Neler Yeni

Rx 7900XTX RYZEN 7 7800X3D sistem nasıldır?

RavenoLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ahmet ALİGÜL
Kasa:COOLER MASTER MASTERCASE H500 750W 80PLUS (Kasa ve PSU eski sistemden kalma.)
Anakart:Gigabyte B650M DS3H
işlemci: RYZEN 7 7800X3D
RAM:G.Skill Flare X5 F5-6000J3636F16GX2-FX5
Ekran kartı: RX 7900XTX PULSE
İşlemci soğutucu:Arctic Freezer 34 e-sports Duo?(AM5 ile uyumlu mu?) (Bu soğutucu eski sistemimden kalma.)

Arkadaşlar sistem bu. Uyumsuz parça var mı? İşlemci soğutucusundan emin değilim. AM5 uyumlu diyorlar ama test eden hiç kimse yok. Sizin önerebileceğiniz bir soğutucu var mı?
750W yeterli deniyor çoğu yerde bu işlemci ve ekran kartına. Sizce sıkıntı çıkarır mı?
Sadece oyun için kullanılacak ve overclook yapılmayacak. Ondan dolayı anakartı düşük tuttum.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,283
İsim
Recep Can Boyacı
soğutucu anakart ve psu beğenmedim onun harici sıkıntı yok psu bronze ise gold al bence anakart düşük geldi bana o işlemci için o hava soğutmada olmaz sıvı almalısın yada daha iyi bir hava soğutma.

RavenoLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ahmet ALİGÜL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
soğutucu anakart ve psu beğenmedim onun harici sıkıntı yok psu bronze ise gold al bence anakart düşük geldi bana o işlemci için o hava soğutmada olmaz sıvı almalısın yada daha iyi bir hava soğutma.
Hocam işlemci soğutucu olarak öneriniz var mı? Anakartıda sadece oyun oynayacağim için çok yükseltmedim.

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,283
İsim
Recep Can Boyacı
Hocam işlemci soğutucu olarak öneriniz var mı? Anakartıda sadece oyun oynayacağim için çok yükseltmedim.
Sadece oyun oynayacaksan tamam soğutucu olarak deepcool lt serisi bir sıvı soğutma alabilirsin psu olarakta gold sertifikalı almanı öneririm.
Kasan büyük lt serisi 360mm bir sıvı soğutma güzel olacaktır diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RavenoLL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Ahmet ALİGÜL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece oyun oynayacaksan tamam soğutucu olarak deepcool lt serisi bir sıvı soğutma alabilirsin psu olarakta gold sertifikalı almanı öneririm.
Kasan büyük lt serisi 360mm bir sıvı soğutma güzel olacaktır diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben kasanın üst tarafına takacam sıvı soğutmayı. Orasıda 240mm destekliyorumuş. Bu ikisinden hangisini önerirsın?
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240

DeepCool LT520 ARGB 240 mm​

Bilal539

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,283
İsim
Recep Can Boyacı
Hocam ben kasanın üst tarafına takacam sıvı soğutmayı. Orasıda 240mm destekliyorumuş. Bu ikisinden hangisini önerirsın?
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240

DeepCool LT520 ARGB 240 mm​

Hocam kasan cooler master o yüzden güzel dursun diyorsan al ama lt520 daha güncel bir sıvı soğutma.

Top Bottom