Neler Yeni

Ryzen5 5600 - ID Cooling se 214xt ile Buz Gibi!

Benim soğutucudan 4 tane tel çıkmıştı.
Aha bunun gibi yaptim
Bendeki id cooling se 214xt modeli ama
Elimde fan vardı zaten

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yarın üşenmezsem, fanları %100 devir yapıp test edicem kaç dereceyi görücem şuan merak ettim.
Muhtemelen 2 fana çıktığı için soğutma performansı biraz daha artmıştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

He bu arada kasada bu:
Msi magforge m100a
Aynı kasayı kullanıyorum.

Palo DAYI

80+ Gold
Baktım evet varmış 1 sendir kullaniyom ürünü ilk kurduğumda farketmisimdir ama umursamamisimdir büyük ihtimal bende şimdi fan var amma velakin bu fanın girişini anakarta takamam farklı çünkü gpudan güç alıyor elimdeki fan nasil olcak

cornlov

80+ Bronze
Baktım evet varmış 1 sendir kullaniyom ürünü ilk kurduğumda farketmisimdir ama umursamamisimdir büyük ihtimal bende şimdi fan var amma velakin bu fanın girişini anakarta takmam farklı çünkü gpudan güç alıyor elimdeki fan nasil olcak
Ben öndekini cpu fana taktim
Arkadakini cha fana taktim.
Anakart b450m A-II

Son düzenleme:
Baktım evet varmış 1 sendir kullaniyom ürünü ilk kurduğumda farketmisimdir ama umursamamisimdir büyük ihtimal bende şimdi fan var amma velakin bu fanın girişini anakarta takmam farklı çünkü gpudan güç alıyor elimdeki fan nasil olcak
Anakarta bağlaman lazım ki ekran kartına göre değil, işlemciye göre hızlansın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Berkay Demir
5600 ve 5600x default olarak pbo limitiyle geldigi icin isinmiyor. 71w tuketmesinden anlayabilirsin.

bios'tan pbo > advanced > manual sekmesine girip PPT TDC EDC degistirdigin takdirde nasil isindigini gorebilirsin :D

Palo DAYI

80+ Gold

cornlov

80+ Bronze
5600 ve 5600x default olarak pbo limitiyle geldigi icin isinmiyor. 71w tuketmesinden anlayabilirsin.

bios'tan pbo > advanced > manual sekmesine girip PPT TDC EDC degistirdigin takdirde nasil isindigini gorebilirsin :D
Yapilacak bise varsa yaparim, bu ayar bi nevi oc mu yapiyor

Palo DAYI

80+ Gold
Aman diyim fan takcaksan dikkat et ters takma :D öndeki nereye bakiyosa arkadakide oyle olcak, egzoz fan gibi ayni yere bakcak
Anladim hocam zaten diğer türlü egzoz fanla cakisirlar hiç bir mantığı kalmaz :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
971,340
Üyeler
153,539
Son üye
TWET8