Neler Yeni

Ryzen 5 7600 Cinebench r23 skorları

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Arda
İtopyadan aynı sistemi almış olmamız muhtemel donanım arşivi sistemi fakat şans işte sorunlu olan denk gelmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde hocam aniden bu sıvı soğutmanın sesinin artması çok deli etti artık beni. Bu sıvı soğutmayla mı alakalı işlemci mi anakart mı anlamadım. Şuan bile mesela bu sayfaya girdim aşağı kaydırdım ve anlık olarak fan sesleri 3 4 saniye boyunca hızlandı. Baktığımda da işlemci kulanımı yuzde 60 civarını görmüştü sorun sizce neyden kaynaklı?
da-g11 aldım ben de. Size mi sorunlu olan denk gelmiş?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Arda
Evet anakart olarak öyle bobinler cızırtı yapiyor. Şu anki sorun olan anlık işlemci kullanımı artışını ise çözmüş değilim.
Çok geçmiş olsun hocam, iade yapabilirseniz yapmanızı öneririm anakart için.

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Arda

rx570emo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Emre

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Arda
Estağfurullah hocam da cızırtı benim icin çok problem değil fakat işlemci kullanımı canımı sıkıyor. Bu arada pbo ile ilgili bilginiz varmı açmama yardımcı olur musunuz? Arkadaş yazacaktı fakat görmedi herhalde.
Bilgisayarı yeniden başlat sonra yeniden başlata tıkladığın anda, tam hatırlamıyorum. f9+deleteye aynı anda bas istersen ikisinden biri %100 biosu açıyor biosa girince advanced moda girin oradan, Precisison Boost Overdrive bulun sonrasın da enabled yapın.

Bilgisayarı yeniden başlat sonra yeniden başlata tıkladığın anda, tam hatırlamıyorum. f9+deleteye aynı anda bas istersen ikisinden biri %100 biosu açıyor biosa girince advanced moda girin oradan, Precisison Boost Overdrive bulun sonrasın da enabled yapın.
PBO direk çıkmaz ise orada cpu bir şey yazıyor oraya tıkladığınız da bir menü açılıyor onun için de.

rx570emo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Emre

PBO direk çıkmaz ise orada cpu bir şey yazıyor oraya tıkladığınız da bir menü açılıyor onun için de.
Hocam az cok araştırdım fakat bir de sizden duysam iyi olur tam olarak ne işe yarıyor?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
543
İsim
Arda

Aykut D.

80+ Gold

Arkadaş söylemiş katılıyorum .

rx570emo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Emre
Occt stress testinde 7600 110w cekebiliyor sende besleme ile ilgili bir sorun var . Eco mod yada anakart CPU besleme soketlerinden boş olan varmı ?
Hocam konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın.

Şu anakartı almak işlemcimin alabileceği watt değerini arttır mı? Hem bundan hemde anakart da sıvı soğutma pompası girişi olmadığından daha sağlıklı çalışması için bu anakartı almayı düşünüyorum. Herhangi bir değişiklik olur mu?

Düşük puanınız var.
Burda 14540 puan gösteriyor.
Yine birkaç yerdede aynı şekil 14.5k gösteriyor.
%7-8 performans kaybınız var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,883
Üyeler
155,489
Son üye
Ggarin
Top Bottom