Neler Yeni

RX 5700 XT - Sıcaklıklar yaklaşık 85 derece, yüksek mi?

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
Bu veriler stok kartlar için geçerli değil mi sonuçta benim kullanıdğım kartta oc mevcut
tamam bak şimdi ben MSİ Rx5700 Xt Gaming X kullanıyorum.
Kartın MSİ sitesinde Fabrika verisi BOOST hızı 1980 Mhz. Yani bu kartın en yüksek amd radeon ayarından 1980 de çalışması lazım. Ama stok hiçbirşeyi elleme direk kartı tak çalıştır 2100 de çalışıyor sonra oyunlarda çift monitör bağlıyken ısınıyor ve güç kaybından dolayı kendini kapatıyor. 2 ekranda görüntü gidiyor.
Bu çok arkadaşın başına geldi forumlarda sürekli anlatıyorum. Bende kartı 1980 e çektim hatta yetiyorsa daha düşük de tutabilrsin 1800 falan yapabilrsin.
Artık kapanma olmuyor.

Zehir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emin
Kartın MSİ sitesinde Fabrika verisi BOOST hızı 1980 Mhz. Yani bu kartın en yüksek AMD radeon ayarından 1980 de çalışması lazım. Ama stok hiçbirşeyi elleme direk kartı tak çalıştır 2100 de çalışıyor sonra oyunlarda çift monitör bağlıyken ısınıyor ve güç kaybından dolayı kendini kapatıyor. 2 ekranda görüntü gidiyor.
Bu çok arkadaşın başına geldi forumlarda sürekli anlatıyorum. Bende kartı 1980 e çektim hatta yetiyorsa daha düşük de tutabilrsin 1800 falan yapabilrsin.
Artık kapanma olmuyor.
O degerlere cikmamasi lazim iste normalde fabrika cikisi neyse o dur olay iade donuslu kartlarda olabilir bu sorun bende ayni seyi yasiyorum iade edicem

burak41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak YEMENLİ
Test programlarinda denedinmi hic kartini mesela furmark aida 64 ben aida64 te ekran kartini test yapmak istedigimde ekran donmaya basliyor agir hareket ediyor
furmark ile test yaptım f9 ile ss aldım ama ss i bulamıyorum furmark ss leri nereye kaydediyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Sercan Çil
Arkadaşlar fazla değil. Lütfen kartın stok incelemelerine bakıp bu yorumu yapın. Dediğim gibi bu model zaten 77 ila 81 derece arasında çalışan bir model. Birkaç derece daha fazla çalışıyor arkadaşınki bunun nedeni de kasa hava akışının şuanda yetersiz olmaması. Bu da çözülebilir. Lütfen insanları yanıltmayın.

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
Kartın MSİ sitesinde Fabrika verisi BOOST hızı 1980 Mhz. Yani bu kartın en yüksek AMD radeon ayarından 1980 de çalışması lazım. Ama stok hiçbirşeyi elleme direk kartı tak çalıştır 2100 de çalışıyor sonra oyunlarda çift monitör bağlıyken ısınıyor ve güç kaybından dolayı kendini kapatıyor. 2 ekranda görüntü gidiyor.
Artık kapanma olmuyor.
1592150056482.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

O degerlere cikmamasi lazim iste normalde fabrika cikisi neyse o dur olay iade donuslu kartlarda olabilir bu sorun bende ayni seyi yasiyorum iade edicem
Benim kartım sıfırdı bantlarını ben açtım.

burak41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak YEMENLİ
Artık kapanma olmuyor.
Bu problemler bende yok şuanlık zaten 3 yıl garantisi var bir sorun olursa yollarım direkt. Şu an bir sorunum var aslında hdmi çıkısı görüntü vermiyor ama covid nedeniyle kartı yollamak istemiyorum süreç çok uzun sürüyor bir ara yollayacağım zaten

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
Arkadaşlar fazla değil. Lütfen kartın stok incelemelerine bakıp bu yorumu yapın. Dediğim gibi bu model zaten 77 ila 81 derece arasında çalışan bir model. Birkaç derece daha fazla çalışıyor arkadaşınki bunun nedeni de kasa hava akışının şuanda yetersiz olmaması. Bu da çözülebilir. Lütfen insanları yanıltmayın.
Hocam siz yanıltıyorsunuz bu şekilde kartı kullanması sakıncalı 2100 Mhz hız mı olur allah aşkına söyleyin ya kartın AMD teknik verisi 1902 mhz BOOST Firmaların belirlediği OC li versiyonu 1980 Mhz Nasıl olurda kart 2100 e çıkar hemde hiçbir voltaj vermeden

burak41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak YEMENLİ
1592150353298.png

Asusun sitesindeki değerler böyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Sercan Çil
Hocam siz yanıltıyorsunuz bu şekilde kartı kullanması sakıncalı 2100 Mhz hız mı olur allah aşkına söyleyin ya kartın AMD teknik verisi 1902 mhz BOOST Firmaların belirlediği OC li versiyonu 1980 Mhz Nasıl olurda kart 2100 e çıkar hemde hiçbir voltaj vermeden

Yanlış bilgi veren sizsiniz.
Rog modelinin gpu clock boostu 2100mhz ye kadar çıkabiliyor. Stok rakamlara bakıp bunu söylüyorsunuz. Benim kartımın internet sitesinde 1800 yazarken 2000'lere yaklaşıyor oyunda. Arkadaş zaten anladığım kadarıyla karta herhangi bir müdahale etmemiş. Sorun ne anlamadım? Sıcaklıklar da normal. Kullananları bilmesem anlayacağım.

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
Yanlış bilgi veren sizsiniz.
Rog modelinin gpu clock boostu 2100mhz ye kadar çıkabiliyor. Stok rakamlara bakıp bunu söylüyorsunuz. Benim kartımın internet sitesinde 1800 yazarken 2000'lere yaklaşıyor oyunda. Arkadaş zaten anladığım kadarıyla karta herhangi bir müdahale etmemiş. Sorun ne anlamadım? Sıcaklıklar da normal. Kullananları bilmesem anlayacağım.
Asusun rog modelinde 2035 yazıyor MSi in sitesinde 1980 yazıyor kendi kartımdan örnek veriyorum
Bu karta voltaj vermeden stok olarak 1980 açılması gerekirken amd yazılımını yükleyince 2100 mhz de çalışıyor.
Bu yazılımsal bir sıkıntı.
Artık bunuda anlamıyorsan ben sana daha cevap yazmam

Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Sercan Çil
Dostum gönül rahatlığıyla kullanabilirsin fakat hava akışı için önerdiklerimi unutma. Herhangi bir sorun söz konusu değil, bunlar sıcak modeller yapacak bişey yok.

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
Asusun rog modelinde 2035 yazıyor Artırılmış Saat Hızı: ~2035MHz (OC Modu)/ ~2010Mhz (Gaming Modu)
MSI in sitesinde 1980 yazıyor kendi kartımdan örnek veriyorum
Bu karta voltaj vermeden stok olarak 1980 açılması gerekirken AMD yazılımını yükleyince 2100 mhz de çalışıyor.
Bu yazılımsal bir sıkıntı.
Artık bunuda anlamıyorsan ben sana daha cevap yazmam

Top Bottom