Neler Yeni

RX570 kartta kod 31 hatası

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ekran kartı
Gigabyte RX570 Gaming

Anakart
B450M S2SH

İşlemci
Ryzen 3 3100

Sorun dün gece başladı, birdenbire ekran siyah oldu ve kapatıp açtığımda kod 31 hatası verdi. Ardından tekrar driver kurdum yine sürekli yeniden başlattı, eski sürüm driver kurdum hala sürekli yeniden başlatıyordu. Ardından bugün nimez kurdum driver olarak yine yeniden başlatıyor. OCCT testi açtığım anda reset atıyor sistem.

Hatta BIOS veya overclock kaynaklıdır dedim kendi kendime BIOS sıfırladım yine aynı.

ConquerorXIV

80+ Gold
kart arızalanmış olabilir illa sadece yazılım ile alakalı diyemeyiz

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ConquerorXIV

80+ Gold

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

ConquerorXIV

80+ Gold
bende kod 31 hatası veren r9 380 vardı tamire gönderdim ama olmadı. düzelmezse iyi bir tamirci görsün kart, tamiri mümkün

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,117
İsim
a l p e r
Dün akşama kadar sorun olmaması bir şey ifade etmez. Ekran kartı yavaş yavaş bozulan bişey değil dildiğiniz üzere. Tık der gider Buna benzer bi sorun da benim RX 580 kartımla başıma gelmişti. Furmark testinde 23 fps verdi. Normalde RDR 2'de 60-70 fps oynatırdı.

Driver silip yükledim kart soğusun diye bikere çıkarıp taktım. 1 ay boyunca ne yaptıysam yapıyım görüntü alamadım. En sonunda kartı arızalı diye 300 liraya GWT facebok üzerinden sattım. Fani dünya ya sattığım adamda da kart çalışmış. Fotoğraf atıyo kardeşim benim sağolasın diye gel bi çayımı falan iç dedi. Benim de içime öküz oturdu.

Demem o ki sen yapılması gereken çoğu şeyi yapmışsın. Son çare başka bi sistemde daha dene olmazsa geçmiş olsun. Diyelim

Bu da RX 570'te yaşadığım sorunun konusu bana ait. Zaten bu sorundan sonra 580'e geçtim.
Çoğu kişi sorun PSU demişti ama sorun ekran kartıydı. PSU'da Frisby bu arada.😀

Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dün akşama kadar sorun olmaması bir şey ifade etmez. Ekran kartı yavaş yavaş bozulan bişey değil dildiğiniz üzere. Tık der gider Buna benzer bi sorun da benim RX 580 kartımla başıma gelmişti. Furmark testinde 23 fps verdi. Normalde RDR 2'de 60-70 fps oynatırdı.

Driver silip yükledim kart soğusun diye bikere çıkarıp taktım. 1 ay boyunca ne yaptıysam yapıyım görüntü alamadım. En sonunda kartı arızalı diye 300 liraya GWT facebok üzerinden sattım. Fani dünya ya sattığım adamda da kart çalışmış. Fotoğraf atıyo kardeşim benim sağolasın diye gel bi çayımı falan iç dedi. Benim de içime öküz oturdu.

Demem o ki sen yapılması gereken çoğu şeyi yapmışsın. Son çare başka bi sistemde daha dene olmazsa geçmiş olsun. Diyelim

Bu da RX 570'te yaşadığım sorunun konusu bana ait. Zaten bu sorundan sonra 580'e geçtim.
Çoğu kişi sorun PSU demişti ama sorun ekran kartıydı. PSU'da Frisby bu arada.😀
Hocam öyle de şuan yeni kart alaca bütçemde yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,117
İsim
a l p e r
Hocam öyle de şuan yeni kart alaca bütçemde yok
Kartı başka bi sistemde dene bence. Olmadı en son bi tamirciye göster bakıversin. Yaptırmadığın sürece para falan almıyorlar zaten. Ama tavsiyem 3-4 yere sor. Ben 580i bi yere verdim vramler arızalı dedi biri mining yapılmış dedi biri chipset yanmış dedi. En azından fikir almış olursun burda bizimle de paylaşırsın. Yardımcı olunacak bişey varsa olmaya çalışırım.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kartı başka bi sistemde dene bence. Olmadı en son bi tamirciye göster bakıversin. Yaptırmadığın sürece para falan almıyorlar zaten. Ama tavsiyem 3-4 yere sor. Ben 580i bi yere verdim vramler arızalı dedi biri mining yapılmış dedi biri chipset yanmış dedi. En azından fikir almış olursun burda bizimle de paylaşırsın. Yardımcı olunacak bişey varsa olmaya çalışırım.
Hocam bir bilgisayarcıya BIOS'u kaça atıyorsunuz demiştim 200 dedi :D Ki şehirde öyle iyi bilgisayarcıda yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,117
İsim
a l p e r
Hocam bir bilgisayarcıya BIOS'u kaça atıyorsunuz demiştim 200 dedi :D Ki şehirde öyle iyi bilgisayarcıda yok

Gruptan güvendiğin biri falan olursa kartı ona kargola o olduğu şehirdeki teknik servislere bi sordursun o zaman. Yapabilirim dersen eğer. Ben bişey çıkacağını zannetmiyorum ama. Karttan ümidini kestiğinde denenebilir. Bi ihtimal çalıştırırlar belki.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Gruptan güvendiğin biri falan olursa kartı ona kargola o olduğu şehirdeki teknik servislere bi sordursun o zaman. Yapabilirim dersen eğer. Ben bişey çıkacağını zannetmiyorum ama. Karttan ümidini kestiğinde denenebilir. Bi ihtimal çalıştırırlar belki.
Hocam şuan boştayken sorun yok kartta ama en ufak yüke girdiğinde kapanıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,962
Üyeler
149,299
Son üye
Boşadam16
Top Bottom