Neler Yeni

Ryzen 5 3600 sistem hakkında öneriler

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berke Çağdaş
Merhabalar ilk defa bilgisayar toplayacağım uzun uzun araştırdım kendi kafam da tasarı yaptım fazla bütçem yok alacağım şeyler

KASA - GAMEBOOSTER GB-L06B RGB Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower

ANAKART - GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX

RAM - (ileride bir 8 lik daha eklicem) CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

PSU - CORSAIR CV650 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı

İŞLEMCİ - AMD RYZEN 5 3600 düşünüyorum internette karşılaştırmalarım da vs çok büyük bir fark olmadığını gördüm 3600x de 3.8ghz varken 3600 de 3.6 ghz var mesela ayrıca ısınma konusunda 3600 iyi amd tarafında korkuyorum ısınma konusunda o yüzden 3600 seçtim ama 3500x mi 3600 mü alsam karar veremiyorum burada ilk yardımımı sizden istiyorum

EKRAN KARTI - ekran kartına gelecek olursak çok isterdim GIGABYTE GeForce GTX 1660 GAMING OC bu kartı almayı ama ne yazık ki daha monitörüm bile olmadığı için alacağım şeyleri toplayınca bile 5 bin lirayı geçiyor bu kartın performansını verecek mümkünse NVİDİA nın ekran kartı önerisi istiyorum 2 bin tl civarında bu kart kadar iyi olmasada iyi olan bir ekran kartı tavsiyesi

HDD VE SSD - ve bu kartlara gelirsek ilk seagate’in 2TB barracuda 256mb 7200rpm 3.5 SATA 3.0 olan HDD sini alıcam sonrasında param olduğu zaman ise SEAGATE 500GB Barracuda 510 NVMe M.2 SSD (3400MB Okuma / 2400MB Yazma) bunu almayı düşünüyorum

Kısacası herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım, sistemde eksik var mı, ekran kartı önerisi nvidia önceliğim, işlemci 3600 mü 3500x mi yardım edenlere teşekkür ederim şimdiden

En son bir moderatör tarafından düzenlendi:

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Merhabalar ilk defa bilgisayar toplayacağım uzun uzun araştırdım kendi kafam da tasarı yaptım fazla bütçem yok alacağım şeyler

KASA - GAMEBOOSTER GB-L06B RGB Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower

ANAKART - GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX

RAM - (ileride bir 8 lik daha eklicem) CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

PSU - CORSAIR CV650 650W 80+ Bronze 120mm Fanlı

İŞLEMCİ - AMD RYZEN 5 3600 düşünüyorum internette karşılaştırmalarım da vs çok büyük bir fark olmadığını gördüm 3600x de 3.8ghz varken 3600 de 3.6 ghz var mesela ayrıca ısınma konusunda 3600 iyi amd tarafında korkuyorum ısınma konusunda o yüzden 3600 seçtim ama 3500x mi 3600 mü alsam karar veremiyorum burada ilk yardımımı sizden istiyorum

EKRAN KARTI - ekran kartına gelecek olursak çok isterdim GIGABYTE GeForce GTX 1660 GAMING OC bu kartı almayı ama ne yazık ki daha monitörüm bile olmadığı için alacağım şeyleri toplayınca bile 5 bin lirayı geçiyor bu kartın performansını verecek mümkünse NVİDİA nın ekran kartı önerisi istiyorum 2 bin TL civarında bu kart kadar iyi olmasada iyi olan bir ekran kartı tavsiyesi

HDD VE SSD - ve bu kartlara gelirsek ilk seagate’in 2TB barracuda 256mb 7200rpm 3.5 SATA 3.0 olan HDD sini alıcam sonrasında param olduğu zaman ise SEAGATE 500GB Barracuda 510 NVMe M.2 SSD (3400MB Okuma / 2400MB Yazma) bunu almayı düşünüyorum

Kısacası herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım, sistemde eksik var mı, ekran kartı önerisi nvidia önceliğim, işlemci 3600 mü 3500x mi yardım edenlere teşekkür ederim şimdiden
Kasa olarak ise bunu öneririm.
Ekran kartı olarak ise 5500xt alabilirsin.
Ram olarak bunu öneririm.
İşlemcide ise 3600 lman senin için daha iyi ve yararlı olucaktır. Sistemin şimdiden hayırlı olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berke Çağdaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasa olarak ise bunu öneririm.
Ekran kartı olarak ise 5500xt alabilirsin.
Ram olarak bunu öneririm.
İşlemcide ise 3600 lman senin için daha iyi ve yararlı olucaktır. Sistemin şimdiden hayırlı olsun.
İnternette dolaşıyorum insanlar çoğunlukla amd nin ekran kartlarına bir kin güdüyorlar sorun çıkartıyor diyen var vs vs ya da kısa ömürlü gibi terimler kullanıyorlar ondan korkum var ama param olmazsa mecbur alıcam ve önerileriniz için çok teşekkür ederim

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
İnternette dolaşıyorum insanlar çoğunlukla amd nin ekran kartlarına bir kin güdüyorlar sorun çıkartıyor diyen var vs vs ya da kısa ömürlü gibi terimler kullanıyorlar ondan korkum var ama param olmazsa mecbur alıcam ve önerileriniz için çok teşekkür ederim
Kısa ömürlü demeleri saçma 5000 serisinin driverlarında az daha sıkıntı var diye biliyorum. Bir driverda sıkıntı yaşarsan diğer driver'a dönersin pekte sıkıntı olmaz. O fiyata daha iyi ekran kartı alamazsın . Yada 2.elden 1660 superlere bakıcaksın . Ne demek iyi geceler.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,811
İsim
Mert Can Ergün
öyle bir sorun yok bazıları driver konusunda sıkıntı yaşabiliyor ben rx5700 ve rx5700xt kullandım güncel olan güncel olmayan driveri kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım kısa ömürlü diyen kişilere bakma

Top Bottom