Neler Yeni

RX6700 sıcaklığı bir anda 90 dereceyi geçiyor

raska

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ertugrulkaratas
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartım RX6700 10GB normalde hiç olmayan bir durumla karşılaştım.
Bilgisayarımı yeni temizlemiştim tozdan dolayı en azından denedim kısa bir süre sonra (1-2)gün gibi Valorant girdim ve bir anda farklı bir görüntü oldu masaüstü simgeleri dahil oyun grafikleri büyüdü kendi ayarlarım yok sonra görev sekmesinden GPU'ya bakınca sıcaklık 80-90 dereceyi geçiyor ve %100'de çalışmaya başladı. İlk defa başıma geldi sonra kapattım birkaç kere yeniden başlatma ve resetleme yaptım ardından yine olmayınca toplarken bir sorun mu oluştu diye ekran karımı söküp tekrar taktım ama gözle görülür bir şey fark etmedim. Ardından tekrar çalıştırıp oyuna girdim normale döndü hakta 400-650 FPS aralıklarında çalıştırdı. Neyse bu ani sıcaklık artışı ve oyuna daha yeni girmişken açılış sekmesinde bile bir anda bu tam güce çıkması neden olur? Çok aşırı ve hızla ısındı.
Lazım olur mu bilmem ama CPU Ryzen 5 5500.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartım RX6700 10GB normalde hiç olmayan bir durumla karşılaştım.
Bilgisayarımı yeni temizlemiştim tozdan dolayı en azından denedim kısa bir süre sonra (1-2)gün gibi Valorant girdim ve bir anda farklı bir görüntü oldu masaüstü simgeleri dahil oyun grafikleri büyüdü kendi ayarlarım yok sonra görev sekmesinden GPU'ya bakınca sıcaklık 80-90 dereceyi geçiyor ve %100'de çalışmaya başladı. İlk defa başıma geldi sonra kapattım birkaç kere yeniden başlatma ve resetleme yaptım ardından yine olmayınca toplarken bir sorun mu oluştu diye ekran karımı söküp tekrar taktım ama gözle görülür bir şey fark etmedim. Ardından tekrar çalıştırıp oyuna girdim normale döndü hakta 400-650 FPS aralıklarında çalıştırdı. Neyse bu ani sıcaklık artışı ve oyuna daha yeni girmişken açılış sekmesinde bile bir anda bu tam güce çıkması neden olur? Çok aşırı ve hızla ısındı.
Kanka ben de ilk kez duyuyorum. Büyük ihtimal anlık olan bir hatadır, hiç duymadığıma göre yaşayan kişiler de anlık yaşadıkları için konu açma gereksimi bile duymamışlardır. Sorun bir daha yaşanırsa kesinlikle yaz buraya. Ama büyük ihtimal tek seferlik bir olaydır. Bilgisayar farklı bir modda başlamış olabilir, aklıma gelen tek şey bu. Bilmiyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,679
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Görev yöneticisinde hot spot sıcaklığı yazıyordu en son onu görüyorsundur.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,184
İsim
SEYF
Ben de bir ara sapphire nitro vardı alt tab yaptığım zaman ekran kartının fanları duruyor ve sizin yaşadığınız sıcaklık problemini yaşıyordum. Pc reset attığımda düzeliyordu. Ben de iade etmiştim böyle olunca

raska

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ertugrulkaratas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Görev yöneticisinde hot spot sıcaklığı yazıyordu en son onu görüyorsundur.
görev göneticisinden doğrudan ekran kartı sıcaklığına baktım grafikler nomalin dışında hiç bir grafik ayarı vs bişiy yapamadım yeniden başlatmada 45C gördüm herhangibi bir yük altına girince doğrudan 80-90dereceye anlık olarak yükseldi kasadan çıkan ve camınve egzoz fanından çıkan sıcaklıkda fazlaydı rahatlıkla hissedile bilir

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,679
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
görev göneticisinden doğrudan ekran kartı sıcaklığına baktım grafikler nomalin dışında hiç bir grafik ayarı vs bişiy yapamadım yeniden başlatmada 45C gördüm herhangibi bir yük altına girince doğrudan 80-90dereceye anlık olarak yükseldi kasadan çıkan ve camınve egzoz fanından çıkan sıcaklıkda fazlaydı rahatlıkla hissedile bilir
Oraya bakma sen. MSI Afterburner kurup bak oyun içerisinde. https://donanimarsivi.com/msi-afterburner-nasil-kullanilir/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,846
Üyeler
142,185
Son üye
LaQuincia
Top Bottom