Neler Yeni

Ryzen 5 5500 ısınma sorunu

Frank

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Atakan
Instagram
atakanpoolat
Discord
Massacre#4650
arkadaşlar merhabalar donanım arşivinin en son yayınladığı bu sistemi aldım ama işlemci warzone gibi oyunlarda 80 dereceyi görüyor bu normal mi 4.2 ghz de çalışıyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

şunu da söyliyim bios güncel olarak geldi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
uv yapın yada uğraşamam derseniz t6 ultra alın bitsin iş

Frank

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Atakan
Instagram
atakanpoolat
Discord
Massacre#4650
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uv yapın derken hocam anlamadım

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,457
İsim
Deniz Bey
gayet normal kötü bir kasa 1 fan ile içeri soğuk hava almaya çalışıyor tabi yetersiz kalıyor işlemci yüke binen oyunlarda kan aglıyor havalar sıcak sonra yazdıgımızda böyle bi kasa mı konulur bu sistem diyince demedigi laf kalmıyor mecbur işlemci soğutucu değğişecek ne kadar etkisi olur bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

Frank

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Atakan
Instagram
atakanpoolat
Discord
Massacre#4650
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gayet normal kötü bir kasa 1 fan ile içeri soğuk hava almaya çalışıyor tabi yetersiz kalıyor işlemci yüke binen oyunlarda kan aglıyor havalar sıcak sonra yazdıgımızda böyle bi kasa mı konulur bu sistem diyince demedigi laf kalmıyor mecbur işlemci soğutucu değğişecek ne kadar etkisi olur bilmiyorum
sizin işlemciniz kaç derece de çalışıyor hocam worzone god of war gibi oyunlarda ?

undervolt yani voltaj değer değerlerini düşürün bence
hocam voltaj değerlerini düşürmeyi felan hiç bilmiyorum :/

ellersem daha çok berbat edebilirim

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
334
İsim
Mustafa Ödemiş
+1

xTURANN

80+ Bronze
Kasa değiştirsen bu sorunun %85 çözülür. Değiştirmek istemiyorsan işlemci soğutucusu almalısın.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,457
İsim
Deniz Bey
sizin işlemciniz kaç derece de çalışıyor hocam worzone god of war gibi oyunlarda ?

benim 5600 işlemci ayrıca wrait prism var mesh kasa dediğin oyyunlar yok far cry forza 5 ultrada 67 lerde tutmaya çalışıyor 65 kısmen 70 ortalama 65 diyebilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

hocam voltaj değerlerini düşürmeyi felan hiç bilmiyorum :/

ellersem daha çok berbat edebilirim
o zaman geriye 3 seçenek kalıyor
1.seçenek işlemci fanınn devir hızını %100 yapın biraz sıcaklık düşer ama ses yapar önermem
2.seçenek şuanki kasanızı satın üstüne para katıp mesh bir kasa satın alın
3.seçenek fan eklemesi yapın 2tane kasa fanı alın birde t6 ultra alın yada uygun fiyatlı olsun diyorsan x6 da alabilirsin
benim size dediğim masraf yapmadan soğutma çözümü olsun diyeydi ya 2. seçeneği yada 3. seçeneği uygulamanızı öneririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hüseyin Alaca
arkadaşlar merhabalar donanım arşivinin en son yayınladığı bu sistemi aldım ama işlemci warzone gibi oyunlarda 80 dereceyi görüyor bu normal mi 4.2 ghz de çalışıyor ?

şunu da söyliyim bios güncel olarak geldi
kasanın ön kapağını çıkartıp denesene belki 3-4 derece fark edebilir.

VuVuzela

80+

Bende kasamın yeterince soğumadığını düşünüyorum. Soğutmayı iyileştirmek için tavsiyeniz olur mu? sistem imzada mevcut

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,457
İsim
Deniz Bey
Bende kasamın yeterince soğumadığını düşünüyorum. Soğutmayı iyileştirmek için tavsiyeniz olur mu? sistem imzada mevcut
kasanız mesh e işlemci soğutucuda stok değil rahat soğutuyor olması lazım daha ne yapılabilir bence her şey yerinde gibi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,025
Üyeler
153,329
Son üye
klarkow
Top Bottom