Neler Yeni

RX 6500 XT Wattman hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Can
Merhabalar. Yakın zamanda rx 6500 xt satın aldım güzelce kullanıp sorunsuzca oyun oynamayı planlıyordum taa ki daha pcye ekran kartını takıp driverları kurduktan sonra oyunları açana dek. Valorant hiç açılmıyor,Crysis remastered serisini aldım 1. oyunu açıyor ara sahneyi bitirip oyunu başlatacağı yerde kapanıp hatalar veriyor,lolde maça girerken wattman veriyor pcyi resleyip tekrar giriyorum grafik ayarına ufacık dokunmamda bile wattman veriyor,cs go açılıyor ama haritayı seçip oynaya bastığım zaman harita yükleme ekranında oyun kapanıyor pek başka bir oyunda denemedim ama çalışmaları için her şeyi yaptım gpu voltajı kıstım saat hızlarını geriye çektim ddu ile driverları silip güncel driverları yükledim net framework directx vs her şeyi kontrol ettim hepsi güncel freesync kapattım monitörü dp yerine hdmi bağladım işlemci cpbsini kapattım ama ne yaptıysam düzelmiyor bir yapmadığım format atmak kaldı ama bir ekran kartının düzgün çalışması için format atmak gerekmemeli bence iade talebi oluşturdum üstüne para koyup 2060 alacağım iadeye verene kadar hiç değilse düzeltme şansım var ise bildiğiniz bir yol vs varsa söyleyebilirseniz çok memnun olurum. Amd işlemci aldım ve bir sorun çıkarmadı diye bütün uyarılara rağmen ekran kartını da amd aldım 8 yıl eski geforce 210 ekran kartım bile hiç değilse oyunu açıyordu 10 fps de olsa çalıştırıyordu ama gerçekten amd ekran kartı alınmayacağını öğrendim işlemci konusunda başarılılar ama maalesef ekran kartı için aynısını söyleyemiyorum herkes wattman hatası alırken bunu düzeltmeye dair bir şey dahi yapılmamış.

Sistemim ise şöyle :

Anakart : Asus Prime a320m-f
İşlemci : Ryzen 3 4100
Ram : Corsair Vengeance 8 gb 3000 Mhz cl16
Psu : Rampage RMP 600W 80+ bronze

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
756
İsim
Fatih Ayhan
Bende de aynı kart var hiçbir oyunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Driverları silip temiz güncel driver kurmak ya da bazı arkadaşların önerdiği driver'ları kurmak sorunu çözebilir belki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mehmet Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
driverdan kaynaklı oluyor genelde ben whql kurarak çözmüştüm deneyebilirsin, düzelmezse iade et
whql kurdum yine olmadı en güncel sürümleri indirdim ddu ile sildim tekrar yükledim ama halen düzelmedi iade talebi oluşturdum 29 kasımda iade verilecek
Bende de aynı kart var hiçbir oyunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Driverları silip temiz güncel driver kurmak ya da bazı arkadaşların önerdiği driver'ları kurmak sorunu çözebilir belki.
denediğim şeyler maalesef

Top Bottom