Neler Yeni

Yardım Ekran Kartımda Wattman mı var?

CptSpork

80+ Bronze
Arkadaşlar selamlar. RX 6600 Ekran kartım var. Son 1 ayda oyun oynarken bi anda mönitör ekranı gidiyor ama bilgisayar çalışıyor. Bilgisiyarı yeniden başlattığımda ise monitör 60 hz olarak geliyor ve AMD Adrenalin'e giremiyorum, hata veriyor. Driveri yeniden yüklüyorum ve düzeliyor ancak gerçekten gına geldi. Kısır döngüye girdim. Bunun kalıcı çözümü yok mudur? Aldığım hata wattman hatası mıdır? Eğer watman hatası ise ona göre araştırma yapıp çözüm yöntemleri uyguluyacağım. Şimdiden yardım eden herkesden allah razı olsun.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,569
İsim
Emre siyah
adrenalin bildirimlerinde yeniden yazar normalde büyük ihtimalle wattman olabilir

CptSpork

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
adrenalin bildirimlerinde yeniden yazar normalde büyük ihtimalle wattman olabilir
image.png

Şöyle bir hata veriyor hocam. Tek çözümü ise dediğim gibi driveri yeniden kuruyorum ancak geçici çözüm artık bunaldım gerçekten.
Bunun dışında herhangi bir hata da almıyorum. Bi anda oyun oynarken ekran gidiyor bilgisiyarı yeniden başlattığımda ise sanki driver silinmiş gibi, 60hz'ye düşüyor, amd uygulamaları açılmıyor vb.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,569
İsim
Emre siyah
hocam şöyle bir video var

Ahmet+&₺_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Ahmet ylmz
image.png

Şöyle bir hata veriyor hocam. Tek çözümü ise dediğim gibi driveri yeniden kuruyorum ancak geçici çözüm artık bunaldım gerçekten.
Bunun dışında herhangi bir hata da almıyorum. Bi anda oyun oynarken ekran gidiyor bilgisiyarı yeniden başlattığımda ise sanki driver silinmiş gibi, 60hz'ye düşüyor, amd uygulamaları açılmıyor vb.
knk windows updateyi kökünden kapat

CptSpork

80+ Bronze
Ekranda veya herhangi bir yerde "wattman" yazısı görmedim ama normalde gözükmesi lazım mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şöyle bir video var
Hocam bu yöntemlerin hepsini uyguladım, windows'un sürücüleri otomatik güncelleştirmesini kapattım 2-3 farklı yerden maalesef çözülmedi

knk windows updateyi kökünden kapat
Updateyle ilgili olduğunu sanmıyorum çünki onunla ilgili 3-4 video izledim her yerden kapattım updatenin sürücüleri güncelleştirmesini

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ekranda veya herhangi bir yerde "wattman" yazısı görmedim ama normalde gözükmesi lazım mı?

Hocam bu yöntemlerin hepsini uyguladım, windows'un sürücüleri otomatik güncelleştirmesini kapattım 2-3 farklı yerden maalesef çözülmedi

Updateyle ilgili olduğunu sanmıyorum çünki onunla ilgili 3-4 video izledim her yerden kapattım updatenin sürücüleri güncelleştirmesini
Watman değil bu, Watmanda genelde aniden oyun çöker ve kenarda Watman yediğine dair bildirim çıkar.

CptSpork

80+ Bronze
Watman değil bu, Watmanda genelde aniden oyun çöker ve kenarda Watman yediğine dair bildirim çıkar.
Hocam peki ne olduğuna dair bir bilginiz var mı? araştırdım tüm çözümleri uygulamadım ama yok yani ve forumdada bilen birisi yok gibi sanırım

CptSpork

80+ Bronze
Aynısını yaşadım hatta garantiye yolladım ama sonuca priz değiştirerek ulaştım. Garantide bile bişey yok dediler
Priz olarak akım korumalı mı aldınız hocam? Gerçekten gına geldi bu sorundan. Birebir aynısı oluyor değil mi? Sizin sorununuzla birebir aynı sorun bu değil mi? Ona göre ben de priz alacağım.

1 snee öyle kullanmıştım herşeyi denedim

Priz olarak akım korumalı mı aldınız hocam? Gerçekten gına geldi bu sorundan. Birebir aynısı oluyor değil mi? Sizin sorununuzla birebir aynı sorun bu değil mi? Ona göre ben de priz alacağım.
Evet tamamen aynısı herangi bir zaman da bazen 2 3 hafta olmuyor bazen azıtıyor PC açılır açılamaz fanlar hızlanıyor ve no Signal aklına gelebilecek herşeyi denedim denemediklerinide denemişimdir ama çözüme tunçmatik akım korumalı priz alarak ulaştım. Hemen priz alma PC nin güç kablosunu uzatma olmadan direkt prize tak öyle dene. Monitörü falanda başka prize tak PC direkt prize takılı olsun çoklayıcı yada uzatma olmasın arada. Böyle dene biraz olursa öyle al ya da almak istiyorum dersen sen bilirsin. Sorun başka bişeydende kaynaklanıyor olabilir.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,155
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
Yine bir AMD sorunu aynı kartı kullanıyorum böyle bir sorun yok ama cidden AMD kadar rezil bir kart üreten görmedim keşke zamanında fazla verip 3060 alsaydım asla hayatım boyunca AMD kart almayacağım hani sizin sorununuzu yaşamıyorum ama hani sorunsuz olduğu yer de yok.

Yine bir AMD sorunu aynı kartı kullanıyorum böyle bir sorun yok ama cidden AMD kadar rezil bir kart üreten görmedim keşke zamanında fazla verip 3060 alsaydım asla hayatım boyunca AMD kart almayacağım hani sizin sorununuzu yaşamıyorum ama hani sorunsuz olduğu yer de yok.
Bu aralar gördüğüm kaçıncı RX 6600 konusu bir firma hiç mi beceremez kart yapmayı ya sırf ucuz diye alıyoruz başka şeyi yok yani.

Bende onu çözdüm, çözdüğüm gibi ekran kartını sattım bidaha da yanından geçmem

Bu aralar gördüğüm kaçıncı RX 6600 konusu bir firma hiç mi beceremez kart yapmayı ya sırf ucuz diye alıyoruz başka şeyi yok yani.
Sapphire de çok sorun yaşayan var

Top Bottom