Neler Yeni

ryzen 5 5600 yüksek ısı değerleri

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
bu bir aydır yeni pc aldım onu kullanıyorum Rtx 3060 12 gb ryzen 5 5600 var sistemde işlemci ısı değerlerinin böyle bir sisteme göre çok yüksek odluğunun farkına vardım oyunlarda genellikle 77 80 81 85 gibi değerler alıyorum bu ısı değerleri normalmidir bana anormal geldi sizin yorumunuz nedir ne tavsiye edersiniz

Lisser

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Lisser
Instagram
ege.rdn
Steam
https://steamcommunity.com/id/Lisser1/
Discord
lisser#0001

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stok soğutucu yetmez o işlemciye. Bütçeniz de yetiyorsa:
işlemcinin kendi içindem çıkan soğtucu ile olan testlere bile baktığımda en fazla 75'e çıkıyor şu an bu haliyle bile anormal gördüğüm kadarıyla

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
516
İsim
Aziz

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Facebook
malikisa31
Twitter
malikisa31
Kanka ben 280 mm'lik sıvı soğutmayla 70 derecelere çıkmışım ve bundan çok ah çekmişim, eğer stok soğutucu kullanıyorsan değerlerin normal; azaltmak istiyorsan kule tipi veya sıvı soğutmaya geçmen gerekli :)

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka ben 280 mm'lik sıvı soğutmayla 70 derecelere çıkmışım ve bundan çok ah çekmişim, eğer stok soğutucu kullanıyorsan değerlerin normal; azaltmak istiyorsan kule tipi veya sıvı soğutmaya geçmen gerekli :)
bi süre şu anki haliyle kullanmamda büyük bir sakınca yada sisteme zarar verebilecek bişey varmı

alperennN

80+ Silver

Mehmet Ali KISA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Mehmet Ali KISA
Instagram
malikisa31
Steam
mehmetalikisa
Facebook
malikisa31
Twitter
malikisa31
bi süre şu anki haliyle kullanmamda büyük bir sakınca yada sisteme zarar verebilecek bişey varmı
Yok kanka bu işler bütçe meselesi, sıcak çalışması çok aşırı bir kayıp oluşturmaz ama ne kadar erken soğutucu değişirsen o kadar iyi tabii

alperennN

80+ Silver
Valo CS oynuyorsan hayır diğerlerinde de olacağını sanmam CPU ile gpu aynı şey değil lakin rust gta5 CS dir o dur budur türlü türlü oyunları 90 derece sıcaklıkta oynadı kuzenim hiç bir şey olmadı PC sine fanı yanlış takmış düzelttim 70 lere indi

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
Valo CS oynuyorsan hayır diğerlerinde de olacağını sanmam CPU ile gpu aynı şey değil lakin rust gta5 CS dir o dur budur türlü türlü oyunları 90 derece sıcaklıkta oynadı kuzenim hiç bir şey olmadı PC sine fanı yanlış takmış düzelttim 70 lere indi
hikayeli oyınlarda anlattığım gibi yüksek oluyor mesela gta 5 te aynı işlemci ile millet sabit 60 derece alırken ben 81 civarı alıyorum dying lightte 85,86 rdr2 de 85

alperennN

80+ Silver
hikayeli oyınlarda anlattığım gibi yüksek oluyor mesela gta 5 te aynı işlemci ile millet sabit 60 derece alırken ben 81 civarı alıyorum dying lightte 85,86 rdr2 de 85
85 dereceler evet anormal lakin şu anlik kafanıza takmaya gerek yok 95 i geçince biraz canınız sıkılabilir onun dışında kule tipi alana kadar kullanabilirsiniz ek olarak şunu söyleyeyim bir şey olmaz diye 24 saatin 16 saatini de PC başında gecirmeyin .d

adardemir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Adar Demir
85 dereceler evet anormal lakin şu anlik kafanıza takmaya gerek yok 95 i geçince biraz canınız sıkılabilir onun dışında kule tipi alana kadar kullanabilirsiniz ek olarak şunu söyleyeyim bir şey olmaz diye 24 saatin 16 saatini de PC başında gecirmeyin .d
şu sistemin neredeyse aynısını aldım sadece ekran kartının markası gıgabyte değil inno 3d bu sistemde de stok fan kullanılıyor sanırsam ama sıcaklıklar mükemmel değerlerde bi bakabilirmisiniz hocam

alperennN

80+ Silver
şu sistemin neredeyse aynısını aldım sadece ekran kartının markası gıgabyte değil inno 3d bu sistemde de stok fan kullanılıyor sanırsam ama sıcaklıklar mükemmel değerlerde bi bakabilirmisiniz hocam
Bu adam ilk günkü PC ile test yapıyor hocam sen alalı kaç gün oldu

Top Bottom