Neler Yeni

RX580 termal macun değişimi sonrası sıcaklık artışı

DR_KASLI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer engin güven
İyi forumlar arkadaşlar. Elimdeki Sapphire NİTRO+ RX 580 2.5 yılını tamamlamış bulunmaktaydı. Bende bi temizlik bi termal macun yenilemesi iyi gelir diye düşündüm. Söktüm kartı. Fan yapraklarını ıslak mendille temizledim. Sogutucu blokla arka plakayı direk bulaşık deterjanı ile yıkadım tertemiz oldu. PCB yi kulak çöpüyle temizledim. GPU üzerine elimde bulunan Xigmatek PTI-G3606 macunundan pirinç tanesi kadar sıktım. Yayma yapmadan üzerine sogutucu blogu koyarak sıktım civataları. Topladım kartı. Gelgelelim sökmeden önce stres testinde %70 fan hızıyla 80 derecelerde gezerken şimdi %100 fan hızıyla 80 derecede kalmaya başladı. Nerede hata yaptım bi türlü çözemedim. Acaba kullandığım macun orjinaline göre daha mı kötü ? Yardımlarınızı bekliyorum. :)

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kullandığın macun orjinale göre kötü olabilir.
Ya da kalın veya az sürmüş olabilirsin.

DR_KASLI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer engin güven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Az sürmüş olabileceğimi düşünmüyorum. Sağlam olsun diye biraz fazla sürdüm diyebilir hatta. :)

poon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Abdullah Türkoğlu
Kalitesiz macunu sürdüğünden veya fazla sürmenden dolayı olabilir

DR_KASLI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer engin güven
Bu GPU nun aynası fazla geniş değildi zaten. Pirinç tanesinden biraz fazla olmuştur. Çok mu sizce ? Ne kadar sürmeliydim ?

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Macunda ;)

Isı iletimi fazla olan mx-4 gibi bir macun kullanın ve gpunun tamamına ince bir tabaka olarak yayın (y)

watt bazında yüksek değerli bir termal macun seçin 7-11 watt arası bir şey tercih edin!

DR_KASLI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer engin güven
Macunda ;)

Isı iletimi fazla olan mx-4 gibi bir macun kullanın ve gpunun tamamına ince bir tabaka olarak yayın (y)

watt bazında yüksek değerli bir termal macun seçin 7-11 watt arası bir şey tercih edin!
Abdullah reisin videosu var macunları karşılaştırdığı. Orada Xigmatek ile MX-4 ü kıyasladığından 3 derecelik bir fark çıkıyor. Çok bir fark olucağına emin misiniz ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,114
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bloğu açıp macunun durumuna bakar mısınız? Yayılmadıysa yayın ama dokunmadan kapatın

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Abdullah reisin videosu var macunları karşılaştırdığı. Orada Xigmatek ile MX-4 ü kıyasladığından 3 derecelik bir fark çıkıyor. Çok bir fark olucağına emin misiniz ?
Mx-4 orta karar bir macundur piyasada çok daha iyileri var ciddi bir sıcaklık farkı istiyorsanız cooler master master gel tarzı ürünleri almanız daha mantıklı olur.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,114
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Mx-4 orta karar bir macundur piyasada çok daha iyileri var ciddi bir sıcaklık farkı istiyorsanız cooler master master gel tarzı ürünleri almanız daha mantıklı olur.
Bu macun ile MX-4 arasında 1 derece var ya da yok

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Arkadaşım bak her iki ürünüde sistemimde kullandım mx-4 şuan kullandığım 3606 dan 4 derece daha iyi soğutuyor!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon link gözümden kaçmış 3606 ile kıyasladığını zannettim (y)
mastergel pro 2 derece daha iyi soğutuyor ancak ısı iletimini daha hızlı yapıyor stress testini sonlandırdığım zaman işlemci daha çabuk soğuyordu

Ekler

• 20201008_142345-01.jpeg
    20201008_142345-01.jpeg
    2.4 MB · Hit: 51
Son düzenleme:
Top Bottom