Neler Yeni

Yardım Ryzen 5 5600 Stok fan ile yüksek ısı değerleri

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Adar Demir
Bütçe
600
elimde yeni alınmış 20 günlük bi sistem var 3060 12gb ekran kartı ryzen 5 5600 işlemci var ryzen 5 5600 boştayken 50-60° arası
oyunlarda'iken genellikle 80-90° arası değerler alıyorum youtubeden baktığım aynı işlemci ile olan ısı testlerinde ise daha düşük değerler vardı örneğin oyunlardayken 70'i aşmıyordu sıcaklık ancak sistemi aldığım firma ile iletişime geçince bu değerlerin normal olduğunu söylediler çevrede ise genellikle kule tipi soğutucu almam veya undervolt yapmam önerildi benim şu an 600 tl lik bi bütcem var ve soğutucu çıkarıp monte ermeyi termal macun sürmeyi v.s bilmiyorum bilgisayarcılara da güvenmiyorum ne yapmalıyım sizce

NightWish2434

80+ Silver
elimde yeni alınmış 20 günlük bi sistem var 3060 12gb ekran kartı ryzen 5 5600 işlemci var ryzen 5 5600 boştayken 50-60° arası
oyunlarda'iken genellikle 80-90° arası değerler alıyorum youtubeden baktığım aynı işlemci ile olan ısı testlerinde ise daha düşük değerler vardı örneğin oyunlardayken 70'i aşmıyordu sıcaklık ancak sistemi aldığım firma ile iletişime geçince bu değerlerin normal olduğunu söylediler çevrede ise genellikle kule tipi soğutucu almam veya undervolt yapmam önerildi benim şu an 600 TL lik bi bütcem var ve soğutucu çıkarıp monte ermeyi termal macun sürmeyi v.s bilmiyorum bilgisayarcılara da güvenmiyorum ne yapmalıyım sizce
hangi uygulamadan bakıyorsunuz?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,519
İsim
Hacı

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Adar Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucu takması çok basit.
Video izleyip 10 dakikada halledersiniz.
Perfan 120H alabilirsiniz.
abdullah abinin ryzen stok fanları sökme konusunda bi videosu vardı soğutucu çıkarılırken işlemci ile birlikte çıkıyor diye ondan baya korkuyorum ben

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,519
İsim
Hacı
abdullah abinin ryzen stok fanları sökme konusunda bi videosu vardı soğutucu çıkarılırken işlemci ile birlikte çıkıyor diye ondan baya korkuyorum ben
Sökmeden önce 90 derece gördürüp kapatın saniyesinde çıkar.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
oyunlarda'iken genellikle 80-90° arası değerler alıyorum youtubeden baktığım aynı işlemci ile olan ısı testlerinde ise daha düşük değerler vardı örneğin oyunlardayken 70'i aşmıyordu sıcaklık ancak sistemi aldığım firma ile iletişime geçince bu değerlerin normal olduğunu söylediler çevrede ise genellikle kule tipi soğutucu almam veya undervolt yapmam önerildi benim şu an 600 TL lik bi bütcem var ve soğutucu çıkarıp monte ermeyi termal macun sürmeyi v.s bilmiyorum bilgisayarcılara da güvenmiyorum ne yapmalıyım sizce
kasa yeni mi? iyi bir hava akışı lazım yoksa yüksek sıcaklık görürsün. Ben stok fan ile oyunlarda en fazla 78 derece gördüm. kasa sayesinde çok fazla sıcaklık düşüyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sağa sola çevirip çıkarman lazım direkt yukarı kaldırıp çıkartırsan işlemcide birlikte çıkar. 2 gün önce yaşadım.

https://www.hwinfo.com/download/ bu uygulamadan sıcaklık değerlerine bakabilirsin bütün sistemin bilgisini veriyor.

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Adar Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasa yeni mi? iyi bir hava akışı lazım yoksa yüksek sıcaklık görürsün. Ben stok fan ile oyunlarda en fazla 78 derece gördüm. kasa sayesinde çok fazla sıcaklık düşüyor.

sağa sola çevirip çıkarman lazım direkt yukarı kaldırıp çıkartırsan işlemcide birlikte çıkar. 2 gün önce yaşadım.

https://www.hwinfo.com/download/ bu uygulamadan sıcaklık değerlerine bakabilirsin bütün sistemin bilgisini veriyor.
evet hocam kasa yeni 20 günlük

Top Bottom