Neler Yeni

Yardım Rx6600m wattman hatası

Megan

80+ Silver
Msi alpha 15 (ryzen7 5800h rx6600m) laptoba sahibim. Bu yazın almıştım ve yazın csgo oynarken oyundaki ekran donuyordu ve amd hata raporu falan çıkıyordu. Kısacası wattman alıyordum ama günde 1 kere falan. Diğer oyunlarda hiç yaşamadım sadece csgo da oluyordu. Birkaç aydır oyun oynamıyordum dün 1 saat csgo girdim ve 3 kere falan wattman hatası aldım. Bunun çözümü var mıdır?

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
814
İsim
Ata Şen
Wattmanın çözümü bildiğim kadarıyla mhz değerlerini düşürmekti az miktarda net bilgim yok

milenix

80+ Gold
Msi alpha 15 (ryzen7 5800h rx6600m) laptoba sahibim. Bu yazın almıştım ve yazın csgo oynarken oyundaki ekran donuyordu ve amd hata raporu falan çıkıyordu. Kısacası wattman alıyordum ama günde 1 kere falan. Diğer oyunlarda hiç yaşamadım sadece csgo da oluyordu. Birkaç aydır oyun oynamıyordum dün 1 saat csgo girdim ve 3 kere falan wattman hatası aldım. Bunun çözümü var mıdır?
uv dene belki çözülür (not: çözülse bile sonradan yine sorun çıkartabilir)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Wattmanın çözümü bildiğim kadarıyla mhz değerlerini düşürmekti az miktarda net bilgim yok
net bir çözümü birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir

Megan

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uv dene belki çözülür (not: çözülse bile sonradan yine sorun çıkartabilir)
Mesaj otomatik birleştirildi:

net bir çözümü birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir
Uv nedir? Kesin ve net bir çözümü yok mu bunun. Amd software 22.5.1 i kullanıyorum. 22.11.2 yayınlanmış ama daha sorunludur diye geçmemiştim

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Onur Bal
wattman güç tüketiminden oluyor genelde voltajı düşürmeyi veya arttırmayı dene istersen

milenix

80+ Gold
Uv nedir? Kesin ve net bir çözümü yok mu bunun. Amd software 22.5.1 i kullanıyorum. 22.11.2 yayınlanmış ama daha sorunludur diye geçmemiştim
undervolt voltajı kısarak birazcık performan kaybıyla elektrik tüketimin azaltıp sıcaklıkları azaltmak
ve evet net bir çözümü yok tam çözdüm dersin yine başlar amd ekran kartı aldığın güne söversin

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Comol Ogga
Wattman bir çok sebepten hata veriyor olabilir, eğer wattman hatası aldığında tüm sistem kapanmıyor ancak sadece oyun kapanıyorsa, şu aşağıda verdiğim linkten nvidia'nın paylaştığı iki dosya var ikisini de indir, mpo_disable.reg dosyasını aç ve onayla, sonrasında sistemi yeniden başlat, bu şekilde dene, benim oyunlarda driver çökmesi, durduk yere wattman hatası vermesi sorunlarımı çözdü, eğer işe yaramazsa mpo_restore.reg dosyasını çalıştırarak değiştirilen ayarları eski haline döndürebilirsin, pek paylaşılan bir çözüm yöntemi değil ama reddit de araştırırken karşıma çıkmıştı nvidia bu tarz sorunlar yaşayan kullanıcılar için böyle bir çözüm sunmuş, şahsen bende amd driver ve wattman ile alakalı sorunları çözdü, denemekten zarar gelmez.

Linki unutmuşum :) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157

Megan

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wattman bir çok sebepten hata veriyor olabilir, eğer wattman hatası aldığında tüm sistem kapanmıyor ancak sadece oyun kapanıyorsa, şu aşağıda verdiğim linkten nvidia'nın paylaştığı iki dosya var ikisini de indir, mpo_disable.reg dosyasını aç ve onayla, sonrasında sistemi yeniden başlat, bu şekilde dene, benim oyunlarda driver çökmesi, durduk yere wattman hatası vermesi sorunlarımı çözdü, eğer işe yaramazsa mpo_restore.reg dosyasını çalıştırarak değiştirilen ayarları eski haline döndürebilirsin, pek paylaşılan bir çözüm yöntemi değil ama reddit de araştırırken karşıma çıkmıştı nvidia bu tarz sorunlar yaşayan kullanıcılar için böyle bir çözüm sunmuş, şahsen bende amd driver ve wattman ile alakalı sorunları çözdü, denemekten zarar gelmez.
Bende sadece csgo oynarken oldu belki de en çok onu oynadığımdan sadece onda karşılaşmışımdır bilmiyorum. Oyundayken birden oyunun ekranı donuyor. Ben tıklarsam ateş fakan ediyor duyuyorum ama göremiyorum, alt taba alırsam da sorun yok sadece oyunda donuyor

milenix

80+ Gold
nasıl ya nvidia işi gücü yok amd ekran kartı sorunlarıyla mı uğraşıyor

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Comol Ogga
nasıl ya nvidia işi gücü yok amd ekran kartı sorunlarıyla mı uğraşıyor
Evet hocam nvidia CEO su gizlice amd sistem kullanıyor, bu haberi %100 yayın kesin bilgidir. Bana rüyamda göründü.

Ben nvidia wattman hatası için yazılım yaptılar diye bir şey söylemedim, inanmayacaksın ama nvidia yazılımları da hatalı çalışabiliyor, onun için yayınlanmış bir çözüm benim driver crash ve wattman hatalarımı da çözdü, redditde de bir çok amd kullanıcısında işe yaramış o sebeple paylaştım.

Top Bottom