Neler Yeni

Ryzen 5 5600/RTX 4060/Asus b450mk erkan gelmiyor

couilax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
sefa
Benimde elime bugün ulaştı Ryzen 5 5600 rtx 4060 anakart: msi a320m-a pro görüntü alamıyorum sabahtan beri uğraşıyorum.
Dedikleri gibi anakartlarimiz eski olduğundan olabilir sanada kolay gelsin heisenberg
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır etkilemez direkt dediğimi yap. Bu arada ekran kartının güç kablosunu taktın di mi?
Ekran kartının güç kablosu dediğin psudan gelen 4+2 noktalı olanmi

hd664

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza
Ben değişime göndermeyi düşünüyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Benimde elime bugün ulaştı Ryzen 5 5600 rtx 4060 anakart: msi a320m-a pro görüntü alamıyorum sabahtan beri uğraşıyorum.
MSI A320M-A Pro yeni üretimse BIOS Ryzen 5000 serisi ile uyumlu. Kardeşime aldım 1 ay önce BIOS'una bakmıştım. Sende bu yukarıda yazdığım işlemleri uygulayabilirsin hocam. O 2 pinli dediğim yer senin anakartında JBAT1 olarak geçiyor.

Dedikleri gibi anakartlarimiz eski olduğundan olabilir sanada kolay gelsin heisenberg

Ekran kartının güç kablosu dediğin psudan gelen 4+2 noktalı olanmi
Aynen o.

hd664

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza
MSI A320M-A Pro yeni üretimse BIOS Ryzen 5000 serisi ile uyumlu. Kardeşime aldım 1 ay önce BIOS'una bakmıştım. Sende bu yukarıda yazdığım işlemleri uygulayabilirsin hocam. O 2 pinli dediğim yer senin anakartında JBAT1 olarak geçiyor.

Aynen o.
Yapmaya çalışıcam geri dönüş yaparım sagolun.

couilax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
sefa

Aynen o.
Hocam hayatımda ilk defa kasa inceliyorum dediğimiz yeri buldum ama yanlış bir şey yapmak istemiyorum:(

hd664

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza
Bios pili çıkarıp takmıştım bu işlem daha mı önemli yapayım mı yinede

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Hocam hayatımda ilk defa kasa inceliyorum dediğimiz yeri buldum ama yanlış bir şey yapmak istemiyorum:(
Yok hocam yazdıklarımı yapman yeterli ben en az 10 defa yaptım. Sıkıntı yaratacak bir konu yok.

Bios pili çıkarıp takmıştım bu işlem daha mı önemli yapayım mı yinede
Bazen pili çıkarıp takınca sıfırlanmıyor.

hd664

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza
Hocam son olarak aç kapa yapa yapa şansıma ekran gelmişti aslında biosa girdim windows kurarken bir yerde loop'a girdi kapattım tekrardan görüntü alamadım. Bilginiz varsa diye belirtmiş olayım.
Yok hocam yazdıklarımı yapman yeterli ben en az 10 defa yaptım. Sıkıntı yaratacak bir konu yok.

couilax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
sefa

Pili çıkarıp taktım 10 saniye içinde sifirlanmadi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Hocam son olarak aç kapa yapa yapa şansıma ekran gelmişti aslında biosa girdim windows kurarken bir yerde loop'a girdi kapattım tekrardan görüntü alamadım. Bilginiz varsa diye belirtmiş olayım.
BIOS'un güncel sorun yok o zaman. Dediğim işlemleri yapıp tekrardan dene. Şuan sadece siyah ekranda kalıyor di mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,096
Üyeler
140,767
Son üye
estqxopXl
Top Bottom