Neler Yeni

Rufusta hangi seçenekleri seçmeliyim ?

Saf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Safa Yılmaz
Arkadaşlar s.a öncelikle.
Elimde windows 10 2004 sürümü var. Sistemimi yeni aldım yani güncel. Rufusta hangi seçenekleri seçmem gerek biri anlatabilir mi ? Dosya sistemi ve disk bölüm düzeni kafamı karıştırdı :D

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
Arkadaşlar s.a öncelikle.
Elimde windows 10 2004 sürümü var. Sistemimi yeni aldım yani güncel. Rufusta hangi seçenekleri seçmem gerek biri anlatabilir mi ? Dosya sistemi ve disk bölüm düzeni kafamı karıştırdı :D
uefi kurulum yapman daha iyi olur disk bölümü düzenini gpt yap zaten uefi kurulum tek seçenek dist formatı fat32(hedef sistem uefi olması lazım csm yok yazacaktır kalan ayarları varsayılanda bırakman daha iyi olur)

• Beğen
Reaksiyonlar: Saf4

Saf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Safa Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uefi kurulum yapman daha iyi olur disk bölümü düzenini gpt yap zaten uefi kurulum tek seçenek dist formatı fat32(hedef sistem uefi olması lazım csm yok yazacaktır kalan ayarları varsayılanda bırakman daha iyi olur)
hocam fat32 olmuyor ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

1591275896827.png

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
hocam fat32 olmuyor ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
ntfs olması farketmez bende uefi kurulum için önerilen olarak yazıyordu ntfs den de kurulum yapabilirsiniz (bende uefi özelliği oılmadığı için ntfs den kurulum yaptım kurulum seçeneği uefi olduğu sürece sorun yok “Unified Extensible Firmware Interface” yani, “Birleşik Genişletilmiş Yazılım Arayüzü” amacı yanlış hatırlamıyorsam sistemin bios üzerine yeni bir mini işletim sistemi sayesinde sistemin açılışını hızlandırıyor galiba intel de ıvy bridge (3. nesil) işlemciler ve sonrasında çıkan işlemcilerde olan bir özellik

Saf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Safa Yılmaz
ntfs olması farketmez bende uefi kurulum için önerilen olarak yazıyordu ntfs den de kurulum yapabilirsiniz (bende uefi özelliği oılmadığı için ntfs den kurulum yaptım kurulum seçeneği uefi olduğu sürece sorun yok “Unified Extensible Firmware Interface” yani, “Birleşik Genişletilmiş Yazılım Arayüzü” amacı yanlış hatırlamıyorsam sistemin bios üzerine yeni bir mini işletim sistemi sayesinde sistemin açılışını hızlandırıyor galiba Intel de ıvy bridge (3. nesil) işlemciler ve sonrasında çıkan işlemcilerde olan bir özellik
hocam yani ntfs olarak devam ediyorum

ErnGnc

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Eren
hocam yani ntfs olarak devam ediyorum
evet ntfs olarak devam edebilirsiniz (w10beta sürüm ise o yüzden kurulum türü değişmiş olabilir)(bir ihtimal sadece kesinlik payı yok)

Saf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Safa Yılmaz
evet ntfs olarak devam edebilirsiniz (w10beta sürüm ise o yüzden kurulum türü değişmiş olabilir)(bir ihtimal sadece kesinlik payı yok)
ben recep baltaşın verdiği 2004 sürümünü indirdim ama beta değildi sanırsam

Top Bottom