Neler Yeni

RX 580 garip bozulmalar

dgncnr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doğancan Caner
Merhaba dostlar internette her yerde her şekilde araştırmama rağmen çözüm bulamadığım ve en son çözümü forumlara yazmakta bulduğum bir sorunum var. Ben Ryzen 5 3500X ve RX580 Armor 8 GB OC parçalarına sahip bir kasa kullanıyorum. Kasamı İtopya üzerinden geçtiğimiz ağustos ayında topladım. Geçen günlerde Red Dead Online satın alıp oynamaya başlamam ile bu sorunu fark ettim. Ekran kartımda hiçbir oyunda hiçbir sorun bulunmuyor FPS düşüşleri veya benzeri sorunlar yaşamıyorum. Fakat Red Dead Online'ye girdiğim zaman oyun içinde hiçbir sorun veya FPS düşmesi yaşamaz iken alt+r yaparak Radeon arayüzünü açtığımda görüntüde bozulma olmaya başlıyor. Gidip farklı oyunlarda da bunu test ettim (GTA 5, Satisfactory, LoL, Payday2, CS:GO) fakat hiçbir oyunda alt+r Radeon ekranında bozulmalar olmadı. Dedim ki kartım yük altına girdiğinden böyle yapıyor olsa gerek (çünkü diğer oyunlar rdo kadar zorlamıyor olabilir) FurMark testini 1080P çözünürlükte başlattım ancak yine hiçbir problem olmadı. Sorunumun RAM'lerde olabileceğini düşündüm fakat Memtest64 ve Windows Bellek Tanılama araçlarında da RAM'lerimle ilgili bir sorun bulamadım. Dediğim gibi bu problem sadece Red Dead Online'de sadece alt+r yapınca Radeon ekranında oluyor, oyun içerisinde olmuyor, çözünürlüğün veya ayarların hiçbir etkisi olmuyor. Format attım, driver sürümünü değiştirdim oyunu silip kurdum fakat hiçbir dönüt alamadım, yine sadece Rdo'da oluyor. Oyunu Ultra ayarlara aldığımda 30FPS alırken Radeon ekranında bozulmalar daha ufak çaplı iken ayarlarımı düşürüp 70-80 arası FPS'ler almaya başladığım zaman bozulmalar biraz daha artıyor. Radeon ekranını ikinci monitörüme koyup denediğimde ise bir bozulma olmuyor ancak yine alt+r yapıp oyun içi Radeon arayüzüne geçince bozulmalar başlıyor. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
1. video Ultra 1080P
2. video Very Low 1080P
3. video Custom 1080P 90+ fps

Top Bottom