Neler Yeni

Ryzen 5 5600X için ROG STRIX B550-E GAMING + MAG CORELIQUID 240R vs. ROG STRIX B550-F GAMING + PF240

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
@cfranko konuyu okuyan herkes bilgi sahibi olması için özelden mesaj atmak yerine buradan sormak bence daha mantıklı tecrübelerinizi aktarırsanız çok memnun oluruz. Teşekkürler.

45 DK sonra özel sorularını alabilirim biraz işim var

-Artemis.

80+

45 DK sonra özel sorularını alabilirim biraz işim var
Öncelikle kolay gelsin.

Tüm konunuzu inceledim. Anladığım kadarı ile Gamerock ekran kartı UV ile çok iyi duruma geliyor. Sormak istediğim sizin yaptığınız bu UV gibi işlemleri yapmak kolay mıdır? Rehber videolar izlenerek yapılabilir mi?

Ayrıca fiyatları güncelledim. Şuan Gamerock en ucuz 6900 TL | x4 7000TL. | MSI GEFORCE RTX 3070 GAMING X TRIO 7026 TL.
MSI kalite acısından kötü ve ısınma problemi varmış. İlk yorumlarda da bahsi geçti. Siz olsanız şuan ki fiyatlardan bunlardan ve ya farklı olarak fiyatları inceleyip piyasada bulunan 3070 kartlardan hangisini alırdınız. Müsait olunca geri dönüş yaparsanız memnun olurum. Teşekkürler.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Öncelikle kolay gelsin.

Tüm konunuzu inceledim. Anladığım kadarı ile Gamerock ekran kartı UV ile çok iyi duruma geliyor. Sormak istediğim sizin yaptığınız bu UV gibi işlemleri yapmak kolay mıdır? Rehber videolar izlenerek yapılabilir mi?

Ayrıca fiyatları güncelledim. Şuan Gamerock en ucuz 6900 TL | x4 7000TL. | MSI GEFORCE RTX 3070 GAMING X TRIO 7026 TL.
MSI kalite acısından kötü ve ısınma problemi varmış. İlk yorumlarda da bahsi geçti. Siz olsanız şuan ki fiyatlardan bunlardan ve ya farklı olarak fiyatları inceleyip piyasada bulunan 3070 kartlardan hangisini alırdınız. Müsait olunca geri dönüş yaparsanız memnun olurum. Teşekkürler.
Şimdi biraz yanlış bilgiler dönmüş bu konuda. Öncelikle Gaming X Trio piyasadaki en iyi soğutmaya sahip kartlardan biri. Yani X Trio soğutması GameRock'dan daha iyi. Ama şu da bir gerçek ki Gaming X Trio'nun içinde kullanılan komponentler (VRM ve Bellek kontrolcü) gibi şeyler gerçekten kalitesiz, tüm 3070'ler arasında en kalitesizi. Bu da az overclock ve genel anlamda kalitesizlik, ucuzluğa kaçılmış demektir, kötü güç iletimi.

Bence şu an en mantıklı 3070 tam olarak şu: https://www.teknolojipazar.com/giga...3070-gddr6-256bit-2xhdmi-3xdp-16x-ekran-karti
Soğutaması GameRock ile aynı gibi belki çok az daha kötü de denilebilir. Ama tasarımı bence çok hoş tek bir dezavantajı var o da sadece Gigabyte RGB Fusion yazılımından kontrolünün yapılıyor olması. Gerçekten de çöp bir yazılım. Yazılım sizin için önemliyse almayın değilse alın. Ama derseniz ki bence GameRock tasarımı daha güzel onu da alabilirsiniz GameRock yazılımı da başarılı.
Dediğim gibi bence şu an alınabilecek kartlar GameRock, Aorus Master ve uygun fiyata bulabilirse Gigabyte Vision, Palit GamingPro

Undervolt ise hiçbir şey bilmeyen birisi için çok kolay bir şey değil. Ama Youtube'dan bakılarak 10 dakikada yapılabilir.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Ben olsam Sistem X i seçerim. + Ekran kartında önüme MSİ Gaming X trio, ROG Strix, İchill x4 koysalar ben İchill x4 seçerdim. Yani öyle bi manyağıyım ichill x4 ün.
Bende acayip beğeniyorum Inno3d harbiden iyi iş yapmış.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Şimdi biraz yanlış bilgiler dönmüş bu konuda. Öncelikle Gaming X Trio piyasadaki en iyi soğutmaya sahip kartlardan biri. Yani X Trio soğutması GameRock'dan daha iyi. Ama şu da bir gerçek ki Gaming X Trio'nun içinde kullanılan komponentler (VRM ve Bellek kontrolcü) gibi şeyler gerçekten kalitesiz, tüm 3070'ler arasında en kalitesizi. Bu da az overclock ve genel anlamda kalitesizlik, ucuzluğa kaçılmış demektir, kötü güç iletimi.
Aynı fiyata Evga, X4, Gamerock gigabyte gaming oc varken alınmamalı sıcaklıkları da ortada zaten.

T.P.G.

80+ Titanium
Ekran kartı olarak GameRock görünüş çok güzel ama kart aşağı bakınca görüntü resmen heba oluyor. X4 daha hoş bir duruşu var. Ama benim için önemli olan ısı değerleri. Bu kartlar arasında en az ısınan hangisi acaba detaylı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.
X4 500 Amper VRM kullanıyor diye biliyorum, Gamerock daha iyi.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Aynı fiyata Evga, X4, Gamerock gigabyte gaming oc varken alınmamalı sıcaklıkları da ortada zaten.
Overclock ile işi olmayan alabilir X Trio'yu ama bence de 3-5 derece daha soğuk almak için ucuza kaçılmış bir kart almaya gerek yok.

-Artemis.

80+

Bence şu an en mantıklı 3070 tam olarak şu: https://www.teknolojipazar.com/giga...3070-gddr6-256bit-2xhdmi-3xdp-16x-ekran-karti
Soğutaması GameRock ile aynı gibi belki çok az daha kötü de denilebilir. Ama tasarımı bence çok hoş tek bir dezavantajı var o da sadece Gigabyte RGB Fusion yazılımından kontrolünün yapılıyor olması. Gerçekten de çöp bir yazılım. Yazılım sizin için önemliyse almayın değilse alın. Ama derseniz ki bence GameRock tasarımı daha güzel onu da alabilirsiniz GameRock yazılımı da başarılı.
Dediğim gibi bence şu an alınabilecek kartlar GameRock, Aorus Master ve uygun fiyata bulabilirse Gigabyte Vision, Palit GamingPro

Undervolt ise hiçbir şey bilmeyen birisi için çok kolay bir şey değil. Ama Youtube'dan bakılarak 10 dakikada yapılabilir.

X4 500 Amper VRM kullanıyor diye biliyorum, Gamerock daha iyi.

Bulabildiklerim:
Palit RTX3070 GAMING PRO 6,549 TL - GameGaraj
Palit RTX3070 GAMEROCK - 6900 TL - GameGaraj
Inno3D RTX3070 ICHILL x4 - 7000 TL - GameGaraj

Birde sizin paylaştığınız https://www.teknolojipazar.com/giga...3070-gddr6-256bit-2xhdmi-3xdp-16x-ekran-karti bu ürün. Bu siteyi daha önce hiç tecrübe etmedim. Güvenilir mi?

Sizler hangi ekran kartını almamı tavsiye edersiniz bu fiyat aralığında?

T.P.G.

80+ Titanium
Bulabildiklerim:

Birde sizin paylaştığınız https://www.teknolojipazar.com/giga...3070-gddr6-256bit-2xhdmi-3xdp-16x-ekran-karti bu ürün. Bu siteyi daha önce hiç tecrübe etmedim. Güvenilir mi?

Siteyi bilmiyorum. Önerdklerim AORUS ve Gamerock.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Bulabildiklerim:

Site güvenilir.
Gigabyte yazılımı çok kasıyor ve kullanması çok itici eğer sinirlenmeyeceksen yazılımın yavaşlığına Aorus Master al bence

-Artemis.

80+
Site güvenilir.
Gigabyte yazılımı çok kasıyor ve kullanması çok itici eğer sinirlenmeyeceksen yazılımın yavaşlığına Aorus Master al bence
Biraz inceleme yaptım. Sanırım hepsinin sıcaklığı ortalama 69-70 derece. Fiyat farkına değer mi? Tek farkları görünüş mü? Kalite olarak önde olan var mı donanım olarak? Çok arada kaldım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Bulabildiklerim:

Kesinlikle aorus almalısın en iyisi o 7000 e.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Biraz inceleme yaptım. Sanırım hepsinin sıcaklığı ortalama 69-70 derece. Fiyat farkına değer mi? Tek farkları görünüş mü? Kalite olarak önde olan var mı donanım olarak? Çok arada kaldım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Kalite olarak eşitler
GameRock soğutması bir tık daha iyi ama çok az bir fark

Alıntıyı görüntüle

Top Bottom