Neler Yeni

Ryzen 5 7600 Cinebench r23 skorları

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda
Hocam pbo Expo ayarı yapıp tekrar denermisiniz .
Hepsi açık zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merak edip bende test yaptım klimalı ortamda işlemcide hava soğutma var arka planda vanguard dahil her şeyi kapattım ve 6000mhz cl30 ramle 14.5k aldım 7500f ile .
7600 ve 7500f neredeyse aynı işlemci 13.6k 14.5k gibi farklar normal geliyor bana.
Bende de klimalı oda var açtım en son dediğim skoru gördü.

Merak edip bende test yaptım klimalı ortamda işlemcide hava soğutma var arka planda vanguard dahil her şeyi kapattım ve 6000mhz cl30 ramle 14.5k aldım 7500f ile .
7600 ve 7500f neredeyse aynı işlemci 13.6k 14.5k gibi farklar normal geliyor bana.
ben de ram cl40

Aykut D.

80+ Gold
Hepsi açık zaten.

Bende de klimalı oda var açtım en son dediğim skoru gördü.
Aida 64 indirip cinebench sirasindaki CPU diyot sıcaklığına bakarmisin . Normal değil gibi bir bakayım orijinal skora .

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda

Aykut D.

80+ Gold
1000002986.jpg

olmasi gerekenden düşük alıyorsun.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda
Alıntıyı görüntüle

e yani ne yapayım hocam şimdi?

Alıntıyı görüntüle

Valorant oynuyorum 1 ranked maç girdim o bitince mi yapayım yoksa arkada açık yapayım mı

Aida 64 indirip cinebench sirasindaki CPU diyot sıcaklığına bakarmisin . Normal değil gibi bir bakayım orijinal skora .
1723295474470.png

hangisini indireceğim ve cinbench testini başlattığım da sıcaklığına mı bakıcam işlemcinin?

Aykut D.

80+ Gold

Valorant oynuyorum 1 ranked maç girdim o bitince mi yapayım yoksa arkada açık yapayım mı
Arkaplanı tertemiz et CPU sicaklik ve diyot sıcaklık değerini test sırasında kontrol et bana bildir .

Eğer sorun varsa bios pilini sokup tak 0dan Expo pbo aktif et . Isı sorunu varsa soğutucunun termal macunu iyi değil yada yanlış sürülmüş olabilir .

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda
Arkaplanı tertemiz et CPU sicaklik ve diyot sıcaklık değerini test sırasında kontrol et bana bildir .

Eğer sorun varsa bios pilini sokup tak 0dan Expo pbo aktif et . Isı sorunu varsa soğutucunun termal macunu iyi değil yada yanlış sürülmüş olabilir .
Doğru sürdüm hocam. Isı sorunun da hiçbir sıkıntı yok diye biliyorum, occtde test ettim problem yoktu last of us da 65 dereceyi geçmiyordu bios pilini söküp takmayı bilmiyorum

Aykut D.

80+ Gold

Alıntıyı görüntüle
hangisini indireceğim ve cinbench testini başlattığım da sıcaklığına mı bakıcam işlemcinin?
1. Sıradaki deneme sürümünü indir .

Doğru sürdüm hocam. Isı sorunun da hiçbir sıkıntı yok diye biliyorum, occtde test ettim problem yoktu last of us da 65 dereceyi geçmiyordu bios pilini söküp takmayı bilmiyorum
Pil sökme takmayi youtube a yaz izle yap .

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda
1. Sıradaki deneme sürümünü indir .

Pil sökme takmayi youtube a yaz izle yap .
Hocam peki diyelim ısı sorunu yok biosu tekrar mı sökmem lazım o dediğiniz şeyi ısı problemi yok ise. Diyelim soktum gene çözülmedi ne olacak

Aykut D.

80+ Gold

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda
Anakartin nedir ?
b650m s2h

Anakartin nedir ?
Testi yaptım daha az çıktı arka da hiçbir şey açık olmamasına rağmen occt ve aida açıktı.

1723298825717.png
1723298839436.png
1723298846252.png
1723298854821.png
1723298869208.png

Anakartin nedir ?
Sıcaklık değerleri, ve frekanslar bana normal geldi yukarı da paylaştım zaten sizler de kontrol edersiniz.

ThE LoSt

80+ Gold
Sorunlu mu yani?

İşlemci sorunlu mu acaba?
Problemli diye bir şey yok anakartınız giriş seviye işlemciyi yeterince besleyemiyor olabilir yada ramlerinizin gecikme değeri yüksek bu yüzden skorlar düşük çıkabilir veyahut ısı kaynaklı bir düşüşte olabilir her kule tipi işlemciyi buz gibi yapacak diye bir şey yok ama öyle aman aman bir düşüklük yok ayarlarınızı kontrol edin güncel bios kullanmaya gayret gösterin.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Arda
Problemli diye bir şey yok anakartınız giriş seviye işlemciyi yeterince besleyemiyor olabilir yada ramlerinizin gecikme değeri yüksek bu yüzden skorlar düşük çıkabilir veyahut ısı kaynaklı bir düşüşte olabilir her kule tipi işlemciyi buz gibi yapacak diye bir şey yok ama öyle aman aman bir düşüklük yok ayarlarınızı kontrol edin güncel bios kullanmaya gayret gösterin.
CL40 ramlerimin değeri anakartım b650m s2h 65 dereceyi görmedi testte.

Bios güncel en son sürüm

iadelik bir durum yok değil mi hocam ya, uğraşmak istemiyorum vallahi.

Top Bottom