Neler Yeni

RX 6700XT - R5 5600 sistem Microsoft Edge açtıktan sonra kasıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Melih
Merhaba;
Bundan 1.5-2 hafta önce YouTube Music'den müzik dinlerken ses açmak istediğimde bilgisayarımın donduğunu fark ettim ve YouTube Music'i kaldırdım. Fakat bugün CS 2 oynarken Edge'e girdikten sonra önce ekran siyah bir şekilde çok hızlı bir şekilde git gel yaptı (ya da pırpır etti gibi bir şey). Bunu yaptıktan sonra yine her şey dondu. Google Chrome'da şu ana kadar böyle bir sorun tespit etmedim. Bunu nasıl çözebilirim?

(YouTube Music uygulamasında kastığım şey sağ üstte siteyi uygulama olarak indirme.)

Sorun Ekran Kartı Yazılımı kaynaklı. Hangi Sürücüyü kullanıyorsunuz?
Belirli senaryolarda çok bu tarz Alt+Tab işlemleri yapıyorsanız AMD Kartlar bu durumlarda sorun çıkartabiliyor. Aynı sorun Chrome'da da olur, üstüne gidip biraz sık sık yapsanız.

Bunu çözmek için, ilk önce Edge'in Ayarlarından Donanım Hızlandırmayı kapatıp öyle deneyin.
Edge'de bu sorun oluyorsa eğer, Chrome'da da olur.

Bu çözüm sağlamazsa başka önerilerim olacak, denersiniz.
(FARKLI bir Ekran Kartı Sürücüsü de yüklemeniz gerekebilir)

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Melih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun Ekran Kartı Yazılımı kaynaklı. Hangi Sürücüyü kullanıyorsunuz?
Belirli senaryolarda çok bu tarz Alt+Tab işlemleri yapıyorsanız AMD Kartlar bu durumlarda sorun çıkartabiliyor. Aynı sorun Chrome'da da olur, üstüne gidip biraz sık sık yapsanız.

Bunu çözmek için, ilk önce Edge'in Ayarlarından Donanım Hızlandırmayı kapatıp öyle deneyin.
Edge'de bu sorun oluyorsa eğer, Chrome'da da olur.

Bu çözüm sağlamazsa başka önerilerim olacak, denersiniz.
(FARKLI bir Ekran Kartı Sürücüsü de yüklemeniz gerekebilir)
En son sürüm olan 23.9.3'ü kullanıyorum. Aynı ekran kartına sahip arkadaşım böyle sorunlar yaşamıyor ama.
Donanım hızlandırma kapalı.

Bu tarz sorunlar ve olup olmama olasılıkları sisteminizdeki diğer Kombinasyonlarada bağlı.

PSU olarak ne kullanıyorsunuz?

PSU kaliteli bir model.
AMD'nin son Sürüm yazılımları Problemli diyorlar. Kartına uygun daha stabil Sürüm için Google'da araştırma yapabilirsin.

erturk.gg

80+ Bronze
Merhaba;
Bundan 1.5-2 hafta önce YouTube Music'den müzik dinlerken ses açmak istediğimde bilgisayarımın donduğunu fark ettim ve YouTube Music'i kaldırdım. Fakat bugün CS 2 oynarken Edge'e girdikten sonra önce ekran siyah bir şekilde çok hızlı bir şekilde git gel yaptı (ya da pırpır etti gibi bir şey). Bunu yaptıktan sonra yine her şey dondu. Google Chrome'da şu ana kadar böyle bir sorun tespit etmedim. Bunu nasıl çözebilirim?

(YouTube Music uygulamasında kastığım şey sağ üstte siteyi uygulama olarak indirme.)
Aynı kombinasyon var öyle bir sorun yaşamıyorum hocam son sürüm Adrenalin Driver kurulu. DDU ile silip kurmayı deneyin. B450 chipset driverlarını da tekrar kurun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Melih

erturk.gg

80+ Bronze

erturk.gg

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri