Neler Yeni

Yardım RX 7900 XTX Coil WHine ve Oyun kapanması Sorunları

Aykut D.

80+ Gold
FPS sınırla. Menü gibi yerlerde FPS 1000lere kadar çıkar. O zaman coil whine artar.
Zamanla geçeni ben görmedim. Undervolt işe yarayabilir ama ses haricinde başka bir sorun oluşturmaz. Sesi çok yüksek değilse de garanti değişim ya da iade kabul etmez ama ürünü teslim almanın üzerinden 15 gün geçmediyse hiç coil whine vs bahsetmeden iade edebilirsin. Tabii çok rahatsız olursan. Coil whine şans işi. Sonraki alacağın nvidia kartta da çıkabilir.
Bende arttı nedense kart ilk 3 aydaa 0 coil whine'dı şimdi azda olsa cw sesi çıkıyor.

Livaković

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar RX 7900 XTX geldi taktım her şey iyiydi oyunlara girince warzone apex lobide dahil karttan coil whine gibi ses geliyor, warzone'da oyuna girerken kapanıyor oyun, apexte ise gölge ve siyahlı alanlarda coil whine'dan çığlık atmaya başlıyor, kimi sayfalarda zamanla gittiği söylenmiş, bu problemi yaşayan var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını takmadan önce DDU ile nvidia sürücülerini sildim, standalone amd sürücüsünü indirdim ekran kartını takıp ekran gelip windows açılınca sürücüyü kurdum
Adrenaline Edition kurduğum program
Hocam bu kadar güçlü bir seride böyle bir kartta olması çok normal bir durum ses seviyesine bakın fazla değilse servis işlem yapmaz kasa kapağı kapalı iken duymuyorsanız ses seviyesi normal bir seviyede demektir ama hertürlü duyuyorsanız servise gönderin şunuda unutmayın 0 ürünü servise göndermek çok riskli olur eğer çok ses yoksa göndermenizi tavsiye etmem servise sağlam gidipte çiziksiz gelen ürün ben görmedim.

Garipbirfizikci

80+ Bronze
MSI afterburner ile oyun içi değerlerini de kontrol et. Ekran kartı değil de belki işlemci çok ısınıyordur.
1696014648653.png

Gpu2 aslında CPU olarak yazıyor, FDX CAS %100 böyle veriyor FPS 110-165 arası şuan kapatıp deneyeceğim
Bende arttı nedense kart ilk 3 aydaa 0 coil whine'dı şimdi azda olsa cw sesi çıkıyor.
Apexte o ses gitti bende şuan, COD'da devam, Wayfinder diye beta oyunda da deneyeceğim Diablo4 ve de starfield (2k/4ktv) üstüne spiderman miles morales 2k 4k denemesi yapıcam
Hocam bu kadar güçlü bir seride böyle bir kartta olması çok normal bir durum ses seviyesine bakın fazla değilse servis işlem yapmaz kasa kapağı kapalı iken duymuyorsanız ses seviyesi normal bir seviyede demektir ama hertürlü duyuyorsanız servise gönderin şunuda unutmayın 0 ürünü servise göndermek çok riskli olur eğer çok ses yoksa göndermenizi tavsiye etmem servise sağlam gidipte çiziksiz gelen ürün ben görmedim.
aslında tvye bağladığımda ilk zaman ki gibi ciyak ciyak ötmezse iyidir Deltaya dediğim gibi tüm hepsinde deneme yapacağım hafta sonu tek tek buraya güncelleme paylaşırım

Destekleriniz yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar

1696015505227.png

Bu da hiç fsr dlss cas kullanmadan performans ultra seçenek yok hepsi high / fps sıçramaları azaldı 105-120 arasında devamke
Dlss'de 80-80 °C cpu temp görüyordum şaşırtıcı

Son düzenleme:

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
Ekran kartının üstündeki BIOS switchten diğer bios moduna geçip bir dene. Etkisi olacak mı diye.

1696016284503.png

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Ekran kartının üstündeki BIOS switchten diğer bios moduna geçip bir dene. Etkisi olacak mı diye.

Alıntıyı görüntüle
Ses devam ediyor, OC'taydı silent'a çektim direkt oyun çalışınca fan çalışmadı ısınınca çalışmaya başladı

1696024782952.png

Bir upscale kullanmadan ultrada Starfield 2K testi FPS ise 75-120 arasında

Son düzenleme:

Garipbirfizikci

80+ Bronze
@Amanita
1696269665695.png
2 gündür girmiyorum warzone bu şekil hata veriyor, oyunun ortası başı canı sıkılınca veriyor, ne gibi sorunu var?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
DDU ile kaldırıp tekrar yükledin mi driverı? Ya da sıfırdan format attın mı?

Garipbirfizikci

80+ Bronze
DDU ile kaldırıp tekrar yükledin mi driverı? Ya da sıfırdan format attın mı?
format attım, sonra oynadım oyunu uzun süre hatta cumartesi baya dmz attım loot aldım, pazar oynamadım, bugün girince böyle hata veriyor

Starfield 4k Samsung 120 fps oynadım, 4k warzone oynadım 4k apex oynadım yani cumartesi bildiğin her şeyi 4kda oynadım sonra 2kda oynadım hiç bir sorun yoktu

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Can ŞİMŞEK
Merhaba arkadaşlar RX 7900 XTX geldi taktım her şey iyiydi oyunlara girince warzone apex lobide dahil karttan coil whine gibi ses geliyor, warzone'da oyuna girerken kapanıyor oyun, apexte ise gölge ve siyahlı alanlarda coil whine'dan çığlık atmaya başlıyor, kimi sayfalarda zamanla gittiği söylenmiş, bu problemi yaşayan var mı ?

Ekran kartını takmadan önce DDU ile nvidia sürücülerini sildim, standalone amd sürücüsünü indirdim ekran kartını takıp ekran gelip windows açılınca sürücüyü kurdum
Adrenaline Edition kurduğum program;

Edt: Oyunların kapanmasının nedeni antilag açık olduğunda menü (400-500 fps ) oyuna geçerken (apex warzone gibi ) ani fps düşüşleri nedeniyle çalıştırmayı bırakmasından dolayı "wattman" gibi bir yol izlemesi Kesinlikle wattman değil,
Bir süredir windows kapanmama sorunuyla uğraşırken pc varsayılan ayara geçirmiş sadece anti lag açıkken warzone girdim oyun kapandı, anti lagı kapatıp girince atmadı
bende msi gamingx 7900xtx var şuana kadar bi sorun çıkarmadı 4 5 aydır kullanıyorum

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
Sadece bir oyunda hata verdiyse oyunla alakalı olabilir.

Garipbirfizikci

80+ Bronze
en başa döndüm resmen bu sefer fps kısıtlı olmasına rağmen atıyor :D
bende msi gamingx 7900xtx var şuana kadar bi sorun çıkarmadı 4 5 aydır kullanıyorum
powercolor helhound ve msi gaming x trio arasında kesinlikle pcb farkı var :/

işin ilginç i plunder modunda oyunun sonunda atıyor dmz'de başında veya ortasında

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
en başa döndüm resmen bu sefer fps kısıtlı olmasına rağmen atıyor :D

powercolor helhound ve msi gaming x trio arasında kesinlikle pcb farkı var :/
PCB farkıyla alakası olmaz. Başka bir ekran kartıyla deneme şansın varsa dene. Eğer sorun düzelirse kartını garantiye yolla. Eğer sorun devam ederse sorunu ekran kartından başka bir parçada ara.

Kartı çıkarıp yeniden montaj yaptın mı? Varsa anakartın diğer pcie slotuna taktın mı? Varsa hdmi/DP kullandın mı hem ekran kartında hem monitörde farklı portlara takarak?

Garipbirfizikci

80+ Bronze
PCB farkıyla alakası olmaz. Başka bir ekran kartıyla deneme şansın varsa dene. Eğer sorun düzelirse kartını garantiye yolla. Eğer sorun devam ederse sorunu ekran kartından başka bir parçada ara.

Kartı çıkarıp yeniden montaj yaptın mı? Varsa anakartın diğer pcie slotuna taktın mı? Varsa hdmi/DP kullandın mı hem ekran kartında hem monitörde farklı portlara takarak?
diğer pcie slotu hariç diğer bağlantıları denedim, format atmadan önce kartı ilk taktığımda dp'de görüntü gelmemişti, hdmi ile bağlantı kurarak görüntüyü sağladım, sürücüyü kurunca dp ye geçti kendisi, aynı durumu formattan sonra yaşamadım

Güncelleme şuan warzone dmzdeyim ve atmadı oyundan, atarsa yazacağım :D

Şuan yine attı oyundan

Son düzenleme:
Top Bottom