Neler Yeni

RX 580 8 gb vs gtx 1650 super 4gb

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
Ya dostum gerçekten merak ediyorum, hangi yeni nesil oyun 1080p de 6 GB VRAM in üstünde VRAM istiyor? Bu yeni nesil oyunlardan bir benim mi haberim yok.

Ayrıca ekran kartının 8 GB VRAM i işleyecek kadar gücü yok, he dersen ben sadece kaplamayı fullerim başka bi şey yapmam tabi o zaman olabilir ama o zaman bile 4 GB VRAM yeter.
call of duty warzone low ayarlarda 6gb vram kullanıyor

Boph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
salih güven
O zmn site yanlış galiba
hangi site
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zmn site yanlış galiba
Belleğin sadece çözünürlükle alakası yok eskidendi onlar. 4 GB en yüksek kalitede doku ayarlarına yetmiyor birçok oyunda bu da sana takılma ve kasma olarak geri döner dikkat et ve rx 580 al
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya dostum gerçekten merak ediyorum, hangi yeni nesil oyun 1080p de 6 GB VRAM in üstünde VRAM istiyor? Bu yeni nesil oyunlardan bir benim mi haberim yok.

Ayrıca ekran kartının 8 GB VRAM i işleyecek kadar gücü yok, he dersen ben sadece kaplamayı fullerim başka bi şey yapmam tabi o zaman olabilir ama o zaman bile 4 GB VRAM yeter.
güncel oyunlarda yetmiyor bilmediğiniz konularda gereksiz tartışma oluşturmayınız lütfen

XF17K

80+

Rainbow ultrada 6.5- 7 GB VRAM kullanıyor. RX 580 8 GB daha ileriye dönük. Bilginiz yoksa yanlış yönlendirmeyin lütfen.

• Beğen
Reaksiyonlar: Boph

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Cahil kardeşim Warzone da 8gb bile yetmiyor! @Mehmet Yılmaz hocam açıklasın.
call of duty warzone low ayarlarda 6gb vram kullanıyor

RX 570 4 GB kullanıyorum, gram sorun yaşamadım. Bi arkadaşıma ise RX 580 4 GB kullanıyor, o da sorun yaşamıyor.
Ki dediğim şeye geliyor olay, eğer olay sadece kaplama kalitesini fullemek ise evet gidip 580 8 GB alın. Ki 570 4 GB ile bu videodaki grafiklerden çok daha iyisini kullanmama rağmen GRAM sorun yaşamadım. Ki 16 GB RAM'i olan herhangi bilgisayar o RAM'i VRAM olarak kullanabilir.

Warzone minimum 6 GB VRAM istiyor ama ne hikmetse 2 GB VRAM i bulunan GTX 1050 bile VRAM konusunda sorun yaşamadan oyunu oynatabiliyor, VRAM kaynaklı drop vs. yemeden "cahil kardeşim".

Ki bi hatamı yazmam lazım, 1650S 6 GB VRAM i var zannediyordum, yanılmışım artık o kadar çok ekran kartı var ki karıştırmışım.

Pothrain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Hamdi Keser

Boph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
salih güven
Rx 580 marka fark eder mi? bu saphirenin 580 i olurmu??
200 TL fazla ver rog strix al vatanda şuan indirimde https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rx580-8gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Saphirenin kartı olurmu??
Alınabiliyorsa Nitro+ öneririm, soğutma bakımından daha iyi bir kart. Ayrıca evet benim gördüğüm kadarıyla Sapphire en kaliteli AMD ekran kartlarını üretiyor.

Boph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
salih güven
RX 570 4 GB kullanıyorum, gram sorun yaşamadım. Bi arkadaşıma ise RX 580 4 GB kullanıyor, o da sorun yaşamıyor.

Ki dediğim şeye geliyor olay, eğer olay sadece kaplama kalitesini fullemek ise evet gidip 580 8 GB alın. Ki 570 4 GB ile bu videodaki grafiklerden çok daha iyisini kullanmama rağmen GRAM sorun yaşamadım. Ki 16 GB RAM'i olan herhangi bilgisayar o RAM'i VRAM olarak kullanabilir.

Warzone minimum 6 GB VRAM istiyor ama ne hikmetse 2 GB VRAM i bulunan GTX 1050 bile VRAM konusunda sorun yaşamadan oyunu oynatabiliyor, VRAM kaynaklı drop vs. yemeden "cahil kardeşim".
anlamamakta ısrarlısın herhalde

ZARAR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali
RX 580 nin Vrami daya yüksek olabilir ama bu iki kartta 2K oyun açacak kapasite de değil "ileride" de iki kartta 60 fps üstü için ayarları kısacaksın bu yüzden vramin yüksek olmasının bir avantajı kalmayacak ikisinin de fiyatı aynıysa 1650s daha mantıklı bir seçim.

Pothrain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Hamdi Keser
RX 580 nin Vrami daya yüksek olabilir ama bu iki kartta 2K oyun açacak kapasite de değil "ileride" de iki kartta 60 fps üstü için ayarları kısacaksın bu yüzden vramin yüksek olmasının bir avantajı kalmayacak ikisinin de fiyatı aynıysa 1650s daha mantıklı bir seçim.
1650 s daha ucuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Koldemir
Bence 1650 super le rx 580 arasında çok bi fark yok ama 1650 super 1 tık la daha iyi gşbi sizinde fikirlerinizi alayım hangisi daha iyi??
Bence RX 580. Çünkü dönemin oyunları ve gelecek oyunlar daha fazla VRAM odaklı çıkarılıyor. Hem de 256 bit Hafıza Bus genişliği, sizi daha da ileriye yönlendirecektir. Oyunlarda ya da render işlemlerinde doku ve parçacık kalitesi de, ekran kartının Hafıza Bus genişliğine bağlıdır.

Krull

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
kruull krulll
Vram bakımından rx 580 ayrıca amd desteği NVIDIA ya göre daha uzundur
Ama NVIDIA nın kartları daha sağlamdır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri