Neler Yeni

Yardım RX 6800 CROSSFİRE İçin kaç watt PSU gerekli

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
Arkadaşlar merhabalar
Ryzen 9 7900X işlemci
MSI MPG B650 Carbon WiFi AM5 anakart
MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16GB
(Crossfire) Ekran Kartı
6800 MHz 4x32 128 GB ram

Böyle bir sistem topluyorum bu sisteme nasıl PSU kullanmalıyım
selamlar. Bugün PowerColor Red Devil RX570 ile 2x crossfire denedim anakartımda destek olması rağmen birlikte çalıştıramadım ama ayrı ayrı çalışıyorlar. Ayrı ayrı çalışması birlikte bir performans sağlamıyor. Oyun hangisinde işliyorsa onda çalışıyor. Diğeri beklemede kalıyor.

Anakartta şunun desteklediğine emin olmasın. İki tane x16 uzunluğunda portun zaten olması gerekmekte ekran kartını takabilmen için. Asıl sorun ikincisinin en az x8 hızında olması gerekiyor. Daha bugün yeni denedim. Benimki x4 olduğundan birlikte çalıştırmadı. MGPU yu devreye alamıyorum. Çünkü ikinci pcie portum x4 hızında.

Senin anakartına baktım. Bak sendede olmayacak. x16 biri diğeri x4 hızında. Takınca ayrı ayrı görüyor. Ayrı ayrı çalışıyor ama bir işe yaramıyor. Anca birinden oyun oynarken diğerinden render alabilirsin. Tek bu işe yarar.

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-B650-CARBON-WIFI/Specification
1708031054519.png

Bugün denediğim sistemimin de görselini bırakıyorum.

1708031348487.png
1708031395729.png

MUgurCan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Uğur
selamlar. Bugün PowerColor Red Devil RX570 ile 2x crossfire denedim anakartımda destek olması rağmen birlikte çalıştıramadım ama ayrı ayrı çalışıyorlar. Ayrı ayrı çalışması birlikte bir performans sağlamıyor. Oyun hangisinde işliyorsa onda çalışıyor. Diğeri beklemede kalıyor.

Anakartta şunun desteklediğine emin olmasın. İki tane x16 uzunluğunda portun zaten olması gerekmekte ekran kartını takabilmen için. Asıl sorun ikincisinin en az x8 hızında olması gerekiyor. Daha bugün yeni denedim. Benimki x4 olduğundan birlikte çalıştırmadı. MGPU yu devreye alamıyorum. Çünkü ikinci pcie portum x4 hızında.

Senin anakartına baktım. Bak sendede olmayacak. x16 biri diğeri x4 hızında. Takınca ayrı ayrı görüyor. Ayrı ayrı çalışıyor ama bir işe yaramıyor. Anca birinden oyun oynarken diğerinden render alabilirsin. Tek bu işe yarar.

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-B650-CARBON-WIFI/Specification
Alıntıyı görüntüle

Bugün denediğim sistemimin de görselini bırakıyorum.

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüleDeğer verip konuya cevap yazdığın için teşekkürler sisteminde hayırlı olsun Ben fiyat bütçemi biraz daha arttırıp R9 3950x3D ve Msi ın 37000 TL lik bir anakartını aldım 32 x 2 64 GB 6800 MHz ram ile Daha yüksek VRAM için Rtx 4090 fiyatına iki tana Msi gaming Rtx 4070 Ti super aldım anakartta iyi olduğu için sli olarak uyumlu çalışıyorlar oyunlarda 32 gb vram gözüküyor ve render performansı ve port işlemleri aşırı hızlı Premier gibi uygulamalar ve Unity de üst düzey URP projeleri için güçlü sistem lazımdı bunlar bana 250 000 e mal oldu ama biz Devoloper lar için zaman en önemli şey

ThE LoSt

80+ Silver
Arkadaşlar merhabalar
Ryzen 9 7900X işlemci
MSI MPG B650 Carbon WiFi AM5 anakart
MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16GB
(Crossfire) Ekran Kartı
6800 MHz 4x32 128 GB ram

Böyle bir sistem topluyorum bu sisteme nasıl PSU kullanmalıyım
Bence sen böyle bir sistem toplama

Top Bottom