Az 70W Olanları Düşünüyorum Çünkü Bildiğin Şuanki Kasamdan Farkı Kalmıyor 70W Altı Oldu Mu Fakat Dediğim Gibi RTX 40 Serisi De Girince RTX 4050 Yada RTX 4050Ti Laptoplara Da Bir Bakasım Geldi Fakat En Fiyat Performans Laptop Hangisi Bilemiyorum Hem Seçmeme Hem De Bilgilenmeme Yardımcı Olursanız Sevinirim.
Birazcık Ayranım İçilmesin Sütüm Dökülmesin Gibi Olucak Ama Fiyatı Uygun Olursa Sevinirim Keza Bütçesi Neredeyse 0 Olan Bir Öğrenciyim Ve Bu Destek Forumunda Belirtmiş Olduğunuz Laptop Bütçelerini Yakalamak İçin Bir Uğraşa Girecem Ondan Dolayı İndirimli Değilde Normal Fiyat Üzerinden Değerlendirirseniz Daha iyi olur.

Şimdiden Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim. Kolay Gelsin. İyi Ve Sağlıklı Günler Dilerim.
Bütçeyi aşıyorsa 4050li olanını da alabilirsiniz.

Top Bottom