Neler Yeni

Rx 6600 Ekran kartı İle Yaşadığım Süreç

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
334
İsim
Mustafa Ödemiş
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Sizlere canımı cok sıkan bir durumu anlatmak ve tavsiyelerinizi dinlemek için bu konuyu açıyorum.
3-4 hafta kadar önce yeni bir sistem topladım parçalarını farklı yerlerden alarak.
Fakat sistemime tabiri caizse yakışmayacak bir performans almaktayım.
-Cs go High ayarlarda 170fps görmekteyim. Fakat hemen hemen aynı sistemimde ki pclerin aldığı fp çok daha yüksek.
Bu durum için tüm sistemime teker tekwr test yaptım. İşlemci Cınebechten , ramlerim Memtestten sıkıntısız bir şekilde geçtiler.
Sistemim : i5 10400F
XFX RX6600 8Gb
16gb 3200mhz ram
Msı B560M A-Pro
Ssd Adata 3200mhz okuma hızlı bir SSD modeli (512Gb)

Not: Windows 10 pro temiz kurulum yapıldı. Ramler dual olarak çalışıyor. Ekran kartı sürücüsü DDU yapılarak kaldırılıp eski sürücü kuruldu fakat sonuçlar değişmedi.

Bunun üzerine ekran kartını 3 hafta önce aldığım İnventus firmasıyla iletişime geçtim ve kendileri bana ekran kartını test edebilmem adına bir link gönderdikler. Testi konuya ekleyeceğim.
Kendilerine sonucun düşük olduğunu , ram işlemcimin testlerden başarıyla geçtiğini ve test sonuçlarının fotograflarını ilettim.
Bana ekran kartını onları getirip test ettikten sonra duruma göre yetkili servise gönderebileceklerini söylediler.

Açıkçası öğrenciyim ve binbir güçlükle aldığım sistemin bu şekilde olması beni gerçekten çok üzüyor.
Sizce anlattığım detayları göz önünde bulundurduğunuzda sorunun ekran kartı olduğu çok aşikar değil mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Yazıyı okuyan dostlarıma teşekkür ederim. Biraz uzun bir yazı oldu.
Konu ile bilgili dostlarımın her türlü yorumunu , düşüncesini ve yardımlarını bekliyorum…

Ekran kartı testimin sonuçları :

Son düzenleme:

Kaczynski

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Kevin Mitnick
Sizlere canımı cok sıkan bir durumu anlatmak ve tavsiyelerinizi dinlemek için bu konuyu açıyorum.
3-4 hafta kadar önce yeni bir sistem topladım parçalarını farklı yerlerden alarak.
-Cs go High ayarlarda 170fps görmekteyim. Fakat hemen hemen aynı sistemimde ki pclerin aldığı fp çok daha yüksek.
Bu durum için tüm sistemime teker tekwr test yaptım. İşlemci Cınebechten , ramlerim Memtestten sıkıntısız bir şekilde geçtiler.
XFX RX6600 8Gb
16gb 3200mhz ram
Msı B560M A-Pro

Not: Windows 10 pro temiz kurulum yapıldı. Ramler dual olarak çalışıyor. Ekran kartı sürücüsü DDU yapılarak kaldırılıp eski sürücü kuruldu fakat sonuçlar değişmedi.

Bunun üzerine ekran kartını 3 hafta önce aldığım İnventus firmasıyla iletişime geçtim ve kendileri bana ekran kartını test edebilmem adına bir link gönderdikler. Testi konuya ekleyeceğim.
Kendilerine sonucun düşük olduğunu , ram işlemcimin testlerden başarıyla geçtiğini ve test sonuçlarının fotograflarını ilettim.
Bana ekran kartını onları getirip test ettikten sonra duruma göre yetkili servise gönderebileceklerini söylediler.

Açıkçası öğrenciyim ve binbir güçlükle aldığım sistemin bu şekilde olması beni gerçekten çok üzüyor.
Sizce anlattığım detayları göz önünde bulundurduğunuzda sorunun ekran kartı olduğu çok aşikar değil mi ? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Konu ile bilgili dostlarımın her türlü yorumunu , düşüncesini ve yardımlarını bekliyorum…

XFX RX6600 8Gb
16gb 3200mhz ram
Msı B560M A-Pro

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Yapılan ekran kartı test sonucu da anormal . Yaptığım ufak araştırmaya göre 5000civarlarında puan almam gerekli fakat 3700 aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam pc hocasının son sisteminde İ3 10100f ve 4gb ekran kartıyla yanlış hatırlamıyorsam 180 fps alıyor high da
1648647721704.png

Aldigin skor normal bu arada.

Kaczynski

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Kevin Mitnick
Anakartım b450m işlemcim ryzen 5 2600 ve yeni almış olduğum sapphire rx6600 ile aynı programda ki performans sonucum. @snowless
10.jpg

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Kaczynski

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Kevin Mitnick
Yanlis bilgilendirme yapma nolur. Adam testini unigine valley ile yapmis. Sen unigine heaven ile yapiyorsun

Alıntıyı görüntüle
Doğru görsele odaklanmışım direk özür dilerim. benim kullanmış olduğum program ile yaparsa benim görselime göre sorun var veya yok bence anlaşılır çünkü ekran kartı harici diğer parçalarım daha eski kendisinden.

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
334
İsim
Mustafa Ödemiş
Doğru görsele odaklanmışım direk özür dilerim. benim kullanmış olduğum program ile yaparsa benim görselime göre sorun var veya yok bence anlaşılır çünkü ekran kartı harici diğer parçalarım daha eski kendisinden.
Hocam nedense sizin uygulamanız hata veriyor inmiyor bende .
Sizlerden ricam bendeki uygulamayı deneyip paylaşabilir misiniz ?
Gerçekten çok mutlu olurum dostum.
Ona göre çünkü servise göndericem kartı.

Hocam nasıl olur da benim sistemden baya düşük bir sistemle aymı performansa shaip olabilirim peki ? Anlam veremiyorum olaylara.

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hocam nedense sizin uygulamanız hata veriyor inmiyor bende .
Sizlerden ricam bendeki uygulamayı deneyip paylaşabilir misiniz ?
Gerçekten çok mutlu olurum dostum.
Ona göre çünkü servise göndericem kartı.

Hocam nasıl olur da benim sistemden baya düşük bir sistemle aymı performansa shaip olabilirim peki ? Anlam veremiyorum olaylara.
diger sistemlerin parcalari neler?

deadfellow

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Intel i5 10400F 2.90 GHz.
-Swft 210 RX 6600 8 GB ekran kartı.
-8x2 3200MHz RAM.
-MSI B56A-PRO anakart.
- Corsair RGB Delta 550W. VS550 80+ 550W.
-512 GB 3200 MHz okuma hızlı Adata SSD.
Baska bir yoldan bakalim. Bilgisayarinda Csgo/valorant haricinde bir oyun varsa benchmark yapabilir misin?

Ya da bunu indirip yapabilirsin

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
334
İsim
Mustafa Ödemiş
Baska bir yoldan bakalim. Bilgisayarinda Csgo/valorant haricinde bir oyun varsa benchmark yapabilir misin?

Ya da bunu indirip yapabilirsin

Eve geçincr deneyeceğim teşekkür ederim.

170 fps bence i5 10400f için normal değil yani ben R5 1600AF ile 160-220 arası oynuyorum 1080p high 2xmssa GTX 1050Tİ
Katılıyorum hocam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,114
Üyeler
155,362
Son üye
sordumsarıcicege
Top Bottom