Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 7 5800x3d işlemci aldım çok ısınıyor

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,170
İsim
Batuhan
şuan dediğiniz ayarı kapattım cinebench r23 testi başlattım multi core da 10 dakikalık 53 dereceyi geçmedi şuan normalde 90 derece oluyordu ama mhz 3.4 de sabit kaldı bu performansı düşürmez mi ?
Dediğim Gibi Kaliteli Soğutucun Ve Macunun Yok .

Az Bir Performans Düşüşü Olacaktır .

//

İşlemci Soğutucu Ve Macun Önerim Bunlar .

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım

//

tamam bunları alırım fakat düzelir mi yani boşuna almayalım sıvı soğutma gerekir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

//

az derken ne kadar az oyunlarda kasma donma problemleri yaşatır mı ?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,170
İsim
Batuhan
tamam bunları alırım fakat düzelir mi yani boşuna almayalım sıvı soğutma gerekir mi ?
İkisi 2300'e Geliyor 2300'e Alacağın Sıvı Soğutmadan Fayda Gelmez .

Ayrıca Kaliteli Macun Alman Gerekecek Yine .

az derken ne kadar az oyunlarda kasma donma problemleri yaşatır mı ?
Oyunlarda Kasma Donma Yaşamazsın Bence Sıcaklık Düştüğü İçin Açıkken Yaşayabilirdin Hatta Sistem Bile Kapanabilirdi .

The Semih

80+ Silver
merhabalar Ryzen 7 5800x3d işlemci aldım

ID-COOLING SE-224-XTS Black soğutucu kullanıyorum bu soğutucya ekstra 2. fanı da taktım işlemciyi yeni aldım fakat çok ısınıyor bu işlemcinin ısındığını biliyorum ama stok halde 90 dereceyi gördü bu konuda desteklerinizi bekliyorum soğutucu önerisi olur curve optimizer falan yapıyolar sıcaklık düşüyor performans kaybı olmadan ben anlamıyorum anlayan arkadaşlar destek olabilir mi acaba ?​

MSI anakartlarda 5800x3d için özel undervolt ayarı var sendeki soğutucu ile boşta 35 yükte max 75 gördüm performans kaybı olmadan aksine 5 fps arttı.

Undervolt kilidi var o işlemcide BIOS dan kontrol etsene bi sende kitlimi diye.

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
MSI anakartlarda 5800x3d için özel undervolt ayarı var sendeki soğutucu ile boşta 35 yükte max 75 gördüm performans kaybı olmadan aksine 5 fps arttı.
nasıl bi ayar bu benim anakartım gigabyte onda da varmıdır böyle bir ayar ?

İkisi 2300'e Geliyor 2300'e Alacağın Sıvı Soğutmadan Fayda Gelmez .

Ayrıca Kaliteli Macun Alman Gerekecek Yine .

Oyunlarda Kasma Donma Yaşamazsın Bence Sıcaklık Düştüğü İçin Açıkken Yaşayabilirdin Hatta Sistem Bile Kapanabilirdi .
anladım peki hocam bu önerdiğiniz kule tipi benim kasama sığar mı kasa cpu boyutu 154mm sorun yaşar mıyım sığar mı yani ?

The Semih

80+ Silver
nasıl bi ayar bu benim anakartım gigabyte onda da varmıdır böyle bir ayar ?
Hocam o işlemcide undervolt kilidi var BIOS dan kontrol etmen gerek Gıgabyte kendince ayar koydumu bilmiyorum. BIOS sürümüde en güncel olmalı.

EfsaneT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Engincan YIldırım
Hocam o işlemcide undervolt kilidi var BIOS dan kontrol etmen gerek Gıgabyte kendince ayar koydumu bilmiyorum. BIOS sürümüde en güncel olmalı.
ben en güncel sürümü nasıl indirebilirim bilmiyorum gigabyte aorus elite v2 rev1.2 anakartım güncel sürücüyü bana atabilir misiniz ?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,170
İsim
Batuhan

The Semih

80+ Silver
ben en güncel sürümü nasıl indirebilirim bilmiyorum gigabyte aorus elite v2 rev1.2 anakartım güncel sürücüyü bana atabilir misiniz ?
Hocam undervolt ayarı yok sanarım GIGABYTE da baktımda, senin 2 çözümün var güçlü soğutucu veya PBO tuner programı fakat bu programı bende kullanmadım o yüzden tavsiye değildir detaylı araştırmadan asla kullanma işlemciye zarar verirsin ben uyarılarımı yapayımda.

Uğraşamam diyorsan güçlü bir soğutucu alman şart.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,170
İsim
Batuhan
inanır mısın hiç bişey anlamadım destekliyor mu yani kasa? :D
Türkiye Sınırı Gibi Olur Desem Yeridir .

:kekw:

Uğraşamam diyorsan güçlü bir soğutucu alman şart.
Arkadaşa Bunları Önerdim .

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Atilla
Montajda bir problem vardır bu soğutucuyla boşta 90 ı görmez. Macun eskimiş olabilir. Eski değilse tekrar montaj yap. Muhtemelen düzelir. Güzelce sil işlemciyi çarpı şeklinde sür aşırı olmayacak şekilde üzerine oturt direk sonra geri kaldırma ama hava boşluğu yaparsın. Düzelir muhtemelen. Kendi sitesinden baktığında 220 w tdp değerine kadar soğutabileceği yazıyor.
Ayrıca anakart yazılımı varsa onu indir fan modunu da kontrol et slient standart performans falan olur genelde onu da bir kontrol et.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,879
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom