Neler Yeni

rust spawning world aşamasında kapanıyor

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
cagari
arkadaşlar merhaba kısaca sistemim şöyle
windows 11 pro ghost spectre (şimdi sallayabilirsiniz ama kendi tercihim ayrıca düz windows 11 kullanırkende oyuna giremiyodum ghost spectreyi o yüzden kurdum belki girebilirim diye)
rx 580 ekran kartı
if 9400f işlemci
8gb ram
oyun ssdm de kurulu 150 gb boş
sanal bellek 16 gb a ayarlı ssdmden
şimdi rustta herhangi bir sunucuya girdiğimde ilk aşamalar geçiyor geçiyor spawning world aşamasına geldiğinde oyun bi anda kapanıveriyor oyunu olabilecek en kötü ayarlara aldım herşeyi en düşüğüne çektim hayla oyuna giremiyorum lütfen birisi yardım edebilirmi bide steamden bi ayar yapmıştım onuda atıyorum fakat ayardan öncede oluyodu (tüm driverler güncel) god of war cyberpunk 2077 gibi oyunlar oynadığım sistemimde rust gibi bi oyunu oynamayı geç giremiyosam yazıklar olsun böyle optimizasyona
1705853582705.png

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,815
İsim
Can BOZKURT
arkadaşlar merhaba kısaca sistemim şöyle
windows 11 pro ghost spectre (şimdi sallayabilirsiniz ama kendi tercihim ayrıca düz windows 11 kullanırkende oyuna giremiyodum ghost spectreyi o yüzden kurdum belki girebilirim diye)
rx 580 ekran kartı
if 9400f işlemci
8gb ram
oyun ssdm de kurulu 150 gb boş
sanal bellek 16 gb a ayarlı ssdmden
şimdi rustta herhangi bir sunucuya girdiğimde ilk aşamalar geçiyor geçiyor spawning world aşamasına geldiğinde oyun bi anda kapanıveriyor oyunu olabilecek en kötü ayarlara aldım herşeyi en düşüğüne çektim hayla oyuna giremiyorum lütfen birisi yardım edebilirmi bide steamden bi ayar yapmıştım onuda atıyorum fakat ayardan öncede oluyodu (tüm driverler güncel) god of war cyberpunk 2077 gibi oyunlar oynadığım sistemimde rust gibi bi oyunu oynamayı geç giremiyosam yazıklar olsun böyle optimizasyona Alıntıyı görüntüle
Rust 16 GB bellek aşağısını maalesef zor destekliyor ancak belirli bir dönem ben 8 GB Ram ile oynamıştım drop haricinde böyle bir sorun ile karşılaşmadım.

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
cagari
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rust 16 GB bellek aşağısını maalesef zor destekliyor ancak belirli bir dönem ben 8 GB Ram ile oynamıştım drop haricinde böyle bir sorun ile karşılaşmadım.
biliyorum zaten ama youtubeye bakıyorum millet 8gb ram ile gayet oynuyo ayrıca ram dışında tüm bileşenlerim önerilen gereksinimlerin çok çok üstünde bu koyuyo bana işte neden ben oynayamıyorum olm boşunamı verdim ben bu parayı hem bilgisayara hemde oyuna zaten rust çok erken çıkarılmış beta diye milleti kazıklamış çöp oyunlardan bitaneside arkadaşlarla gircez diye heveslendim aldım ben giremiyorum arkadaşlar oynuyo

The GodFather

80+ Silver
ekran kartın düşük

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
cagari
knk hem ekran kartın düşük hem rem hem işlemci
değil knk oyunun sistem gereksinimlerine bakarmısın ayrıca benim ekran kartım ve işlemcimle yapılmış benchmarklar var rust da gayet iyi performans veriyor lütfen boş yapma buraya gelip azcık bak

The GodFather

80+ Silver
değil knk oyunun sistem gereksinimlerine bakarmısın ayrıca benim ekran kartım ve işlemcimle yapılmış benchmarklar var rust da gayet iyi performans veriyor lütfen boş yapma buraya gelip azcık bak
aga sistemin düşük işte sen rustı gta 5 filan mı sanıyorsun birde boş yapma diyorsun o zaman forum açma

Son düzenleme:

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
cagari
aga sistemin düşük düşük işte sen rustı gta 5 filan mı sanıyorsun birde boş yapma diyorsun o zaman forum açma
gta 5 falan sandığımı söylemedim öyle bi kıyaslama falanda yapmadım ayrıca sistem gereksinimlerine baktığında gtx 980 diyor karşılaştırmalara bak benim kartla average fps ler daha yüksek işlemciye gelince yine tüm benchmark videolarında işlemcim üstün geliyor ve ben diyorumki sistemimin rust testlerinde gayet başarılı olduğunu söylüyorum ama anlamıyosunki zaten sorunu buldum kanka görev yöneticisini açtım baktım ram kullanımı %100 lere çıkıyo e dolayısıyla windowsun çalışmaya devam edebilmesi için oyunu kapatıp ram boşaltması lazım kusura bakma ama biyerlerin kalkmış kendi sistemin iyi ama artık senin sisteminde eskimeye başladığı ( yani 1-2 yıla benim durumuma düşeceğin) için senin sisteminden kötü sisteme sahip olanları aşağılayıp egonu tatmin etmeye gelmişsin oysaki bi sorunuma çözüm arıyorum ne gerek vardı tamam gömdün beni egonu tatmin ettin kankacım bak sana açıklama yapıyorum inatla yok ekran kartın yetersiz işlemcin yetersiz he kanka yetersiz bakmıyosunki testlere araştırdım sorguladım konuşuyorum burda sana işlemcimde ekran kartımda önerilen sistem gereksiniminin üstünde kafanda kodlamışsın nvidia amd den daha iyi i7 i5 den daha iyi neyse kanka cahile karışılmaz işte bırakıyorum seni bildiğine inan bu şekilde mutlu oluyosun sende anlıyorum seni daha diyecek bişeyim yok bu konuda Allah sana daha iyi sistemleri nasip etsin kankacım
1705859147133.png
al knk buda testler

Son düzenleme:

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,815
İsim
Can BOZKURT
gta 5 falan sandığımı söylemedim öyle bi kıyaslama falanda yapmadım ayrıca sistem gereksinimlerine baktığında gtx 980 diyor karşılaştırmalara bak benim kartla average fps ler daha yüksek işlemciye gelince yine tüm benchmark videolarında işlemcim üstün geliyor ve ben diyorumki sistemimin rust testlerinde gayet başarılı olduğunu söylüyorum ama anlamıyosunki zaten sorunu buldum kanka görev yöneticisini açtım baktım ram kullanımı %100 lere çıkıyo e dolayısıyla windowsun çalışmaya devam edebilmesi için oyunu kapatıp ram boşaltması lazım kusura bakma ama biyerlerin kalkmış kendi sistemin iyi ama artık senin sisteminde eskimeye başladığı ( yani 1-2 yıla benim durumuma düşeceğin) için senin sisteminden kötü sisteme sahip olanları aşağılayıp egonu tatmin etmeye gelmişsin oysaki bi sorunuma çözüm arıyorum ne gerek vardı tamam gömdün beni egonu tatmin ettin kankacım bak sana açıklama yapıyorum inatla yok ekran kartın yetersiz işlemcin yetersiz he kanka yetersiz bakmıyosunki testlere araştırdım sorguladım konuşuyorum burda sana işlemcimde ekran kartımda önerilen sistem gereksiniminin üstünde kafanda kodlamışsın nvidia amd den daha iyi i7 i5 den daha iyi neyse kanka cahile karışılmaz işte bırakıyorum seni bildiğine inan bu şekilde mutlu oluyosun sende anlıyorum seni daha diyecek bişeyim yok bu konuda Allah sana daha iyi sistemleri nasip etsin kankacımAlıntıyı görüntüleal knk buda testler
Dostum işlemcinde yeterli ekran kartında ki ben zaten R5 2600 ve 1650S (RX 580'e denk) ile oynamıştım 8GB Ram ile oynarken. Biz klasik Türk yöntemi formatla başlayalım sonra bakarız çözümlere :D

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
cagari
Dostum işlemcinde yeterli ekran kartında ki ben zaten R5 2600 ve 1650S (RX 580'e denk) ile oynamıştım 8GB Ram ile oynarken. Biz klasik Türk yöntemi formatla başlayalım sonra bakarız çözümlere :D
Efsftiyscis format dendim bir türk olarak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,182
Üyeler
145,122
Son üye
kayraegecan
Top Bottom