Neler Yeni

Ryzen 5 5600/RTX 4060/Asus b450mk erkan gelmiyor

couilax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
sefa
Arkadaşlar Gaming.gen.tr'den RTX 4060/R5 5600/Asus B450M K sistem aldım bugün elime ulaştı ekran kartını taktım her şey tamamdı monitöre bağladım ama monitöre ekran gelmedi. Ne yapabilirim? Bilen kişilerle konuştum teknik servisleri 17:45 de kapandığı için iletişime sadece 5 dakika geçebildim onda ise RAM'lerin yerini değiştir RAM'leri tek tek farklı slotlara denedim olmadı, televizyona bağladım no signal diyor ama HDMI kablosunu algılıyor. Kasanın ışıkları yanıyor fanlar çalışıyor ama kasaya taktiğim USB'lerin RGB'leri de yanmıyor VGA kabloyu HDMI dönüştürücü var bende VGA da olmuyor HDMI ekran kartına direkt takinca da olmuyor. Ne yapmam lazım?
Başka forumda bios pilini çıkart tak dediler. Bu garantiyi bozar mı? Ve yapmalı mıyım?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar Gaming.gen.tr'den RTX 4060/R5 5600/Asus B450M K sistem aldım bugün elime ulaştı ekran kartını taktım her şey tamamdı monitöre bağladım ama monitöre ekran gelmedi. Ne yapabilirim? Bilen kişilerle konuştum teknik servisleri 17:45 de kapandığı için iletişime sadece 5 dakika geçebildim onda ise RAM'lerin yerini değiştir RAM'leri tek tek farklı slotlara denedim olmadı, televizyona bağladım no signal diyor ama HDMI kablosunu algılıyor. Kasanın ışıkları yanıyor fanlar çalışıyor ama kasaya taktiğim USB'lerin RGB'leri de yanmıyor VGA kabloyu HDMI dönüştürücü var bende VGA da olmuyor HDMI ekran kartına direkt takinca da olmuyor. Ne yapmam lazım?
Başka forumda bios pilini çıkart tak dediler. Bu garantiyi bozar mı? Ve yapmalı mıyım?
Klavye ve mouse'un ışıkları yanıyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Görkem Kuzu
Sorun b450 fabrika çıkışından r5 5600ü desteklemiyor eğer itopya bios güncellemediyse bunu yaşaman çok normal.Bios pilini çıkartıp tak sorun biostansa ekran gelir pc açılınca güncellersin,merak etme garantiyi bozmaz eğer çıkartmak istemiyorsan başka flasha güncel biosu atıp anakarttan da biosu güncelleyebilirsin b450 mk2 de bu destek var

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra kasanın açma düğmesine 5 defa bas bir 30 saniye de basılı tut (PSU kablosu takılı olmasın). Ondan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını geri takıp sistemi çalıştır. Anakartın B450M-K demişsin. B450M-K II de olabilir. İkisinin de fotoğrafını atıyorum. Bu işlem bilgisayara zarar vermez garantiyi etkilemez. BIOS'u sıfırlar.

B450M-K
B450M-K.png

B450M-K II
B450M-K II.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Görkem Kuzu
Sorun b450 fabrika çıkışından r5 5600ü desteklemiyor eğer itopya bios güncellemediyse bunu yaşaman çok normal.Bios pilini çıkartıp tak sorun biostansa ekran gelir pc açılınca güncellersin,merak etme garantiyi bozmaz eğer çıkartmak istemiyorsan başka flasha güncel biosu atıp anakarttan da biosu güncelleyebilirsin b450 mk2 de bu destek var
Pardon gaminggenden almışsın

couilax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
sefa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra kasanın açma düğmesine 5 defa bas bir 30 saniye de basılı tut. Ondan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını geri takıp sistemi çalıştır. Anakartın B450M-K demişsin. B450M-K II de olabilir. İkisinin de fotoğrafını atıyorum. Bu işlem bilgisayara zarar vermez garantiyi etkilemez. BIOS'u sıfırlar.

B450M-K
Alıntıyı görüntüle

B450M-K II
Alıntıyı görüntüle
Hocam bunu yarın deniyecegim peki ilk olarak bios pilini çıkar tak yapmami tavsiye edermisiniz?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin

couilax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
sefa

hd664

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Hamza
Benimde elime bugün ulaştı Ryzen 5 5600 rtx 4060 anakart: msi a320m-a pro görüntü alamıyorum sabahtan beri uğraşıyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Çok teşekkürler hocam yarın deneyip sonuçları yazarım iyi geceler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios pilini çıkarıp takmam garantiyi etkilemez değilmi?
Hayır etkilemez direkt dediğimi yap. Bu arada ekran kartının güç kablosunu taktın di mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,103
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom