Neler Yeni

RTX2080Tİ İ9900K Sistemim oyunlar da herhangi bir hata vermeden reset atıyor

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
İşlemci: i9-9900K - Anakart: Mpg Z390 Gaming Edge AC - Ram: 2X8 CORSAİR VENGEANCE PRO 3200Mhz - Ekran kartı: Msi RTX2080Ti Gaming Trio - SSD: Samsung 970 Evoplus NVMe M.2 - Harddisk: Seagate 2TB 256MB 7200RPM - Soğutucu: Cooler Master ML240L Sıvı Soğutma - PSU: Thermaltake thoughpower 750W 80+GOLD Tam Moduler - Monitör: Asus VG258QR 0.5ms 165Hz - Klavye: Asus Cerberus Mech Red Switch - Fare: Steelseries Rival 600 ---Sistemim bu şekil de arkadaşlar oyunlar da ayarları artırdığım da özellikle Hz değerini artırdığım da bilgisayar kendini yeniden başlatıyor reset atıyor birçok forum da paylaştım ancak doğru düzgün yardım alamadım şansımı burada denemek istiyorum bu bilgisayar ile eziyet çekiyorum resmen düşük ayarlarda oyun oynuyorum kapanmasın reset atmasın diye herhangi bir ısınma yok hiç bir parçada ısı değerleri stabil gözüküyor internetten baktığıma göre normal diyor istediğiniz her türlü bilgiyi vermeye çalışırım teşekkürler şimdiden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İmza gözükmüyor sanmıştım o yüzden tekrar pc parçalarını yazmıştım kusura bakmayın.

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam teşekkür ederim de valla az çok anlıyosam pc den böyle bir şey imkansız

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,717
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Format atmayı denemediniz mi drivelrei de baştan kurarsiniz tum oyunlarda mi sıkıntı var stres testi ya da renderde filan sorun yok mu?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
"Hz değerini arttırdığımda" derken ne demek istediniz?

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
4 defa format attım yani sıkıntı tüm oyunlar da deneme fırsatım olmadı ancak özellikle fortnite da keşfetmiştim böyle bir şey oldunu ayarları full yapıp hz değerini sınırsız yaptıgım da 1 dakikka sürmeden reset atmıştı sonra black desert online de yaptı hearts of iron da yaptı strest testi yarım saate yakın tuttum hiç bir şey olmadı

@crazyreign hocam fps sınırlama olayı varya ondan bahsetmiştim genelde sınırsıza aldıgımda oyunlarda pert oluyor

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Sıcaklıklarınıza bakın. Bir de işlemcinize ayrı, ekran kartınıza ayrı stres testi yapın. CPU ek güç kablosunun ve ekran kartı ek güç kablolarının takılı olduğuna emin olun.

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
yeterli değilse tam olarak ne istiyorsunuz onu söylerseniz daha rahat olur

Ekler

• msiafterss.png
    msiafterss.png
    74.3 KB · Hit: 118

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak
Sıcaklıklarınıza bakın. Bir de işlemcinize ayrı, ekran kartınıza ayrı stres testi yapın. CPU ek güç kablosunun ve ekran kartı ek güç kablolarının takılı olduğuna emin olun.
İşlemci ekran karti ve ram ayrı ayrı test yapın sorunu anlamış oluruz

• Beğen

laxon1123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Cemil Demirtaş
CPU ek güç kablosunu takamadım yani güç kaynağının ek güç kablosu yokmuş bu işlemciler için ama aynı sistemi kullandıgını söyleyen arkadaş bir forumda hiç bir sorun olmadıgını ekstradan oc yapabildigini bile söylemişti

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak
CPU ek güç kablosunu takamadım yani güç kaynağının ek güç kablosu yokmuş bu işlemciler için ama aynı sistemi kullandıgını söyleyen arkadaş bir forumda hiç bir sorun olmadıgını ekstradan oc yapabildigini bile söylemişti
İslemcinizin güç girişleri tam değil mi demek istediğiniz ?

İslemcinizin güç girişleri tam değil mi demek istediğiniz ?
Rica etsen kasanın içini net bir şekilde atar mısınız

• Beğen

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,604
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
O belli olmuyor maalesef. Genellikle takmazsanız sorun olmaz ama takmanız daha sağlıklı olur. PSU'nuz full modüler ve 80+ Gold sertifikasına sahip, buradan anlayacağımız üzere yüksek bir model. Peki nasıl oluyor da 2 adet işlemci ek güç girişine sahip olmuyor? PSU'nuza bakın, CPU ek güç için bir tane daha giriş olması lazım.

Top Bottom