Neler Yeni

Rx 6600 Ekran kartı İle Yaşadığım Süreç

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Mustafa Ödemiş
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Sizlere canımı cok sıkan bir durumu anlatmak ve tavsiyelerinizi dinlemek için bu konuyu açıyorum.
3-4 hafta kadar önce yeni bir sistem topladım parçalarını farklı yerlerden alarak.
Fakat sistemime tabiri caizse yakışmayacak bir performans almaktayım.
-Cs go High ayarlarda 170fps görmekteyim. Fakat hemen hemen aynı sistemimde ki pclerin aldığı fp çok daha yüksek.
Bu durum için tüm sistemime teker tekwr test yaptım. İşlemci Cınebechten , ramlerim Memtestten sıkıntısız bir şekilde geçtiler.
Sistemim : i5 10400F
XFX RX6600 8Gb
16gb 3200mhz ram
Msı B560M A-Pro
Ssd Adata 3200mhz okuma hızlı bir SSD modeli (512Gb)

Not: Windows 10 pro temiz kurulum yapıldı. Ramler dual olarak çalışıyor. Ekran kartı sürücüsü DDU yapılarak kaldırılıp eski sürücü kuruldu fakat sonuçlar değişmedi.

Bunun üzerine ekran kartını 3 hafta önce aldığım İnventus firmasıyla iletişime geçtim ve kendileri bana ekran kartını test edebilmem adına bir link gönderdikler. Testi konuya ekleyeceğim.
Kendilerine sonucun düşük olduğunu , ram işlemcimin testlerden başarıyla geçtiğini ve test sonuçlarının fotograflarını ilettim.
Bana ekran kartını onları getirip test ettikten sonra duruma göre yetkili servise gönderebileceklerini söylediler.

Açıkçası öğrenciyim ve binbir güçlükle aldığım sistemin bu şekilde olması beni gerçekten çok üzüyor.
Sizce anlattığım detayları göz önünde bulundurduğunuzda sorunun ekran kartı olduğu çok aşikar değil mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Yazıyı okuyan dostlarıma teşekkür ederim. Biraz uzun bir yazı oldu.
Konu ile bilgili dostlarımın her türlü yorumunu , düşüncesini ve yardımlarını bekliyorum…

Ekran kartı testimin sonuçları :

Son düzenleme:

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Sorun sadece CS'de mi var?

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Mustafa Ödemiş
Sorun sadece CS'de mi var?
Başka oyunda henüz deneme fırsatı bulamadım. Ama dediğim gibi şu videoda ki fps değerini görünce zaten benim sistemde sorun olduğunu anladım. Çok daha yüksek amam gerekiyor fpsi.

Kaczynski

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Kevin Mitnick
Hocam nedense sizin uygulamanız hata veriyor inmiyor bende .
Sizlerden ricam bendeki uygulamayı deneyip paylaşabilir misiniz ?
Gerçekten çok mutlu olurum dostum.
Ona göre çünkü servise göndericem kartı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam nasıl olur da benim sistemden baya düşük bir sistemle aymı performansa shaip olabilirim peki ? Anlam veremiyorum olaylara.
Dostum şehir dışındayım maalesef Buradan indirin deneyin ben bu siteden indirmiştim.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Araştırdım , 100 wat normal. Oyuna göre de üstüne çıkabilir deniyor bir çok yerde notebook için
1648657503060.png

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hıcam valla kafam çok karışık. Aldığım değerler bir normak bir de çok düşük gibi geliyor. İşin en sağlamı yetkili servise göndermek olacak gibi.
ya sen dedigim testi yapar misin?

Top Bottom