Neler Yeni

RX 570 Aniden Kapanma Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Berkay Teksöz
Dostlar , bilgisayarım aniden sinyal yok hatası veriyor ve görüntü gidiyor fakat kasa fanları hâla çalışıyor. Birkaç kişiye sordum fazla ısınmadan olabilir dendi fakat youtube'dan video izlerken bile ayní hatayı alıyorum. Birde Rx 570'in kronik sorunu diyenler var. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir ?

Hatanın monitörden kaynaklanma ihtimali var mıdır ?

Sistem : Asus Strix Rx570 OC
Ryzen 5 2600
600 Watt 80+ Thermaltake PSU
2x8 Corsair 3000mhz Ram
Asus Prime B450M-K

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Engin Özdemir
"Wattman ayarları sıfırlandı" gibi bir hata alıyor musunuz? Sağ alt köşede çıkar. Yazılımınızı da güncelleyin https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 .
Eğer olmaz ise DDU ile silip, öyle yükleyin. Voltaj ayarları ile oynama ile çözen de var ancak ilk önce bunlar işe yaramaz ise garantiye yollayın. Sonra voltaj rehberlerine bakarak şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın sorumlu davranmalısınız.

an.l61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Anıl UZUN
Msi afterburnerden gpu ve memory frekansini biraz kisip deneyin.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Aynen knk bu sorunu rx serisi kullananlar yaşıyor. Driverlarını güncelle olmazsa hiç kurcalama servisine gönder arıza varsa tespit edip onarırlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Berkay Teksöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Wattman ayarları sıfırlandı" gibi bir hata alıyor musunuz? Sağ alt köşede çıkar. Yazılımınızı da güncelleyin https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 .
Eğer olmaz ise DDU ile silip, öyle yükleyin. Voltaj ayarları ile oynama ile çözen de var ancak ilk önce bunlar işe yaramaz ise garantiye yollayın. Sonra voltaj rehberlerine bakarak şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın sorumlu davranmalısınız.
yok wattman hatası almıyorum sinyal yok yazıyor ve ekran gidiyor . Bazen kendisi açılıyor bazen de ben kapatıp açınca düzeliyor.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
yok wattman hatası almıyorum sinyal yok yazıyor ve ekran gidiyor . Bazen kendisi açılıyor bazen de ben kapatıp açınca düzeliyor.
Wattman hatasını bende alıyordum servise gönderdim BIOS güncellemesi yapıldı sorun düzeldi. Kendin BIOS yüklemeye çalışma kart garanti dışı kalır.

Serpico--

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Taylan Alkan
Kardeşim wattmanla felan alakası yok bu statik elektrik hatası bilgisayarını kapat kasanın arkasından güç kaynağının tuşuna basıp kapat sonra power tuşuna 20 saniye basılı tut elektrik gelir gibi olacak sonra güç kaynağını yeniden aktif edip bilgisayarını kullanabilirsin.

utkuversus

80+ Bronze
Ekran kararıp sinyal gittiğinde, ses çıkışından (Hoparlör vs.) "Tarrrrrrrrrrr" diye ses takılması oluyor mu?

Ozzyy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
569
İsim
Ozan Korzay
Dostlar , bilgisayarım aniden sinyal yok hatası veriyor ve görüntü gidiyor fakat kasa fanları hâla çalışıyor. Birkaç kişiye sordum fazla ısınmadan olabilir dendi fakat youtube'dan video izlerken bile ayní hatayı alıyorum. Birde Rx 570'in kronik sorunu diyenler var. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir ?

Hatanın monitörden kaynaklanma ihtimali var mıdır ?

Sistem : Asus Strix Rx570 OC
Ryzen 5 2600
600 Watt 80+ Thermaltake PSU
2x8 Corsair 3000mhz Ram
Asus Prime B450M-K
Bios güncellemelerini yap
ekran kartını sök tak
ramlerin yerini değiştir
kabloya bak
olmazsa güç kaynağına bak
ısınmadan da oluyorsa kasanın yan kapağını aç bide öyle dene .

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Eren Uzun
Hocam bu problem kronik. Aynı sorunu RX 580 kartımla yaşıyorum. Her şeyi denedim bi undervolt kaldı. Sen ne yaptın problem için?

altf4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yasin yıldız
Ekran kararıp sinyal gittiğinde, ses çıkışından (Hoparlör vs.) "Tarrrrrrrrrrr" diye ses takılması oluyor mu?
bende oluyor nedeni nedir
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende oluyor efendim sorun nedir çözümü var mıdıdır?
çözümü varsa anlatır mısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

benimde gpu msi rx570 pc aniden kapanıyor bazen kırmızı bazen beyaz bazen gri ekran verip kulaklığıma tarrrrrrrr diye ses geliyor ve kapanıyor(gece oynarken filan korkutuyor bu sorun :D

Son düzenleme:
Top Bottom